Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax vervolgt foutloze oefencampagne met zege op Hertha BSC

Ajax vervolgt foutloze oefencampagne met zege op Hertha BSC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een vooralsnog redelijk vlekkeloze oefencampagne vervolgd met een zege op Hertha BSC (1-0). Zakaria Labyad maakte het doelpunt. De ingevallen David Neres vierde na negen maanden blessureleed zijn rentree .

Ajax won eerder op de dag met de tweede keus van Holstein Kiel (5-2), Ook de vorige oefenduels in de voorbereiding met Red Bull Salzburg (4-1), Wolfsberger AC, FC Utrecht (5-1) en RKC Waalwijk (6-1) leverden goede resultaten op.

Het Ajax voor het nieuwe seizoen krijgt al aardig vorm, in de aanloop naar de eerste competitiewedstrijd van 13 september tegen Sparta. Tegen Hertha BSC waren Quincy Promes en Ryan Gravenberch er wegens lichte klachten niet bij. Ook André Onana ontbrak weer. De doelman staat open voor een transfer, net als Donny van de Beek en Nicolás Tagliafico.

Zakaria Labyad schoot Ajax in de twaalfde minuut op voorsprong. opnieuw met een vrije trap. Hij is een van de revelaties uit de voorbereiding van het elftal van trainer Erik ten Hag. Labyad leek al bijna afgeschreven, maar scoort de laatste weken veel als spits. Hij werkt hard en laat ook zijn medespelers beter voetballen. Ten Hag heeft veel keuzes, zeker zolang Onana, Van de Beek en Tagliafico er nog zijn. Perr Schuurs heeft zijn kans vooralsnog gegrepen centraal achterin en Edson Álvarez knapt het vuile werk op het middenveld naar behoren op.

Aanwinsten Antony en Mohammed Kudus krijgen tijd om te wennen in Amsterdam. Tegen Hertha BSC hadden ze allebei een basisplaats en lieten ze af en toe zien potentie te hebben. Bij Hertha BSC kregen de Nederlanders Karim Rekik, Deyovasio Zeefuik Javairô Dilrosun en Daishawan Redan speeltijd. De rijke investeerder Lars Windhorst pompte deze zomer nog eens 150 miljoen euro in de club uit Berlijn, in een poging komend seizoen wel aansluiting te krijgen met de beste clubs van de Bundesliga.

Labyad miste in een tweede helft met veel wissels een enorme kans op 2-0, na goede werk van Antony. Goed nieuws voor Neres was dat hij eindelijk mocht invallen na negen maanden blessureleed.

Meer uit Voetbal

Crystal Palace legt bij PSV vertrekkende doelman Benítez vast

LONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft doelman Walter Benítez, die vertrekt bij PSV, vastgelegd. De winnaar van de FA Cup meldt dat de Argentijnse keeper per 1 juli voor de club gaat spelen.

2 uur geleden
Vitesse stelt Duitser Rehm aan als nieuwe trainer

ARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.

3 uur geleden
Gepasseerde Van Dongen wil niet meer meetrainen met EK-selectie

ZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.

4 uur geleden
Willem II stelt Stegeman aan als nieuwe hoofdtrainer

TILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.

5 uur geleden
FC Volendam moet vakken sluiten voor eerste thuisduel Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.

7 uur geleden
Mertens meldt einde voetbalcarrière in video aan oud-ploeggenoot

ISTANBUL (ANP/AFP) - Dries Mertens heeft op aparte wijze het einde van zijn voetbalcarrière bekendgemaakt. De voormalige Belgische international deed dat in een videoboodschap aan Marek Hamsik, zijn Slowaakse oud-ploeggenoot bij Napoli.

9 uur geleden
Manchester City na zege op Al-Ain naar achtste finales WK clubs

ATLANTA (ANP) - Manchester City heeft zich verzekerd van een plek in de achtste finales van het WK voor clubteams door met 6-0 te winnen van Al-Ain. Ilkay Gündogan scoorde twee keer voor de Engelse club. De overige treffers kwamen op naam van Rayan Cherki, Claudio Echeverri, Oscar Bobb en Erling Haaland.

11 uur geleden