Ajax verslaat Midtjylland ook in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen FC Midtjylland gewonnen (3-1). Ryan Gravenberch, Noussair Mazraoui en David Neres scoorden in de tweede helft. Awer Mabil benutte bij een achterstand van 3-0 een strafschop voor de bezoekers.
Ajax weet na een tweede zege op de kampioen van Denemarken dat het na de winterstop nog in Europa actief is. Het elftal van Erik ten Hag eindigt in het slechtste geval als derde in de poule, wat een ticket voor de Europa League oplevert. De strijd om de twee bovenste plaatsen in de poule ligt nog helemaal open, na de verrassende thuisnederlaag van Liverpool tegen Atalanta (0-2).
Liverpool leidt de groep nu met 9 punten gevolgd door Ajax (7 punten) en Atalanta (7 punten) en Midtjylland (0 punten). Liverpool en Atalanta spelen nog eenmaal tegen Midtjylland. Ajax gaat volgende week op bezoek bij Liverpool en sluit de groepsfase af met een thuiswedstrijd tegen Atalanta.
Daley Blind viel in de tweede helft geblesseerd uit bij Ajax.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
9 minuten geledenCASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.
1 uur geledenLYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
15 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
16 uur geleden