Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Heracles en komt steviger aan kop in Eredivisie

Ajax verslaat Heracles en komt steviger aan kop in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax krijgt de leiding in de Eredivisie steeds steviger in handen. De landskampioen won de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (3-0) en profiteerde zo van de thuisnederlaag die PSV zaterdag tegen AZ leed (1-2).

Koploper Ajax heeft nu een voorsprong van 5 punten op de club uit Eindhoven. Feyenoord, de nummer 3 van de ranglijst, volgt op 6 punten. Ajax heeft ook een veel beter doelsaldo dan beide voornaamste concurrenten voor een mogelijke 36e landstitel.

Davy Klaassen mocht weer eens beginnen bij de thuisploeg, als vervanger van de zieke Ryan Gravenberch. De middenvelder liet in de 22e minuut zien waarom de supporters van Ajax hem liefkozend 'Mister 1-0' noemen. Hij maakte alweer voor de 21e keer een openingstreffer van een duel in de Eredivisie.

Openingstreffer

Klaassen trof doel nadat Ajax van scheidsrechter Jeroen Manschot een vrije trap mocht nemen. De arbiter oordeelde vanaf grote afstand dat Bilal Başaçıkoglu een overtreding op Antony had gemaakt. Dat was enigszins opmerkelijk omdat één van zijn grensrechters veel dichterbij stond en liet doorspelen.

De openingstreffer van Ajax kwam niet helemaal onverwachts. Heracles trok zich massaal terug op eigen helft, maar kon niet voorkomen dat de thuisploeg gevaarlijk werd. Janis Blaswich, de doelman van de bezoekers, had echter een antwoord op een schot en een kopbal van Antony.

Nog meer juichen

Ajax verdubbelde in de 55e minuut de voorsprong na een slippertje van Marco Rente. Dusan Tadic profiteerde van de fout van de Duitse verdediger en stelde Sébastien Haller in staat zijn dertiende competitietreffer van dit seizoen te maken. De spits van de nationale ploeg van Ivoorkust keerde vorige week terug van de Afrika Cup. De ingevallen Kenneth Taylor liet de ruim 15.000 toeschouwers in de Johan Cruijff ArenA voor de derde keer juichen. Tadic miste in de slotfase nog een strafschop.

Taylor was niet de enige speler die in het laatste half uur van de wedstrijd mocht invallen bij Ajax. Trainer Ten Hag maakte van de gelegenheid gebruik om Nicolás Tagliafico, Danilo, Perr Schuurs en Devyne Rensch ook speeltijd te gunnen. Hij deed dat met het oog op het drukke programma voor zijn ploeg, die ook nog actief is in de Champions League en KNVB-beker.

Meer uit Voetbal

Marokko moet bescheiden zijn, zegt bondscoach Regragui

RABAT (ANP/RTR) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko probeert de hooggespannen verwachtingen op de Afrika Cup te temperen. De voetbalgekke Marokkanen eisen niets minder dan de titel, dus waarschuwt Regragui zijn spelers om zich niet gek te laten maken. "We moeten bescheiden zijn. Voor ons als spelers en staf is dat van groot belang. Iedereen roept dat het een afgang is als Marokko de cup niet wint, maar ik wil er graag aan herinneren dat we de Afrika Cup in de afgelopen vijftig jaar niet hebben gewonnen", zei de bondscoach in aanloop naar de achtste finale op zondag tegen Tanzania.

1 uur geleden
FC Utrecht-coach Jans stopt na dit seizoen als trainer

UTRECHT (ANP) - Ron Jans stopt na dit seizoen als trainer. De 67-jarige coach van FC Utrecht gaat met pensioen. "Ik ga van elke dag genieten."

3 uur geleden
Fraser nieuwe trainer van voetbalclub in China

XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.

15 uur geleden
AC Milan weer koploper Serie A na winst op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.

15 uur geleden
Arsenal-coach Arteta wil met titel historische vloek verbreken

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.

22 uur geleden
Trainer Slot beschouwt Liverpool niet als titelkandidaat

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.

22 uur geleden
AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

1 dag geleden