Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat sc Heerenveen en is weer kampioen van Nederland

Ajax verslaat sc Heerenveen en is weer kampioen van Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de 36e keer de landstitel veroverd. De club verzekerde zich in een sfeervolle Johan Cruijff ArenA met een zege op sc Heerenveen (5-0) van het derde kampioenschap op rij. Bij rust was het duel al zo goed als beslist, met een stand van 3-0 op het scorebord.

Het was al vroeg gezellig in het stadion. Wat een verschil met de kampioenswedstrijd van vorig jaar tegen FC Emmen, waar vanwege corona geen toeschouwers welkom waren. Sunnery James en Ryan Marciano draaiden housemuziek en Peter Beense zong het levenslied. Na een indrukwekkende minuut stilte voor de overleden oud-spelers Henk Groot en Jody Lukoki deden de voetballers van de thuisploeg de rest.

Ajax opende fel en nam in de 19e minuut de leiding. Noussair Mazraoui hield de bal nog net binnen de lijnen, volgens de arbitrage en de videoscheidsrechter. Via Davy Klaassen en Dusan Tadic kwam Nicolás Tagliafico in een positie om te schieten. De populaire linksback vond de uiterste hoek van het doel (1-0). Ajax ging snel op zoek naar een tweede treffer en vond die in de 33e minuut. Jurriën Timber dribbelde het strafschopgebied in. Het slimme overstapje was van Sébastien Haller. Vervolgens had Steven Berghuis alle tijd om raak te schieten.

Berghuis vierde zijn doelpunt met veel emotie. Hij was afgelopen zondag nog schuldig aan de tweede treffer van AZ (2-2). De van Feyenoord overgekomen international had ook een rol in de 3-0. Berghuis kreeg een strafschop nadat Ibrahim Dresevic hem naar de grond had gewerkt. Tadic gunde de penalty aan Haller, die zijn 21e competitietreffer maakte. Het was zijn eerste doelpunt sinds 20 maart toen hij tegen Feyenoord scoorde.

Erik ten Hag, na drie landstitels op rij volgend seizoen hoofdtrainer van Manchester United, zag dat het goed was. Hij gunde Noussair Mazraoui een publiekswissel. De rechtsback draagt in het nieuwe voetbaljaar zo goed als zeker het shirt van Bayern München. Brian Brobbey mocht topscorer Haller aflossen en tekende voor de 4-0. Ook aanvoerder Tadic en Klaassen mochten voortijdig naar de kant. De meeste fans in het stadion vonden het allemaal best. Ze bleven maar zingen over het kampioenschap, lieten kartonnen kampioensschalen zien en staken rood en wit vuurwerk af. Ook het vijfde doelpunt van Edson Álvarez werd uitbundig gevierd.

Meer uit Voetbal

West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

5 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

9 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

15 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

16 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

17 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

18 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

1 dag geleden