Ajax verslaat ook Heracles en voert druk op FC Twente en AZ op
ALMELO (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de druk op FC Twente en AZ verder opgevoerd. De Amsterdammers waren ook in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo allesbehalve foutloos, maar wonnen dankzij de aanvallende kwaliteiten verdiend: 2-4. Voor Ajax, dat al 35 doelpunten tegen kreeg, was het de derde achtereenvolgende zege op rij na de winterstop.
Het elftal van trainer John van 't Schip zette zo opnieuw een stap op weg naar de derde plek, die komend seizoen recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League. FC Twente, dat zondag Feyenoord bezoekt, heeft nog 3 punten meer. AZ staat nu in punten naast Ajax, maar heeft nog het duel met sc Heerenveen (ook zondag) te spelen.
De veelbesproken nieuwkomer Jordan Henderson ontbrak nog in de selectie bij Ajax. "In overleg met de medische staf en hemzelf zijn we tot de conclusie gekomen om het niet te doen. Het risico is te groot dat hij toch geblesseerd raakt", legde trainer John van 't Schip vooraf uit. Steven Bergwijn kon door een lichte blessure ook niet meedoen. De Portugees Carlos Forbs verving hem.
Veel ruimte
Ajax nam direct het initiatief, maar kwam in de beginfase niet tot grote kansen. De Amsterdammers gaven zelf, niet voor het eerst dit seizoen, verdedigend veel ruimte weg. Na een dieptepass van de Duitse verdediger Jannes Wieckhoff kon Jizz Hornkamp, die simpel wegliep uit de rug van Jorrel Hato, ongehinderd richting het Ajax-doel. Oog in oog met Diant Ramaj faalde hij niet: 1-0.
Brian Brobbey nam Ajax wederom bij de hand. Na een inspeelpass van Benjamin Tahirovic draaide de spits weg bij Stijn Bultman en schoot hard en hoog raak (1-1). Kort voor rust was Brobbey dicht bij een tweede treffer, maar hij schoot in het zijnet.
Berghuis
Ajax nam in de tweede helft alsnog afstand. Steven Berghuis scoorde, net als vorige week tegen RKC Waalwijk. Brobbey zorgde daarna voor de derde Amsterdamse treffer. De spits staat vierde op de topscorerslijst van de Eredivisie met dertien doelpunten.
Een ruime voorsprong is dit seizoen geen garantie op een goed resultaat voor Ajax, ook tegen Heracles niet. Mario Engels zette Devyne Rensch met een licht duwtje opzij en schoot via Hato na een uur spelen raak (2-3). De IJslander Kristian Hlynsson stelde de zege voor Ajax in de 84e minuut veilig.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
19 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabiƫ.
19 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
22 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
22 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
23 uur geleden