Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat ook Heracles en voert druk op FC Twente en AZ op

Ajax verslaat ook Heracles en voert druk op FC Twente en AZ op

ALMELO (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de druk op FC Twente en AZ verder opgevoerd. De Amsterdammers waren ook in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo allesbehalve foutloos, maar wonnen dankzij de aanvallende kwaliteiten verdiend: 2-4. Voor Ajax, dat al 35 doelpunten tegen kreeg, was het de derde achtereenvolgende zege op rij na de winterstop.

Het elftal van trainer John van 't Schip zette zo opnieuw een stap op weg naar de derde plek, die komend seizoen recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League. FC Twente, dat zondag Feyenoord bezoekt, heeft nog 3 punten meer. AZ staat nu in punten naast Ajax, maar heeft nog het duel met sc Heerenveen (ook zondag) te spelen.

De veelbesproken nieuwkomer Jordan Henderson ontbrak nog in de selectie bij Ajax. "In overleg met de medische staf en hemzelf zijn we tot de conclusie gekomen om het niet te doen. Het risico is te groot dat hij toch geblesseerd raakt", legde trainer John van 't Schip vooraf uit. Steven Bergwijn kon door een lichte blessure ook niet meedoen. De Portugees Carlos Forbs verving hem.

Veel ruimte

Ajax nam direct het initiatief, maar kwam in de beginfase niet tot grote kansen. De Amsterdammers gaven zelf, niet voor het eerst dit seizoen, verdedigend veel ruimte weg. Na een dieptepass van de Duitse verdediger Jannes Wieckhoff kon Jizz Hornkamp, die simpel wegliep uit de rug van Jorrel Hato, ongehinderd richting het Ajax-doel. Oog in oog met Diant Ramaj faalde hij niet: 1-0.

Brian Brobbey nam Ajax wederom bij de hand. Na een inspeelpass van Benjamin Tahirovic draaide de spits weg bij Stijn Bultman en schoot hard en hoog raak (1-1). Kort voor rust was Brobbey dicht bij een tweede treffer, maar hij schoot in het zijnet.

Berghuis

Ajax nam in de tweede helft alsnog afstand. Steven Berghuis scoorde, net als vorige week tegen RKC Waalwijk. Brobbey zorgde daarna voor de derde Amsterdamse treffer. De spits staat vierde op de topscorerslijst van de Eredivisie met dertien doelpunten.

Een ruime voorsprong is dit seizoen geen garantie op een goed resultaat voor Ajax, ook tegen Heracles niet. Mario Engels zette Devyne Rensch met een licht duwtje opzij en schoot via Hato na een uur spelen raak (2-3). De IJslander Kristian Hlynsson stelde de zege voor Ajax in de 84e minuut veilig.

Meer uit Voetbal

West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

5 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

9 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

14 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

16 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

16 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

18 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

1 dag geleden