Ajax verwacht dat gestaakte duel met Feyenoord wordt uitgespeeld
AMSTERDAM (ANP) - Ajax rekent erop dat het restant van de gestaakte wedstrijd tegen Feyenoord wordt uitgespeeld. De club wijst naar een duel van eerder dit seizoen tussen Willem II en NAC in de eerste divisie. Die ontmoeting werd op 3 september na 50 minuten gestaakt bij een stand van 0-3, nadat boze fans van Willem II bewust voorwerpen op het veld hadden gegooid. Beide ploegen speelden twee dagen later het restant uit zonder publiek. NAC won uiteindelijk met 1-4.
De gestaakte wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord kent veel gelijkenissen met het uit de hand gelopen duel tussen Willem II en NAC. Ajax stond zondag na een klein uur ook met 0-3 achter toen supporters van de club voor de tweede keer vuurwerk op het veld gooiden. Vervolgens besloot scheidsrechter Serdar Gözübüyük de ontmoeting, geheel volgens de regels van de KNVB, definitief te staken.
De KNVB wil het liefst maandag beslissen wat er met het gestaakte duel tussen Ajax en Feyenoord moet gebeuren. Het is bijna onmogelijk om het restant snel uit te spelen. Ajax voetbalt woensdag alweer tegen FC Volendam en Feyenoord heeft voor dinsdag een oefenduel op het programma staan. Beide clubs komen de komende weken ook Europees in actie en halverwege oktober is er een interlandweek met onder meer twee duels van het Nederlands elftal.
Competitievervalsing
Feyenoord heeft weinig trek om het restant van het duel met Ajax pas in november uit te spelen. De club uit Rotterdam wil dat de tussenstand van 0-3 ook de eindstand wordt. Trainer Arne Slot van de kampioen vindt dat het gestaakte uitduel met Ajax sowieso tot competitievervalsing leidt.
"De KNVB heeft volgens mij nu drie opties", stelde hij zondag vlak nadat de wedstrijd was gestaakt. "Je kan uitspelen met publiek, dat lijkt me niet de meest reële optie. Dan blijven er twee opties over. Dan is eentje doorspelen zonder publiek en de ander is dat het een overwinning voor ons zal zijn. In beide gevallen is het competitievervalsing. Want Ajax speelde afgelopen donderdag en wij speelden afgelopen dinsdag. Niet alleen mentaal maar ook fysiek zou hun minste fase nu gaan aanbreken. De competitievervalsing is er sowieso al enorm, doordat dit gebeurd is. Nu is de vraag wat de KNVB gaat bepalen om dit tot een minimum te beperken."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
51 minuten geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
55 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geleden