Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat sc Heerenveen en is weer kampioen van Nederland

Ajax verslaat sc Heerenveen en is weer kampioen van Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de 36e keer de landstitel veroverd. De club verzekerde zich in een sfeervolle Johan Cruijff ArenA met een zege op sc Heerenveen (5-0) van het derde kampioenschap op rij. Bij rust was het duel al zo goed als beslist, met een stand van 3-0 op het scorebord.

Het was al vroeg gezellig in het stadion. Wat een verschil met de kampioenswedstrijd van vorig jaar tegen FC Emmen, waar vanwege corona geen toeschouwers welkom waren. Sunnery James en Ryan Marciano draaiden housemuziek en Peter Beense zong het levenslied. Na een indrukwekkende minuut stilte voor de overleden oud-spelers Henk Groot en Jody Lukoki deden de voetballers van de thuisploeg de rest.

Ajax opende fel en nam in de 19e minuut de leiding. Noussair Mazraoui hield de bal nog net binnen de lijnen, volgens de arbitrage en de videoscheidsrechter. Via Davy Klaassen en Dusan Tadic kwam Nicolás Tagliafico in een positie om te schieten. De populaire linksback vond de uiterste hoek van het doel (1-0). Ajax ging snel op zoek naar een tweede treffer en vond die in de 33e minuut. Jurriën Timber dribbelde het strafschopgebied in. Het slimme overstapje was van Sébastien Haller. Vervolgens had Steven Berghuis alle tijd om raak te schieten.

Berghuis vierde zijn doelpunt met veel emotie. Hij was afgelopen zondag nog schuldig aan de tweede treffer van AZ (2-2). De van Feyenoord overgekomen international had ook een rol in de 3-0. Berghuis kreeg een strafschop nadat Ibrahim Dresevic hem naar de grond had gewerkt. Tadic gunde de penalty aan Haller, die zijn 21e competitietreffer maakte. Het was zijn eerste doelpunt sinds 20 maart toen hij tegen Feyenoord scoorde.

Erik ten Hag, na drie landstitels op rij volgend seizoen hoofdtrainer van Manchester United, zag dat het goed was. Hij gunde Noussair Mazraoui een publiekswissel. De rechtsback draagt in het nieuwe voetbaljaar zo goed als zeker het shirt van Bayern München. Brian Brobbey mocht topscorer Haller aflossen en tekende voor de 4-0. Ook aanvoerder Tadic en Klaassen mochten voortijdig naar de kant. De meeste fans in het stadion vonden het allemaal best. Ze bleven maar zingen over het kampioenschap, lieten kartonnen kampioensschalen zien en staken rood en wit vuurwerk af. Ook het vijfde doelpunt van Edson Álvarez werd uitbundig gevierd.

Meer uit Voetbal

Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

6 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

8 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

8 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

8 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

10 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

11 uur geleden
KNVB: stadionverbod van 9 maanden voor fans met gezichtsbedekking

ZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.

11 uur geleden