Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Heracles en komt steviger aan kop in Eredivisie

Ajax verslaat Heracles en komt steviger aan kop in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax krijgt de leiding in de Eredivisie steeds steviger in handen. De landskampioen won de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (3-0) en profiteerde zo van de thuisnederlaag die PSV zaterdag tegen AZ leed (1-2).

Koploper Ajax heeft nu een voorsprong van 5 punten op de club uit Eindhoven. Feyenoord, de nummer 3 van de ranglijst, volgt op 6 punten. Ajax heeft ook een veel beter doelsaldo dan beide voornaamste concurrenten voor een mogelijke 36e landstitel.

Davy Klaassen mocht weer eens beginnen bij de thuisploeg, als vervanger van de zieke Ryan Gravenberch. De middenvelder liet in de 22e minuut zien waarom de supporters van Ajax hem liefkozend 'Mister 1-0' noemen. Hij maakte alweer voor de 21e keer een openingstreffer van een duel in de Eredivisie.

Openingstreffer

Klaassen trof doel nadat Ajax van scheidsrechter Jeroen Manschot een vrije trap mocht nemen. De arbiter oordeelde vanaf grote afstand dat Bilal Başaçıkoglu een overtreding op Antony had gemaakt. Dat was enigszins opmerkelijk omdat één van zijn grensrechters veel dichterbij stond en liet doorspelen.

De openingstreffer van Ajax kwam niet helemaal onverwachts. Heracles trok zich massaal terug op eigen helft, maar kon niet voorkomen dat de thuisploeg gevaarlijk werd. Janis Blaswich, de doelman van de bezoekers, had echter een antwoord op een schot en een kopbal van Antony.

Nog meer juichen

Ajax verdubbelde in de 55e minuut de voorsprong na een slippertje van Marco Rente. Dusan Tadic profiteerde van de fout van de Duitse verdediger en stelde Sébastien Haller in staat zijn dertiende competitietreffer van dit seizoen te maken. De spits van de nationale ploeg van Ivoorkust keerde vorige week terug van de Afrika Cup. De ingevallen Kenneth Taylor liet de ruim 15.000 toeschouwers in de Johan Cruijff ArenA voor de derde keer juichen. Tadic miste in de slotfase nog een strafschop.

Taylor was niet de enige speler die in het laatste half uur van de wedstrijd mocht invallen bij Ajax. Trainer Ten Hag maakte van de gelegenheid gebruik om Nicolás Tagliafico, Danilo, Perr Schuurs en Devyne Rensch ook speeltijd te gunnen. Hij deed dat met het oog op het drukke programma voor zijn ploeg, die ook nog actief is in de Champions League en KNVB-beker.

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund verspeelt bij hervatting Bundesliga punten

FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.

9 uur geleden
Ajacied Ávila keert op huurbasis terug naar oude club Rosario

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.

9 uur geleden
Saibari in kwartfinale Afrika Cup trefzeker voor winnend Marokko

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.

9 uur geleden
Ajax verkoopt Taylor voor ruim 16,8 miljoen euro aan Lazio

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.

10 uur geleden
Van Persie 'op één lijn' met leiding Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.

14 uur geleden
Van Persie denkt dat Timber in zomer transfervrij vertrekt

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."

16 uur geleden
Trainer Van Persie ziet Steijn en Read terugkeren bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.

16 uur geleden