Ajax verslaat Vitesse en bereikt halve finale KNVB-beker
ARNHEM (ANP) - Ajax heeft met een gehavend elftal de halve finales van de KNVB-beker bereikt. Het elftal van trainer Erik ten Hag won de uitwedstrijd tegen Vitesse met 0-3.
Ryan Babel opende in de 32e minuut de score. Ryan Gravenberch tekende in de 76e minuut voor de 0-2. Dusan Tadic benutte in de 85e minuut een strafschop. Ajax stuit begin volgende maand in de halve finale op FC Utrecht of Go Ahead Eagles. Deze ploegen treffen elkaar donderdag in Deventer.
Ajax speelde tegen Vitesse zonder de geblesseerde Quincy Promes, David Neres, Joël Veltman, Perr Schuurs en Zakaria Labyad. Daley Blind en Hakim Ziyech vierden na de 0-2 van Gravenberch als invallers hun rentree. Blind is hersteld van een ontstoken hartspier. Ziyech heeft geen last meer van een kuitblessure.
Vitesse eindigde het duel met tien man, na een tweede gele kaart voor Tim Matavz in de slotfase.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
16 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
16 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
1 dag geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden