Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verspeelt tweemaal een voorsprong bij Benfica in CL

Ajax verspeelt tweemaal een voorsprong bij Benfica in CL

LISSABON (ANP) - Ajax heeft nog geen afstand kunnen nemen van Benfica. De club uit Amsterdam verspeelde tijdens de uitwedstrijd in Lissabon tot tweemaal toe een voorsprong (2-2).

De beslissing voor een plaats in de kwartfinale valt op 15 maart tijdens de return in de Johan Cruijff ArenA. Gescoorde doelpunten in een uitduel geven dan niet de beslissing bij een gelijke stand. Een uitslag van 0-0 telt dan dus net zo zwaar als de 2-2 van de eerste ontmoeting.

Trainer Erik ten Hag vond een middenveld met Davy Klaassen en Steven Berghuis iets te aanvallend voor een zware uitwedstrijd tegen Benfica op het hoogste Europese niveau. Hij besloot een plekje vrij te maken voor Ryan Gravenberch in zijn basisformatie. Klaassen, deze maand al twee keer goed voor de openingstreffer, moest op de bank plaatsnemen.

Eigen doelpunt

De 19-jarige Gravenberch stelde zijn trainer niet teleur. Maar het werd voor de duizenden supporters van Ajax in Estádio da Luz pas echt genieten als Antony aan de bal kwam. De Braziliaanse dribbelaar met een brutale blik speelde al in de eerste minuut Julian Weigl door zijn benen. Vervolgens was hij betrokken bij veel gevaarlijke momenten voor het doel van de thuisploeg in de eerste helft.

Dusan Tadic schoot Ajax in de 18e minuut op voorsprong. De Serviër schoot koelbloedig raak nadat Noussair Mazraoui de bal op Álex Grimaldo had veroverd. Benfica kwam acht minuten later op gelijke hoogte. Jan Vertonghen, oud-speler van Ajax, kreeg veel ruimte omdat Mazraoui was uitgegleden. De Belg schoot de bal hard voor het doel en had geluk dat Sébastien Haller de bal in eigen doel werkte.

Haller

De maker van het eigen doelpunt revancheerde zich nog geen drie minuten later voor zijn ongelukkige actie. Haller was dit keer wel Vertonghen de baas en scoorde koelbloedig. Aan zijn treffer ging een prachtige actie van Antony vooraf. Haller vierde zijn elfde doelpunt van dit seizoen in de Champions League. De topscorer van de koningsklasse van het clubvoetbal sloeg vlak voor rust bijna nog een keer toe. Hij kreeg de bal net niet in het doel, nadat Edson Álvarez de paal had geraakt.

Benfica vocht ook na rust voor wat het waard was. De thuisclub verhoogde de druk op het doel van Ajax, dat steeds meer moeite kreeg met het fysieke spel van de Portugezen. Ajax werd nauwelijks nog gevaarlijk in de tweede helft. Alleen Mazraoui kreeg nog een grote kans, maar hij stuitte op doelman Odisseas Vlachodimos. Ajax ontsnapte een paar keer aan de gelijkmaker voordat Benfica in de 72e minuut wel scoorde. Doelman Remko Pasveer kreeg een afstandsschot onvoldoende onder controle en zag invaller Roman Jaremtsjoek profiteren.

Meer uit Voetbal

Napoli pakt ticket Champions League, AS Roma verslaat Lazio

PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.

21 minuten geleden
FIFA blij met 'uitstekende en constructieve bijeenkomst' met Iran

ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.

2 uur geleden
Belgische voetbalclub Antwerp ontslaat trainer Oosting

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.

3 uur geleden
Chelsea bevestigt komst van trainer Alonso

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.

4 uur geleden
Spaanse trainer Alonso lijkt dicht bij overgang naar Chelsea

MADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.

4 uur geleden
Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

15 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

16 uur geleden