Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat NEC (1-2) en klimt naar achtste plaats

Ajax verslaat NEC (1-2) en klimt naar achtste plaats

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft zijn opmars in de Eredivisie in Nijmegen doorgezet. De ploeg van coach John van 't Schip versloeg NEC met 2-1 dankzij doelpunten van de IJslander Kristian Hlynsson en de Portugees Carlos Forbs. In de slotminuut maakte Elayis Tavsan het met een goal nog even spannend.

Ajax klom dankzij de overwinning naar de achtste plaats en speelt woensdag het restant van de uitwedstrijd tegen RKC, waar de Amsterdammers vanaf de 85e minuut een voorsprong van 3-2 verdedigen. Het duel werd op 30 september gestaakt nadat RKC-doelman Etienne Vaessen even buiten bewustzijn was na een botsing met Brian Brobbey.

Van 't Schip had ten opzichte van het duel met Olympique Marseille uit de Europa League (4-3-verlies) zijn elftal op twee plaatsen gewijzigd. Ar'jany Martha en Hlynsson hadden een basisplaats, Borna Sosa en Forbs zaten op de bank. Centraal achterin ontbrak Josip Sutalo. De Kroaat, terug na een blessure, zat wel op de bank. Devyne Rensch nam zijn plaats in naast Jorrel Hato.

Kansen

De eerste grote kans was voor de thuisploeg waar Sontje Hansen vanaf de rechterkant het strafschopgebied binnendrong, maar Koki Ogawa net niet bij zijn voorzet kon. Ajax zette daarna een offensief in. Steven Bergwijn schoot de bal net langs het doel van Jasper Cillessen, die na ruim een half uur knap redde bij een kopbal van Brobbey en ook Steven Berghuis van scoren wist te houden.

Sutalo keerde na rust terug in het elftal na een kleine maand afwezigheid. Hij verving de Deen Anton Gaaei. Het eerste gevaar kwam van Kenneth Taylor wiens schot door Cillessen tot hoekschop werd verwerkt. De NEC-doelman had geen antwoord toen Brobbey hem na een duel met Bram Nuytinck omspeelde en voorgaf op Hlynsson die van dichtbij alleen maar hoefde in te tikken.

De magere voorsprong werd met moeite verdedigd. NEC drong Ajax naar achteren, al leverde het weinig concrete kansen op. Een doelpunt van de ingevallen Forbs leek het duel in de 88e minuut te hebben beslist. De Portugees maakte zijn eerste treffer in de Eredivisie van dichtbij op aangeven van Berghuis. Tavsan maakte er in de 90e minuut nog 1-2 van, maar verder kwam NEC niet.

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

10 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

11 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

13 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

14 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

14 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

16 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

18 uur geleden