Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat sc Heerenveen en is weer kampioen van Nederland

Ajax verslaat sc Heerenveen en is weer kampioen van Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de 36e keer de landstitel veroverd. De club verzekerde zich in een sfeervolle Johan Cruijff ArenA met een zege op sc Heerenveen (5-0) van het derde kampioenschap op rij. Bij rust was het duel al zo goed als beslist, met een stand van 3-0 op het scorebord.

Het was al vroeg gezellig in het stadion. Wat een verschil met de kampioenswedstrijd van vorig jaar tegen FC Emmen, waar vanwege corona geen toeschouwers welkom waren. Sunnery James en Ryan Marciano draaiden housemuziek en Peter Beense zong het levenslied. Na een indrukwekkende minuut stilte voor de overleden oud-spelers Henk Groot en Jody Lukoki deden de voetballers van de thuisploeg de rest.

Ajax opende fel en nam in de 19e minuut de leiding. Noussair Mazraoui hield de bal nog net binnen de lijnen, volgens de arbitrage en de videoscheidsrechter. Via Davy Klaassen en Dusan Tadic kwam Nicolás Tagliafico in een positie om te schieten. De populaire linksback vond de uiterste hoek van het doel (1-0). Ajax ging snel op zoek naar een tweede treffer en vond die in de 33e minuut. Jurriën Timber dribbelde het strafschopgebied in. Het slimme overstapje was van Sébastien Haller. Vervolgens had Steven Berghuis alle tijd om raak te schieten.

Berghuis vierde zijn doelpunt met veel emotie. Hij was afgelopen zondag nog schuldig aan de tweede treffer van AZ (2-2). De van Feyenoord overgekomen international had ook een rol in de 3-0. Berghuis kreeg een strafschop nadat Ibrahim Dresevic hem naar de grond had gewerkt. Tadic gunde de penalty aan Haller, die zijn 21e competitietreffer maakte. Het was zijn eerste doelpunt sinds 20 maart toen hij tegen Feyenoord scoorde.

Erik ten Hag, na drie landstitels op rij volgend seizoen hoofdtrainer van Manchester United, zag dat het goed was. Hij gunde Noussair Mazraoui een publiekswissel. De rechtsback draagt in het nieuwe voetbaljaar zo goed als zeker het shirt van Bayern München. Brian Brobbey mocht topscorer Haller aflossen en tekende voor de 4-0. Ook aanvoerder Tadic en Klaassen mochten voortijdig naar de kant. De meeste fans in het stadion vonden het allemaal best. Ze bleven maar zingen over het kampioenschap, lieten kartonnen kampioensschalen zien en staken rood en wit vuurwerk af. Ook het vijfde doelpunt van Edson Álvarez werd uitbundig gevierd.

Meer uit Voetbal

KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

2 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

2 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

4 uur geleden
Slory verlengt bij Feyenoord en maakt seizoen af bij Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.

6 uur geleden
Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

7 uur geleden
Rode kaart voor NEC'er Ouaissa geseponeerd

NIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.

7 uur geleden
Nederlands elftal sluit jaar af op plek 7 van FIFA-ranking

ZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.

9 uur geleden