Ajax verslaat sc Heerenveen en is weer kampioen van Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de 36e keer de landstitel veroverd. De club verzekerde zich in een sfeervolle Johan Cruijff ArenA met een zege op sc Heerenveen (5-0) van het derde kampioenschap op rij. Bij rust was het duel al zo goed als beslist, met een stand van 3-0 op het scorebord.
Het was al vroeg gezellig in het stadion. Wat een verschil met de kampioenswedstrijd van vorig jaar tegen FC Emmen, waar vanwege corona geen toeschouwers welkom waren. Sunnery James en Ryan Marciano draaiden housemuziek en Peter Beense zong het levenslied. Na een indrukwekkende minuut stilte voor de overleden oud-spelers Henk Groot en Jody Lukoki deden de voetballers van de thuisploeg de rest.
Ajax opende fel en nam in de 19e minuut de leiding. Noussair Mazraoui hield de bal nog net binnen de lijnen, volgens de arbitrage en de videoscheidsrechter. Via Davy Klaassen en Dusan Tadic kwam Nicolás Tagliafico in een positie om te schieten. De populaire linksback vond de uiterste hoek van het doel (1-0). Ajax ging snel op zoek naar een tweede treffer en vond die in de 33e minuut. Jurriën Timber dribbelde het strafschopgebied in. Het slimme overstapje was van Sébastien Haller. Vervolgens had Steven Berghuis alle tijd om raak te schieten.
Berghuis vierde zijn doelpunt met veel emotie. Hij was afgelopen zondag nog schuldig aan de tweede treffer van AZ (2-2). De van Feyenoord overgekomen international had ook een rol in de 3-0. Berghuis kreeg een strafschop nadat Ibrahim Dresevic hem naar de grond had gewerkt. Tadic gunde de penalty aan Haller, die zijn 21e competitietreffer maakte. Het was zijn eerste doelpunt sinds 20 maart toen hij tegen Feyenoord scoorde.
Erik ten Hag, na drie landstitels op rij volgend seizoen hoofdtrainer van Manchester United, zag dat het goed was. Hij gunde Noussair Mazraoui een publiekswissel. De rechtsback draagt in het nieuwe voetbaljaar zo goed als zeker het shirt van Bayern München. Brian Brobbey mocht topscorer Haller aflossen en tekende voor de 4-0. Ook aanvoerder Tadic en Klaassen mochten voortijdig naar de kant. De meeste fans in het stadion vonden het allemaal best. Ze bleven maar zingen over het kampioenschap, lieten kartonnen kampioensschalen zien en staken rood en wit vuurwerk af. Ook het vijfde doelpunt van Edson Álvarez werd uitbundig gevierd.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
7 uur geleden