Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat NEC (1-2) en klimt naar achtste plaats

Ajax verslaat NEC (1-2) en klimt naar achtste plaats

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft zijn opmars in de Eredivisie in Nijmegen doorgezet. De ploeg van coach John van 't Schip versloeg NEC met 2-1 dankzij doelpunten van de IJslander Kristian Hlynsson en de Portugees Carlos Forbs. In de slotminuut maakte Elayis Tavsan het met een goal nog even spannend.

Ajax klom dankzij de overwinning naar de achtste plaats en speelt woensdag het restant van de uitwedstrijd tegen RKC, waar de Amsterdammers vanaf de 85e minuut een voorsprong van 3-2 verdedigen. Het duel werd op 30 september gestaakt nadat RKC-doelman Etienne Vaessen even buiten bewustzijn was na een botsing met Brian Brobbey.

Van 't Schip had ten opzichte van het duel met Olympique Marseille uit de Europa League (4-3-verlies) zijn elftal op twee plaatsen gewijzigd. Ar'jany Martha en Hlynsson hadden een basisplaats, Borna Sosa en Forbs zaten op de bank. Centraal achterin ontbrak Josip Sutalo. De Kroaat, terug na een blessure, zat wel op de bank. Devyne Rensch nam zijn plaats in naast Jorrel Hato.

Kansen

De eerste grote kans was voor de thuisploeg waar Sontje Hansen vanaf de rechterkant het strafschopgebied binnendrong, maar Koki Ogawa net niet bij zijn voorzet kon. Ajax zette daarna een offensief in. Steven Bergwijn schoot de bal net langs het doel van Jasper Cillessen, die na ruim een half uur knap redde bij een kopbal van Brobbey en ook Steven Berghuis van scoren wist te houden.

Sutalo keerde na rust terug in het elftal na een kleine maand afwezigheid. Hij verving de Deen Anton Gaaei. Het eerste gevaar kwam van Kenneth Taylor wiens schot door Cillessen tot hoekschop werd verwerkt. De NEC-doelman had geen antwoord toen Brobbey hem na een duel met Bram Nuytinck omspeelde en voorgaf op Hlynsson die van dichtbij alleen maar hoefde in te tikken.

De magere voorsprong werd met moeite verdedigd. NEC drong Ajax naar achteren, al leverde het weinig concrete kansen op. Een doelpunt van de ingevallen Forbs leek het duel in de 88e minuut te hebben beslist. De Portugees maakte zijn eerste treffer in de Eredivisie van dichtbij op aangeven van Berghuis. Tavsan maakte er in de 90e minuut nog 1-2 van, maar verder kwam NEC niet.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

1 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

1 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

2 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

3 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

3 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

4 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

19 uur geleden