Ajax verslaat Wolfsberger AC bij debuut Kudus
SAALFELDEN (ANP) - Ajax heeft tijdens het trainingskamp in Oostenrijk een oefenwedstrijd tegen Wolfsberger AC met 2-0 gewonnen. Quincy Promes en Ryan Gravenberch scoorden voor de Amsterdammers, waar Mohammed Kudus in de tweede helft zijn eerste minuten maakte. De 19-jarige aanvaller uit Ghana kwam vorige maand over van FC Nordsjaelland.
Promes profiteerde al in de derde minuut van slecht uitverdedigen van de Oostenrijkse club, de nummer 3 van de afgelopen competitie. Hij kreeg de bal aangespeeld van Donny van de Beek en schoot raak in de verre hoek. Na rust rondde Gravenberch een fraaie combinatie met Lassina Traoré af.
Trainer Erik ten Hag stuurde in de tweede helft een heel ander elftal het veld in. Alleen keeper Kjell Scherpen speelde de hele wedstrijd.
Ajax oefent zaterdag nog tegen RB Salzburg en daarna zijn in de voorbereiding nog de vier Duitse clubs Holstein, Hertha BSC, Eintracht Frankfurt en Union Berlin de tegenstander. Op 13 september begint Ajax het nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Sparta.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Iraanse bondscoach Amir Ghalenoei zei zaterdag dat hem is toegezegd dat de Amerikaanse reisbeperkingen voor zijn WK-ploeg eindelijk worden versoepeld voor de derde groepswedstrijd. Tegelijkertijd haalde hij fel uit naar de manier waarop zijn team tot nu toe is behandeld, wat volgens hem een negatieve invloed heeft gehad op hun prestaties op het veld.
4 minuten geledenTORONTO (ANP) - Duitsland is in het tweede WK-duel tegen Ivoorkust aan puntenverlies ontsnapt en is zeker van een plek in de knock-outfase. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann kwam in het Toronto Stadium terug van een achterstand en won dankzij twee treffers van invaller Deniz Undav, die diep in blessuretijd het winnende doelpunt maakte: 2-1.
39 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben met de spelers van Curaçao feestgevierd in de kleedkamer van de ploeg. Ze vierden samen het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador. Het koningspaar danste met de selectie op muziek.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Dat Curaçao in Kansas City met 0-0 heeft gelijkgespeeld tegen Ecuador mag een voetbalwonder worden genoemd. Doelman Eloy Room groeide met een reeks knappe reddingen uit tot de man van de wedstrijd. Curaçao haalde voor het eerst een punt op het WK voetbal en mag blijven dromen van de zestiende finales. Ecuador wacht nog een laatste groepswedstrijd in Philadelphia tegen Ivoorkust.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Ariane en minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) zijn in de nacht van zaterdag op zondag aanwezig bij de tweede groepswedstrijd van Curaçao tegen Ecuador. De aftrap is om 02.00 uur (Nederlandse tijd).
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.
10 uur geleden