Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verspeelt tweemaal een voorsprong bij Benfica in CL

Ajax verspeelt tweemaal een voorsprong bij Benfica in CL

LISSABON (ANP) - Ajax heeft nog geen afstand kunnen nemen van Benfica. De club uit Amsterdam verspeelde tijdens de uitwedstrijd in Lissabon tot tweemaal toe een voorsprong (2-2).

De beslissing voor een plaats in de kwartfinale valt op 15 maart tijdens de return in de Johan Cruijff ArenA. Gescoorde doelpunten in een uitduel geven dan niet de beslissing bij een gelijke stand. Een uitslag van 0-0 telt dan dus net zo zwaar als de 2-2 van de eerste ontmoeting.

Trainer Erik ten Hag vond een middenveld met Davy Klaassen en Steven Berghuis iets te aanvallend voor een zware uitwedstrijd tegen Benfica op het hoogste Europese niveau. Hij besloot een plekje vrij te maken voor Ryan Gravenberch in zijn basisformatie. Klaassen, deze maand al twee keer goed voor de openingstreffer, moest op de bank plaatsnemen.

Eigen doelpunt

De 19-jarige Gravenberch stelde zijn trainer niet teleur. Maar het werd voor de duizenden supporters van Ajax in Estádio da Luz pas echt genieten als Antony aan de bal kwam. De Braziliaanse dribbelaar met een brutale blik speelde al in de eerste minuut Julian Weigl door zijn benen. Vervolgens was hij betrokken bij veel gevaarlijke momenten voor het doel van de thuisploeg in de eerste helft.

Dusan Tadic schoot Ajax in de 18e minuut op voorsprong. De Serviër schoot koelbloedig raak nadat Noussair Mazraoui de bal op Álex Grimaldo had veroverd. Benfica kwam acht minuten later op gelijke hoogte. Jan Vertonghen, oud-speler van Ajax, kreeg veel ruimte omdat Mazraoui was uitgegleden. De Belg schoot de bal hard voor het doel en had geluk dat Sébastien Haller de bal in eigen doel werkte.

Haller

De maker van het eigen doelpunt revancheerde zich nog geen drie minuten later voor zijn ongelukkige actie. Haller was dit keer wel Vertonghen de baas en scoorde koelbloedig. Aan zijn treffer ging een prachtige actie van Antony vooraf. Haller vierde zijn elfde doelpunt van dit seizoen in de Champions League. De topscorer van de koningsklasse van het clubvoetbal sloeg vlak voor rust bijna nog een keer toe. Hij kreeg de bal net niet in het doel, nadat Edson Álvarez de paal had geraakt.

Benfica vocht ook na rust voor wat het waard was. De thuisclub verhoogde de druk op het doel van Ajax, dat steeds meer moeite kreeg met het fysieke spel van de Portugezen. Ajax werd nauwelijks nog gevaarlijk in de tweede helft. Alleen Mazraoui kreeg nog een grote kans, maar hij stuitte op doelman Odisseas Vlachodimos. Ajax ontsnapte een paar keer aan de gelijkmaker voordat Benfica in de 72e minuut wel scoorde. Doelman Remko Pasveer kreeg een afstandsschot onvoldoende onder controle en zag invaller Roman Jaremtsjoek profiteren.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

1 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

2 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

2 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

3 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

5 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

5 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

5 uur geleden