Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

Ajax heeft na zes speelronden in het hoofdtoernooi 3 punten. Qarabag blijft op 7 punten staan. Bijna 1500 supporters van Ajax zaten minimaal acht uur in een vliegtuig om hun ploeg te steunen. Ze zagen dat hun favoriete club voor het eerst met twee 17-jarige spelers aan een duel in de Champions League begon.

Sean Steur en Jorthy Mokio verschenen aan de aftrap, net als de 18-jarige Aaron Bouwman. Interim-trainer Fred Grim miste de geblesseerde Kenneth Taylor, Wout Weghorst, Josip Sutalo, Steven Berghuis, James McConnell en Gerald Alders. Aanvoerder Davy Klaassen, Mika Godts, Owen Wijndal en Youri Regeer kregen vier dagen voor het thuisduel met Feyenoord rust.

Verslag

Ook zonder veel bekende gezichten was Ajax redelijk gelijkwaardig aan de thuisploeg, die eerder dit seizoen won van Benfica en FC Kopenhagen en Chelsea op een gelijkspel hield. Een misverstand tussen doelman Vitezslav Jaros en Ko Itakura leidde in de tiende minuut tot de openingstreffer. De doelman en verdediger gingen allebei niet voluit voor de bal en zagen de Colombiaanse aanvaller Camilo Duran profiteren (1-0). Ajax kreeg ook na de openingstreffer veel ruimte, maar slaagde er niet in de bal goed te laten rollen op het door de vele regen slecht bespeelbare veld.

Met dank aan Kasper Dolberg gingen de bezoekers met een gelijke stand rusten. De Deense vervanger van Weghorst kreeg de bal goed aangespeeld door Steur. Hij zocht de ruimte en trof doel met een verwoestend schot (1-1). Matheus Silva schoot Qarabag in de 47e minuut opnieuw op voorsprong. Hij schoot raak via Lucas Rosa, nadat Steur was uitgegleden.

Ajax gaf niet op, maar het ontbrak de ploeg aan stootkracht nadat de pas net weer fitte Dolberg volgens afspraak na ruim een uur naar de kant ging voor Don-Angelo Konadu, die een grote kans miste. Met Godts en Klaassen als invallers zette Ajax nog eenmaal aan. Oscar Gloukh maakte gelijk, Anton Gaaei maakte de derde en Gloukh liet de meegereisde fans opnieuw juichen.

Meer uit Voetbal

Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

5 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

7 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

8 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

9 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

12 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

12 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

13 uur geleden