Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Heracles met 4-1

Ajax verslaat Heracles met 4-1

AMSTERDAM (ANP) - Met Quincy Promes in een hoofdrol heeft Ajax ook de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo tot een goede einde gebracht (4-1). De aanvaller scoorde tweemaal, op aangeven van Hakim Ziyech, en nestelde zich met tien competitietreffers naast Donyell Malen van PSV aan kop van de topscorerslijst.

Je zou het misschien niet zeggen met 4-1 op het scorebord, maar Ajax had net als vorige maand tegen RKC moeite om het ritme na twee weken van interlandvoetbal weer op te pakken. Ajax speelde lang niet zo slecht als in Waalwijk. Maar het spel tegen Heracles leek in de verste verte niet op de galavoorstelling van twee weken geleden tegen een kansloos FC Utrecht.

Natuurlijk was het soms genieten van een hoogstandje van Ziyech of een fraaie pass van Daley Blind. Maar er ging ook veel fout bij de thuisploeg, vooral in de eerste helft. Het tempo lag toen soms te laag en het aantal foutieve passes was te hoog voor het niveau dat Erik ten Hag nastreeft. De trainer van Ajax had zijn basisploeg van twee weken geleden tegen FC Utrecht zo veel als mogelijk intact gelaten.

Schuurs

Perr Schuurs verving de geblesseerde Joël Veltman. Hij mocht zich al een beetje opwarmen voor het duel met Lille OSC, woensdag in de Champions League, als Veltman en Blind geschorst zijn. Schuurs speelde een beetje onwennig maar bleef overeind. Zakaria Labyad, de vervanger van de geblesseerde David Neres, had het voor rust een stuk lastiger. Hij leidde vlak voor rust met een mislukte terugspeelbal bijna de gelijkmaker van Cyriel Dessers in. De spits kreeg de bal echter niet voor bij doelman André Onana.

Promes kopte Ajax in de 26e minuut op voorsprong, op schitterend aangeven van Ziyech. De thuisploeg had misschien ook wel een strafschop verdiend toen Robin Pröpper hands maakte. Doelman Janis Blaswich voorkwam tot tweemaal met een knappe reflex dat Ziyech scoorde. De keeper van Heracles was in de 56e minuut kansloos toen Labyad een voorzet van Blind op de punt van zijn schoen nam. Vier minuten later was het duel beslist toen Promes opnieuw een prachtige voorzet van Ziyech verzilverde: 3-0.

De voor de geblesseerde Noussair Mazraoui ingevallen Sergiño Dest tekende voor de 4-0 en blunderde in de slotminuut bij de 4-1 van Dessers. De blessure van Mazraoui was een smetje op de ruime zege. Trainer Ten Hag moet woensdag tegen Lille in de Champions League de geschorste Daley Bind en Veltman sowieso al missen.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

10 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

11 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

11 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

11 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

13 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

14 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

14 uur geleden