Ajax verslaat Heracles en komt steviger aan kop in Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax krijgt de leiding in de Eredivisie steeds steviger in handen. De landskampioen won de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (3-0) en profiteerde zo van de thuisnederlaag die PSV zaterdag tegen AZ leed (1-2).
Koploper Ajax heeft nu een voorsprong van 5 punten op de club uit Eindhoven. Feyenoord, de nummer 3 van de ranglijst, volgt op 6 punten. Ajax heeft ook een veel beter doelsaldo dan beide voornaamste concurrenten voor een mogelijke 36e landstitel.
Davy Klaassen mocht weer eens beginnen bij de thuisploeg, als vervanger van de zieke Ryan Gravenberch. De middenvelder liet in de 22e minuut zien waarom de supporters van Ajax hem liefkozend 'Mister 1-0' noemen. Hij maakte alweer voor de 21e keer een openingstreffer van een duel in de Eredivisie.
Openingstreffer
Klaassen trof doel nadat Ajax van scheidsrechter Jeroen Manschot een vrije trap mocht nemen. De arbiter oordeelde vanaf grote afstand dat Bilal Başaçıkoglu een overtreding op Antony had gemaakt. Dat was enigszins opmerkelijk omdat één van zijn grensrechters veel dichterbij stond en liet doorspelen.
De openingstreffer van Ajax kwam niet helemaal onverwachts. Heracles trok zich massaal terug op eigen helft, maar kon niet voorkomen dat de thuisploeg gevaarlijk werd. Janis Blaswich, de doelman van de bezoekers, had echter een antwoord op een schot en een kopbal van Antony.
Nog meer juichen
Ajax verdubbelde in de 55e minuut de voorsprong na een slippertje van Marco Rente. Dusan Tadic profiteerde van de fout van de Duitse verdediger en stelde Sébastien Haller in staat zijn dertiende competitietreffer van dit seizoen te maken. De spits van de nationale ploeg van Ivoorkust keerde vorige week terug van de Afrika Cup. De ingevallen Kenneth Taylor liet de ruim 15.000 toeschouwers in de Johan Cruijff ArenA voor de derde keer juichen. Tadic miste in de slotfase nog een strafschop.
Taylor was niet de enige speler die in het laatste half uur van de wedstrijd mocht invallen bij Ajax. Trainer Ten Hag maakte van de gelegenheid gebruik om Nicolás Tagliafico, Danilo, Perr Schuurs en Devyne Rensch ook speeltijd te gunnen. Hij deed dat met het oog op het drukke programma voor zijn ploeg, die ook nog actief is in de Champions League en KNVB-beker.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
10 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
12 uur geleden