Ajax verslaat sc Heerenveen en is weer kampioen van Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de 36e keer de landstitel veroverd. De club verzekerde zich in een sfeervolle Johan Cruijff ArenA met een zege op sc Heerenveen (5-0) van het derde kampioenschap op rij. Bij rust was het duel al zo goed als beslist, met een stand van 3-0 op het scorebord.
Het was al vroeg gezellig in het stadion. Wat een verschil met de kampioenswedstrijd van vorig jaar tegen FC Emmen, waar vanwege corona geen toeschouwers welkom waren. Sunnery James en Ryan Marciano draaiden housemuziek en Peter Beense zong het levenslied. Na een indrukwekkende minuut stilte voor de overleden oud-spelers Henk Groot en Jody Lukoki deden de voetballers van de thuisploeg de rest.
Ajax opende fel en nam in de 19e minuut de leiding. Noussair Mazraoui hield de bal nog net binnen de lijnen, volgens de arbitrage en de videoscheidsrechter. Via Davy Klaassen en Dusan Tadic kwam Nicolás Tagliafico in een positie om te schieten. De populaire linksback vond de uiterste hoek van het doel (1-0). Ajax ging snel op zoek naar een tweede treffer en vond die in de 33e minuut. Jurriën Timber dribbelde het strafschopgebied in. Het slimme overstapje was van Sébastien Haller. Vervolgens had Steven Berghuis alle tijd om raak te schieten.
Berghuis vierde zijn doelpunt met veel emotie. Hij was afgelopen zondag nog schuldig aan de tweede treffer van AZ (2-2). De van Feyenoord overgekomen international had ook een rol in de 3-0. Berghuis kreeg een strafschop nadat Ibrahim Dresevic hem naar de grond had gewerkt. Tadic gunde de penalty aan Haller, die zijn 21e competitietreffer maakte. Het was zijn eerste doelpunt sinds 20 maart toen hij tegen Feyenoord scoorde.
Erik ten Hag, na drie landstitels op rij volgend seizoen hoofdtrainer van Manchester United, zag dat het goed was. Hij gunde Noussair Mazraoui een publiekswissel. De rechtsback draagt in het nieuwe voetbaljaar zo goed als zeker het shirt van Bayern München. Brian Brobbey mocht topscorer Haller aflossen en tekende voor de 4-0. Ook aanvoerder Tadic en Klaassen mochten voortijdig naar de kant. De meeste fans in het stadion vonden het allemaal best. Ze bleven maar zingen over het kampioenschap, lieten kartonnen kampioensschalen zien en staken rood en wit vuurwerk af. Ook het vijfde doelpunt van Edson Álvarez werd uitbundig gevierd.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich gedistantieerd van het gedrag van supporters die zondagochtend voorafgaand aan het uitduel met Heracles Almelo voor vernielingen zouden hebben gezorgd. "PEC Zwolle heeft met grote afschuw kennisgenomen van de ongeregeldheden zondagochtend in Nijverdal, waarbij fors geweld is gebruikt en vernielingen zijn aangebracht bij een café", meldt de Overijsselse club op de website.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen. De Rotterdamse club investeert daarvoor jaarlijks 3 tot 5 miljoen euro extra in het stadion. Dat meldt Feyenoord maandag.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft zondag de topper in de Italiaanse Serie A tegen AS Roma met 1-0 gewonnen. Daarmee sloot de ploeg van coach Massimiliano Allegri weer aan bij stadgenoot Inter en AS Roma als naaste belagers van Napoli. Het trio heeft 1 punt achterstand op de koploper uit Napels, die zaterdag op 0-0 was blijven steken tegen Como.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Paul Simonis blijft vooralsnog trainer van VfL Wolfsburg. Dat liet technisch directeur Sebastian Schindzielorz van de Duitse voetbalclub zondag na de thuisnederlaag tegen Hoffenheim (2-3) weten.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Barcelona heeft in de Spaanse competitie een week na de nederlaag in de Clásico bij Real Madrid een overwinning geboekt op Elche. In het olympisch stadion van Barcelona won de ploeg van coach Hansi Flick met 3-1.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is naar de tweede plaats in de Premier League geklommen na winst in de topper tegen Bournemouth. De formatie van trainer Pep Guardiola won mede dankzij twee doelpunten van topscorer Erling Haaland met 3-1.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na een moeilijke periode een belangrijke zege geboekt. De ploeg van Ron Jans versloeg NEC met 1-0. De enige treffer werd gemaakt door Miguel Rodríguez.
20 uur geleden