Ajax verslaat Heracles met 4-1
AMSTERDAM (ANP) - Met Quincy Promes in een hoofdrol heeft Ajax ook de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo tot een goede einde gebracht (4-1). De aanvaller scoorde tweemaal, op aangeven van Hakim Ziyech, en nestelde zich met tien competitietreffers naast Donyell Malen van PSV aan kop van de topscorerslijst.
Je zou het misschien niet zeggen met 4-1 op het scorebord, maar Ajax had net als vorige maand tegen RKC moeite om het ritme na twee weken van interlandvoetbal weer op te pakken. Ajax speelde lang niet zo slecht als in Waalwijk. Maar het spel tegen Heracles leek in de verste verte niet op de galavoorstelling van twee weken geleden tegen een kansloos FC Utrecht.
Natuurlijk was het soms genieten van een hoogstandje van Ziyech of een fraaie pass van Daley Blind. Maar er ging ook veel fout bij de thuisploeg, vooral in de eerste helft. Het tempo lag toen soms te laag en het aantal foutieve passes was te hoog voor het niveau dat Erik ten Hag nastreeft. De trainer van Ajax had zijn basisploeg van twee weken geleden tegen FC Utrecht zo veel als mogelijk intact gelaten.
Schuurs
Perr Schuurs verving de geblesseerde Joël Veltman. Hij mocht zich al een beetje opwarmen voor het duel met Lille OSC, woensdag in de Champions League, als Veltman en Blind geschorst zijn. Schuurs speelde een beetje onwennig maar bleef overeind. Zakaria Labyad, de vervanger van de geblesseerde David Neres, had het voor rust een stuk lastiger. Hij leidde vlak voor rust met een mislukte terugspeelbal bijna de gelijkmaker van Cyriel Dessers in. De spits kreeg de bal echter niet voor bij doelman André Onana.
Promes kopte Ajax in de 26e minuut op voorsprong, op schitterend aangeven van Ziyech. De thuisploeg had misschien ook wel een strafschop verdiend toen Robin Pröpper hands maakte. Doelman Janis Blaswich voorkwam tot tweemaal met een knappe reflex dat Ziyech scoorde. De keeper van Heracles was in de 56e minuut kansloos toen Labyad een voorzet van Blind op de punt van zijn schoen nam. Vier minuten later was het duel beslist toen Promes opnieuw een prachtige voorzet van Ziyech verzilverde: 3-0.
De voor de geblesseerde Noussair Mazraoui ingevallen Sergiño Dest tekende voor de 4-0 en blunderde in de slotminuut bij de 4-1 van Dessers. De blessure van Mazraoui was een smetje op de ruime zege. Trainer Ten Hag moet woensdag tegen Lille in de Champions League de geschorste Daley Bind en Veltman sowieso al missen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
20 uur geleden