Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verspeelt tweemaal een voorsprong bij Benfica in CL

Ajax verspeelt tweemaal een voorsprong bij Benfica in CL

LISSABON (ANP) - Ajax heeft nog geen afstand kunnen nemen van Benfica. De club uit Amsterdam verspeelde tijdens de uitwedstrijd in Lissabon tot tweemaal toe een voorsprong (2-2).

De beslissing voor een plaats in de kwartfinale valt op 15 maart tijdens de return in de Johan Cruijff ArenA. Gescoorde doelpunten in een uitduel geven dan niet de beslissing bij een gelijke stand. Een uitslag van 0-0 telt dan dus net zo zwaar als de 2-2 van de eerste ontmoeting.

Trainer Erik ten Hag vond een middenveld met Davy Klaassen en Steven Berghuis iets te aanvallend voor een zware uitwedstrijd tegen Benfica op het hoogste Europese niveau. Hij besloot een plekje vrij te maken voor Ryan Gravenberch in zijn basisformatie. Klaassen, deze maand al twee keer goed voor de openingstreffer, moest op de bank plaatsnemen.

Eigen doelpunt

De 19-jarige Gravenberch stelde zijn trainer niet teleur. Maar het werd voor de duizenden supporters van Ajax in Estádio da Luz pas echt genieten als Antony aan de bal kwam. De Braziliaanse dribbelaar met een brutale blik speelde al in de eerste minuut Julian Weigl door zijn benen. Vervolgens was hij betrokken bij veel gevaarlijke momenten voor het doel van de thuisploeg in de eerste helft.

Dusan Tadic schoot Ajax in de 18e minuut op voorsprong. De Serviër schoot koelbloedig raak nadat Noussair Mazraoui de bal op Álex Grimaldo had veroverd. Benfica kwam acht minuten later op gelijke hoogte. Jan Vertonghen, oud-speler van Ajax, kreeg veel ruimte omdat Mazraoui was uitgegleden. De Belg schoot de bal hard voor het doel en had geluk dat Sébastien Haller de bal in eigen doel werkte.

Haller

De maker van het eigen doelpunt revancheerde zich nog geen drie minuten later voor zijn ongelukkige actie. Haller was dit keer wel Vertonghen de baas en scoorde koelbloedig. Aan zijn treffer ging een prachtige actie van Antony vooraf. Haller vierde zijn elfde doelpunt van dit seizoen in de Champions League. De topscorer van de koningsklasse van het clubvoetbal sloeg vlak voor rust bijna nog een keer toe. Hij kreeg de bal net niet in het doel, nadat Edson Álvarez de paal had geraakt.

Benfica vocht ook na rust voor wat het waard was. De thuisclub verhoogde de druk op het doel van Ajax, dat steeds meer moeite kreeg met het fysieke spel van de Portugezen. Ajax werd nauwelijks nog gevaarlijk in de tweede helft. Alleen Mazraoui kreeg nog een grote kans, maar hij stuitte op doelman Odisseas Vlachodimos. Ajax ontsnapte een paar keer aan de gelijkmaker voordat Benfica in de 72e minuut wel scoorde. Doelman Remko Pasveer kreeg een afstandsschot onvoldoende onder controle en zag invaller Roman Jaremtsjoek profiteren.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

8 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

8 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

9 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

11 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

11 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

18 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

20 uur geleden