Ajax verslaat Heracles en komt steviger aan kop in Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax krijgt de leiding in de Eredivisie steeds steviger in handen. De landskampioen won de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (3-0) en profiteerde zo van de thuisnederlaag die PSV zaterdag tegen AZ leed (1-2).
Koploper Ajax heeft nu een voorsprong van 5 punten op de club uit Eindhoven. Feyenoord, de nummer 3 van de ranglijst, volgt op 6 punten. Ajax heeft ook een veel beter doelsaldo dan beide voornaamste concurrenten voor een mogelijke 36e landstitel.
Davy Klaassen mocht weer eens beginnen bij de thuisploeg, als vervanger van de zieke Ryan Gravenberch. De middenvelder liet in de 22e minuut zien waarom de supporters van Ajax hem liefkozend 'Mister 1-0' noemen. Hij maakte alweer voor de 21e keer een openingstreffer van een duel in de Eredivisie.
Openingstreffer
Klaassen trof doel nadat Ajax van scheidsrechter Jeroen Manschot een vrije trap mocht nemen. De arbiter oordeelde vanaf grote afstand dat Bilal Başaçıkoglu een overtreding op Antony had gemaakt. Dat was enigszins opmerkelijk omdat één van zijn grensrechters veel dichterbij stond en liet doorspelen.
De openingstreffer van Ajax kwam niet helemaal onverwachts. Heracles trok zich massaal terug op eigen helft, maar kon niet voorkomen dat de thuisploeg gevaarlijk werd. Janis Blaswich, de doelman van de bezoekers, had echter een antwoord op een schot en een kopbal van Antony.
Nog meer juichen
Ajax verdubbelde in de 55e minuut de voorsprong na een slippertje van Marco Rente. Dusan Tadic profiteerde van de fout van de Duitse verdediger en stelde Sébastien Haller in staat zijn dertiende competitietreffer van dit seizoen te maken. De spits van de nationale ploeg van Ivoorkust keerde vorige week terug van de Afrika Cup. De ingevallen Kenneth Taylor liet de ruim 15.000 toeschouwers in de Johan Cruijff ArenA voor de derde keer juichen. Tadic miste in de slotfase nog een strafschop.
Taylor was niet de enige speler die in het laatste half uur van de wedstrijd mocht invallen bij Ajax. Trainer Ten Hag maakte van de gelegenheid gebruik om Nicolás Tagliafico, Danilo, Perr Schuurs en Devyne Rensch ook speeltijd te gunnen. Hij deed dat met het oog op het drukke programma voor zijn ploeg, die ook nog actief is in de Champions League en KNVB-beker.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
3 uur geleden