Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Heracles met 4-1

Ajax verslaat Heracles met 4-1

AMSTERDAM (ANP) - Met Quincy Promes in een hoofdrol heeft Ajax ook de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo tot een goede einde gebracht (4-1). De aanvaller scoorde tweemaal, op aangeven van Hakim Ziyech, en nestelde zich met tien competitietreffers naast Donyell Malen van PSV aan kop van de topscorerslijst.

Je zou het misschien niet zeggen met 4-1 op het scorebord, maar Ajax had net als vorige maand tegen RKC moeite om het ritme na twee weken van interlandvoetbal weer op te pakken. Ajax speelde lang niet zo slecht als in Waalwijk. Maar het spel tegen Heracles leek in de verste verte niet op de galavoorstelling van twee weken geleden tegen een kansloos FC Utrecht.

Natuurlijk was het soms genieten van een hoogstandje van Ziyech of een fraaie pass van Daley Blind. Maar er ging ook veel fout bij de thuisploeg, vooral in de eerste helft. Het tempo lag toen soms te laag en het aantal foutieve passes was te hoog voor het niveau dat Erik ten Hag nastreeft. De trainer van Ajax had zijn basisploeg van twee weken geleden tegen FC Utrecht zo veel als mogelijk intact gelaten.

Schuurs

Perr Schuurs verving de geblesseerde Joël Veltman. Hij mocht zich al een beetje opwarmen voor het duel met Lille OSC, woensdag in de Champions League, als Veltman en Blind geschorst zijn. Schuurs speelde een beetje onwennig maar bleef overeind. Zakaria Labyad, de vervanger van de geblesseerde David Neres, had het voor rust een stuk lastiger. Hij leidde vlak voor rust met een mislukte terugspeelbal bijna de gelijkmaker van Cyriel Dessers in. De spits kreeg de bal echter niet voor bij doelman André Onana.

Promes kopte Ajax in de 26e minuut op voorsprong, op schitterend aangeven van Ziyech. De thuisploeg had misschien ook wel een strafschop verdiend toen Robin Pröpper hands maakte. Doelman Janis Blaswich voorkwam tot tweemaal met een knappe reflex dat Ziyech scoorde. De keeper van Heracles was in de 56e minuut kansloos toen Labyad een voorzet van Blind op de punt van zijn schoen nam. Vier minuten later was het duel beslist toen Promes opnieuw een prachtige voorzet van Ziyech verzilverde: 3-0.

De voor de geblesseerde Noussair Mazraoui ingevallen Sergiño Dest tekende voor de 4-0 en blunderde in de slotminuut bij de 4-1 van Dessers. De blessure van Mazraoui was een smetje op de ruime zege. Trainer Ten Hag moet woensdag tegen Lille in de Champions League de geschorste Daley Bind en Veltman sowieso al missen.

Meer uit Voetbal

Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

38 minuten geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

39 minuten geleden
FC Barcelona blijft na winst tegen Rayo Vallecano op titelkoers

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.

57 minuten geleden
Brobbey schiet Sunderland naar winst op Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.

59 minuten geleden
Til keert na maand terug in basiselftal PSV, Veerman op de bank

VELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.

1 uur geleden
NEC speelt thuis gelijk tegen sc Heerenveen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.

2 uur geleden
Dokter leidt vijfkamp na twee onderdelen op WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.

3 uur geleden