Ajax verslaat NEC (1-2) en klimt naar achtste plaats
NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft zijn opmars in de Eredivisie in Nijmegen doorgezet. De ploeg van coach John van 't Schip versloeg NEC met 2-1 dankzij doelpunten van de IJslander Kristian Hlynsson en de Portugees Carlos Forbs. In de slotminuut maakte Elayis Tavsan het met een goal nog even spannend.
Ajax klom dankzij de overwinning naar de achtste plaats en speelt woensdag het restant van de uitwedstrijd tegen RKC, waar de Amsterdammers vanaf de 85e minuut een voorsprong van 3-2 verdedigen. Het duel werd op 30 september gestaakt nadat RKC-doelman Etienne Vaessen even buiten bewustzijn was na een botsing met Brian Brobbey.
Van 't Schip had ten opzichte van het duel met Olympique Marseille uit de Europa League (4-3-verlies) zijn elftal op twee plaatsen gewijzigd. Ar'jany Martha en Hlynsson hadden een basisplaats, Borna Sosa en Forbs zaten op de bank. Centraal achterin ontbrak Josip Sutalo. De Kroaat, terug na een blessure, zat wel op de bank. Devyne Rensch nam zijn plaats in naast Jorrel Hato.
Kansen
De eerste grote kans was voor de thuisploeg waar Sontje Hansen vanaf de rechterkant het strafschopgebied binnendrong, maar Koki Ogawa net niet bij zijn voorzet kon. Ajax zette daarna een offensief in. Steven Bergwijn schoot de bal net langs het doel van Jasper Cillessen, die na ruim een half uur knap redde bij een kopbal van Brobbey en ook Steven Berghuis van scoren wist te houden.
Sutalo keerde na rust terug in het elftal na een kleine maand afwezigheid. Hij verving de Deen Anton Gaaei. Het eerste gevaar kwam van Kenneth Taylor wiens schot door Cillessen tot hoekschop werd verwerkt. De NEC-doelman had geen antwoord toen Brobbey hem na een duel met Bram Nuytinck omspeelde en voorgaf op Hlynsson die van dichtbij alleen maar hoefde in te tikken.
De magere voorsprong werd met moeite verdedigd. NEC drong Ajax naar achteren, al leverde het weinig concrete kansen op. Een doelpunt van de ingevallen Forbs leek het duel in de 88e minuut te hebben beslist. De Portugees maakte zijn eerste treffer in de Eredivisie van dichtbij op aangeven van Berghuis. Tavsan maakte er in de 90e minuut nog 1-2 van, maar verder kwam NEC niet.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
2 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
7 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
13 uur geleden