Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat NEC (1-2) en klimt naar achtste plaats

Ajax verslaat NEC (1-2) en klimt naar achtste plaats

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft zijn opmars in de Eredivisie in Nijmegen doorgezet. De ploeg van coach John van 't Schip versloeg NEC met 2-1 dankzij doelpunten van de IJslander Kristian Hlynsson en de Portugees Carlos Forbs. In de slotminuut maakte Elayis Tavsan het met een goal nog even spannend.

Ajax klom dankzij de overwinning naar de achtste plaats en speelt woensdag het restant van de uitwedstrijd tegen RKC, waar de Amsterdammers vanaf de 85e minuut een voorsprong van 3-2 verdedigen. Het duel werd op 30 september gestaakt nadat RKC-doelman Etienne Vaessen even buiten bewustzijn was na een botsing met Brian Brobbey.

Van 't Schip had ten opzichte van het duel met Olympique Marseille uit de Europa League (4-3-verlies) zijn elftal op twee plaatsen gewijzigd. Ar'jany Martha en Hlynsson hadden een basisplaats, Borna Sosa en Forbs zaten op de bank. Centraal achterin ontbrak Josip Sutalo. De Kroaat, terug na een blessure, zat wel op de bank. Devyne Rensch nam zijn plaats in naast Jorrel Hato.

Kansen

De eerste grote kans was voor de thuisploeg waar Sontje Hansen vanaf de rechterkant het strafschopgebied binnendrong, maar Koki Ogawa net niet bij zijn voorzet kon. Ajax zette daarna een offensief in. Steven Bergwijn schoot de bal net langs het doel van Jasper Cillessen, die na ruim een half uur knap redde bij een kopbal van Brobbey en ook Steven Berghuis van scoren wist te houden.

Sutalo keerde na rust terug in het elftal na een kleine maand afwezigheid. Hij verving de Deen Anton Gaaei. Het eerste gevaar kwam van Kenneth Taylor wiens schot door Cillessen tot hoekschop werd verwerkt. De NEC-doelman had geen antwoord toen Brobbey hem na een duel met Bram Nuytinck omspeelde en voorgaf op Hlynsson die van dichtbij alleen maar hoefde in te tikken.

De magere voorsprong werd met moeite verdedigd. NEC drong Ajax naar achteren, al leverde het weinig concrete kansen op. Een doelpunt van de ingevallen Forbs leek het duel in de 88e minuut te hebben beslist. De Portugees maakte zijn eerste treffer in de Eredivisie van dichtbij op aangeven van Berghuis. Tavsan maakte er in de 90e minuut nog 1-2 van, maar verder kwam NEC niet.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

5 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

6 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

6 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

6 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

8 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

8 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

8 uur geleden