Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Heracles met 4-1

Ajax verslaat Heracles met 4-1

AMSTERDAM (ANP) - Met Quincy Promes in een hoofdrol heeft Ajax ook de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo tot een goede einde gebracht (4-1). De aanvaller scoorde tweemaal, op aangeven van Hakim Ziyech, en nestelde zich met tien competitietreffers naast Donyell Malen van PSV aan kop van de topscorerslijst.

Je zou het misschien niet zeggen met 4-1 op het scorebord, maar Ajax had net als vorige maand tegen RKC moeite om het ritme na twee weken van interlandvoetbal weer op te pakken. Ajax speelde lang niet zo slecht als in Waalwijk. Maar het spel tegen Heracles leek in de verste verte niet op de galavoorstelling van twee weken geleden tegen een kansloos FC Utrecht.

Natuurlijk was het soms genieten van een hoogstandje van Ziyech of een fraaie pass van Daley Blind. Maar er ging ook veel fout bij de thuisploeg, vooral in de eerste helft. Het tempo lag toen soms te laag en het aantal foutieve passes was te hoog voor het niveau dat Erik ten Hag nastreeft. De trainer van Ajax had zijn basisploeg van twee weken geleden tegen FC Utrecht zo veel als mogelijk intact gelaten.

Schuurs

Perr Schuurs verving de geblesseerde Joël Veltman. Hij mocht zich al een beetje opwarmen voor het duel met Lille OSC, woensdag in de Champions League, als Veltman en Blind geschorst zijn. Schuurs speelde een beetje onwennig maar bleef overeind. Zakaria Labyad, de vervanger van de geblesseerde David Neres, had het voor rust een stuk lastiger. Hij leidde vlak voor rust met een mislukte terugspeelbal bijna de gelijkmaker van Cyriel Dessers in. De spits kreeg de bal echter niet voor bij doelman André Onana.

Promes kopte Ajax in de 26e minuut op voorsprong, op schitterend aangeven van Ziyech. De thuisploeg had misschien ook wel een strafschop verdiend toen Robin Pröpper hands maakte. Doelman Janis Blaswich voorkwam tot tweemaal met een knappe reflex dat Ziyech scoorde. De keeper van Heracles was in de 56e minuut kansloos toen Labyad een voorzet van Blind op de punt van zijn schoen nam. Vier minuten later was het duel beslist toen Promes opnieuw een prachtige voorzet van Ziyech verzilverde: 3-0.

De voor de geblesseerde Noussair Mazraoui ingevallen Sergiño Dest tekende voor de 4-0 en blunderde in de slotminuut bij de 4-1 van Dessers. De blessure van Mazraoui was een smetje op de ruime zege. Trainer Ten Hag moet woensdag tegen Lille in de Champions League de geschorste Daley Bind en Veltman sowieso al missen.

Meer uit Voetbal

FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

45 minuten geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

1 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

3 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

4 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

5 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

7 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

7 uur geleden