Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat ook Heracles en voert druk op FC Twente en AZ op

Ajax verslaat ook Heracles en voert druk op FC Twente en AZ op

ALMELO (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de druk op FC Twente en AZ verder opgevoerd. De Amsterdammers waren ook in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo allesbehalve foutloos, maar wonnen dankzij de aanvallende kwaliteiten verdiend: 2-4. Voor Ajax, dat al 35 doelpunten tegen kreeg, was het de derde achtereenvolgende zege op rij na de winterstop.

Het elftal van trainer John van 't Schip zette zo opnieuw een stap op weg naar de derde plek, die komend seizoen recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League. FC Twente, dat zondag Feyenoord bezoekt, heeft nog 3 punten meer. AZ staat nu in punten naast Ajax, maar heeft nog het duel met sc Heerenveen (ook zondag) te spelen.

De veelbesproken nieuwkomer Jordan Henderson ontbrak nog in de selectie bij Ajax. "In overleg met de medische staf en hemzelf zijn we tot de conclusie gekomen om het niet te doen. Het risico is te groot dat hij toch geblesseerd raakt", legde trainer John van 't Schip vooraf uit. Steven Bergwijn kon door een lichte blessure ook niet meedoen. De Portugees Carlos Forbs verving hem.

Veel ruimte

Ajax nam direct het initiatief, maar kwam in de beginfase niet tot grote kansen. De Amsterdammers gaven zelf, niet voor het eerst dit seizoen, verdedigend veel ruimte weg. Na een dieptepass van de Duitse verdediger Jannes Wieckhoff kon Jizz Hornkamp, die simpel wegliep uit de rug van Jorrel Hato, ongehinderd richting het Ajax-doel. Oog in oog met Diant Ramaj faalde hij niet: 1-0.

Brian Brobbey nam Ajax wederom bij de hand. Na een inspeelpass van Benjamin Tahirovic draaide de spits weg bij Stijn Bultman en schoot hard en hoog raak (1-1). Kort voor rust was Brobbey dicht bij een tweede treffer, maar hij schoot in het zijnet.

Berghuis

Ajax nam in de tweede helft alsnog afstand. Steven Berghuis scoorde, net als vorige week tegen RKC Waalwijk. Brobbey zorgde daarna voor de derde Amsterdamse treffer. De spits staat vierde op de topscorerslijst van de Eredivisie met dertien doelpunten.

Een ruime voorsprong is dit seizoen geen garantie op een goed resultaat voor Ajax, ook tegen Heracles niet. Mario Engels zette Devyne Rensch met een licht duwtje opzij en schoot via Hato na een uur spelen raak (2-3). De IJslander Kristian Hlynsson stelde de zege voor Ajax in de 84e minuut veilig.

Meer uit Voetbal

Bondscoach McClaren na missen directe plaatsing weg bij Jamaica

KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.

1 uur geleden
Barcelona speelt CL-duel met Eintracht Frankfurt in Camp Nou

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.

3 uur geleden
Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

4 uur geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

8 uur geleden
Voetballers Curaçao naar WK na gelijkspel tegen Jamaica

KINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden
Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

15 uur geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

15 uur geleden