Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Heracles met 4-1

Ajax verslaat Heracles met 4-1

AMSTERDAM (ANP) - Met Quincy Promes in een hoofdrol heeft Ajax ook de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo tot een goede einde gebracht (4-1). De aanvaller scoorde tweemaal, op aangeven van Hakim Ziyech, en nestelde zich met tien competitietreffers naast Donyell Malen van PSV aan kop van de topscorerslijst.

Je zou het misschien niet zeggen met 4-1 op het scorebord, maar Ajax had net als vorige maand tegen RKC moeite om het ritme na twee weken van interlandvoetbal weer op te pakken. Ajax speelde lang niet zo slecht als in Waalwijk. Maar het spel tegen Heracles leek in de verste verte niet op de galavoorstelling van twee weken geleden tegen een kansloos FC Utrecht.

Natuurlijk was het soms genieten van een hoogstandje van Ziyech of een fraaie pass van Daley Blind. Maar er ging ook veel fout bij de thuisploeg, vooral in de eerste helft. Het tempo lag toen soms te laag en het aantal foutieve passes was te hoog voor het niveau dat Erik ten Hag nastreeft. De trainer van Ajax had zijn basisploeg van twee weken geleden tegen FC Utrecht zo veel als mogelijk intact gelaten.

Schuurs

Perr Schuurs verving de geblesseerde Joël Veltman. Hij mocht zich al een beetje opwarmen voor het duel met Lille OSC, woensdag in de Champions League, als Veltman en Blind geschorst zijn. Schuurs speelde een beetje onwennig maar bleef overeind. Zakaria Labyad, de vervanger van de geblesseerde David Neres, had het voor rust een stuk lastiger. Hij leidde vlak voor rust met een mislukte terugspeelbal bijna de gelijkmaker van Cyriel Dessers in. De spits kreeg de bal echter niet voor bij doelman André Onana.

Promes kopte Ajax in de 26e minuut op voorsprong, op schitterend aangeven van Ziyech. De thuisploeg had misschien ook wel een strafschop verdiend toen Robin Pröpper hands maakte. Doelman Janis Blaswich voorkwam tot tweemaal met een knappe reflex dat Ziyech scoorde. De keeper van Heracles was in de 56e minuut kansloos toen Labyad een voorzet van Blind op de punt van zijn schoen nam. Vier minuten later was het duel beslist toen Promes opnieuw een prachtige voorzet van Ziyech verzilverde: 3-0.

De voor de geblesseerde Noussair Mazraoui ingevallen Sergiño Dest tekende voor de 4-0 en blunderde in de slotminuut bij de 4-1 van Dessers. De blessure van Mazraoui was een smetje op de ruime zege. Trainer Ten Hag moet woensdag tegen Lille in de Champions League de geschorste Daley Bind en Veltman sowieso al missen.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

5 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

15 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

15 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

16 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

16 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

16 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

21 uur geleden