Ajax verslaat ook Heracles en voert druk op FC Twente en AZ op
ALMELO (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de druk op FC Twente en AZ verder opgevoerd. De Amsterdammers waren ook in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo allesbehalve foutloos, maar wonnen dankzij de aanvallende kwaliteiten verdiend: 2-4. Voor Ajax, dat al 35 doelpunten tegen kreeg, was het de derde achtereenvolgende zege op rij na de winterstop.
Het elftal van trainer John van 't Schip zette zo opnieuw een stap op weg naar de derde plek, die komend seizoen recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League. FC Twente, dat zondag Feyenoord bezoekt, heeft nog 3 punten meer. AZ staat nu in punten naast Ajax, maar heeft nog het duel met sc Heerenveen (ook zondag) te spelen.
De veelbesproken nieuwkomer Jordan Henderson ontbrak nog in de selectie bij Ajax. "In overleg met de medische staf en hemzelf zijn we tot de conclusie gekomen om het niet te doen. Het risico is te groot dat hij toch geblesseerd raakt", legde trainer John van 't Schip vooraf uit. Steven Bergwijn kon door een lichte blessure ook niet meedoen. De Portugees Carlos Forbs verving hem.
Veel ruimte
Ajax nam direct het initiatief, maar kwam in de beginfase niet tot grote kansen. De Amsterdammers gaven zelf, niet voor het eerst dit seizoen, verdedigend veel ruimte weg. Na een dieptepass van de Duitse verdediger Jannes Wieckhoff kon Jizz Hornkamp, die simpel wegliep uit de rug van Jorrel Hato, ongehinderd richting het Ajax-doel. Oog in oog met Diant Ramaj faalde hij niet: 1-0.
Brian Brobbey nam Ajax wederom bij de hand. Na een inspeelpass van Benjamin Tahirovic draaide de spits weg bij Stijn Bultman en schoot hard en hoog raak (1-1). Kort voor rust was Brobbey dicht bij een tweede treffer, maar hij schoot in het zijnet.
Berghuis
Ajax nam in de tweede helft alsnog afstand. Steven Berghuis scoorde, net als vorige week tegen RKC Waalwijk. Brobbey zorgde daarna voor de derde Amsterdamse treffer. De spits staat vierde op de topscorerslijst van de Eredivisie met dertien doelpunten.
Een ruime voorsprong is dit seizoen geen garantie op een goed resultaat voor Ajax, ook tegen Heracles niet. Mario Engels zette Devyne Rensch met een licht duwtje opzij en schoot via Hato na een uur spelen raak (2-3). De IJslander Kristian Hlynsson stelde de zege voor Ajax in de 84e minuut veilig.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
7 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
11 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden