Ajax verslaat SV Meppen in eerste duel onder leiding Schreuder
OLDENZAAL (ANP) - Ajax heeft het eerste duel onder leiding van de nieuwe hoofdcoach Alfred Schreuder gewonnen. In Oldenzaal wonnen de Amsterdammers in een oefenwedstrijd met 3-0 van SV Meppen, dat uitkomt op het derde niveau in Duitsland. Voor Ajax scoorden de aanvallers Christian Rasmussen en Sontje Hansen (2) al in de eerste helft.
Ajax begon deels met jonge onervaren spelers, maar ook onder anderen doelman Maarten Stekelenburg, verdedigers Sean Klaiber en Lisandro Magallán en Mohamed Ihattaren stonden aan de aftrap. De internationals waren er niet bij, zij sluiten later in de voorbereiding aan.
Aan het begin van de tweede helft stuurde Schreuder veel nieuwe, nog minder ervaren spelers het veld in. Ihattaren, die bij Ajax de kans krijgt om weer fitter te worden na een periode van overgewicht, ging na ongeveer een uur naar de kant.
Ajax is sinds maandag op trainingskamp in De Lutte. De Amsterdammers spelen zaterdag 6 augustus de eerste wedstrijd in de Eredivisie. Fortuna Sittard is die dag in Limburg de opponent.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
41 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
5 uur geleden