Ajax verslaat PSV (1-0) en gaat weer alleen aan kop in eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat na zondag weer alleen aan de leiding in de eredivisie. De Amsterdammers versloegen PSV in de Johan Cruijff ArenA met 1-0. Ajax heeft na 21 speelronden een voorsprong van drie punten op AZ, dat vrijdag met 4-0 won van RKC Waalwijk.
Quincy Promes maakte in de 35e minuut het doelpunt. De aanvaller viel even daarna geblesseerd uit. Ajax raakte ook verdediger Joël Veltman en aanvaller Ryan Babel met blessures kwijt. De lijst met afwezigen bij Ajax is daarmee nog langer geworden.
Bij PSV, dat een machteloze indruk maakte, debuteerde de Zwitserse verdediger Ricardo Rodríguez na rust. De Eindhovenaren wonnen eind september in de competitie voor het laatst een wedstrijd buiten het eigen stadion. PSV blijft op de vijfde plaats staan, met nu veertien punten achterstand op Ajax en elf op AZ.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
5 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
9 uur geleden