Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Heerenveen met 5-1

Ajax verslaat Heerenveen met 5-1

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf de linkerflank heeft Dusan Tadic Ajax naar een thuiszege op sc Heerenveen geleid (5-1). De Serviër, volgens velen de ideale spits, scoorde tweemaal en was ook nog betrokken bij de 3-0 voordat hij, met het oog op het duel van woensdag met Liverpool, vroegtijdig naar de kant mocht.

De roep om Tadic als spits te gebruiken klonk de afgelopen weken steeds luider in Amsterdam en omstreken. Maar trainer Erik ten Hag posteerde zijn aanvoerder opnieuw op de linkerflank. Statistieken hebben uitgewezen dat de Serviër daar een hoger rendement haalt dan centraal in de aanval, waar de ruimtes vaak klein zijn. Voor lastige wedstrijden in de Champions League, zoals woensdag tegen Liverpool, wil de coach van Ajax nog wel eens een uitzondering maken. Dan is volgens hem Tadic het beste aanspeelpunt.

Tegen het goed aan het seizoen begonnen Heerenveen bewees Tadic dat hij een hoog rendement haalt als linksbuiten. Hij opende in de 4e minuut de score, op aangeven van Mohammed Kudus. Tadic versierde in de 26e minuut ook een strafschop die hij zelf benutte (2-0) en stond voor rust ook aan de basis van de 3-0 van Kudus. Met Tadic op links blijft de positie van spits wel onvoldoende bezet. Lassina Traoré kreeg tegen Heerenveen een kans omdat Zakaria Labyad vlak voor het duel vader was geworden. De spits uit Burkina Faso kwam nauwelijks in het spel voor.

Antony

Ook David Neres is nog niet de rechtsbuiten van voor zijn slepende knieblessure. Trainer Ten Hag liet de Braziliaan tachtig minuten spelen om wedstrijdritme op te doen. Antony kreeg rust in de aanloop naar de kraker van woensdag tegen Liverpool en hoefde alleen het laatste half uur mee te doen. Quincy Promes mocht pas in de slotfase invallen.

Edson Álvarez moest plaatsmaken voor Davy Klaassen die na een seizoen Everton en twee jaar Werder Bremen zijn rentree maakte. De blonde middenvelder onderstreepte meteen waarom Ajax hem heeft teruggehaald en vormde een dynamisch middenveld met Ryan Gravenberch en Kudus. Ajax moest na rust nog wel een treffer van Henk Veerman toestaan (3-1). Klaassen vierde zijn terugkeer met een benutte strafschop en Antony bepaalde met een fraai schot de eindstand.

Meer uit Voetbal

Verdediger Rüdiger verlengt aflopende contract bij Real tot 2027

MADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.

2 uur geleden
Franse nummer 2 Lens stelt Duitser Toppmöller aan als trainer

LENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.

6 uur geleden
Iran voelt zich 'meest onderdrukte team' op WK voetbal

INGLEWOOD (ANP/RTR/AFP) - Iran is volgens bondscoach Amir Ghalenoei "het meest onderdrukte team" op het WK voetbal. De aanloop verliep al moeizaam doordat de visumaanvraag voor de Verenigde Staten lang duurde. Daar kwam maandag bij dat het team pas op het laatste moment hoorde dat het direct na het eerste duel met Nieuw-Zeeland in Los Angeles (2-2) terug moest reizen naar het basiskamp in Mexico.

6 uur geleden
Recordbedrag voor gedragen shirts van PSG-spelers in CL-finale

PARIJS (ANP) - De shirts die de spelers van Paris Saint-Germain droegen tijdens de finale van de Champions League tegen Arsenal hebben een recordbedrag van 744.439 euro opgebracht. Dit blijkt uit data van veilingplatform MatchWornShirt (MWS). De shirts van Ousmane Dembélé, Khvicha Kvaratskhelia, Désiré Doué en Marquinhos waren het meest populair. Zij vormen nu de top vier van hoogst geveilde shirts ooit via MWS.

9 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië krijgt Renard als nieuwe bondscoach

TUNIS (ANP/BELGA/AFP) - De bondscoach van Tunesië, Sabri Lamouchi, is ontslagen na de 5-1-nederlaag tegen Zweden, meldt de Tunesische voetbalfederatie (FTF) op de nationale televisie. Lamouchi wordt vervangen door Hervé Renard, die tot enkele maanden geleden bondscoach van Saudi-Arabië was.

9 uur geleden
Iran speelt gelijk tegen Nieuw-Zeeland na bewogen aanloop naar WK

INGLEWOOD (ANP) - Iran is na een bewogen voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen Nieuw-Zeeland. Het elftal van bondscoach Amir Ghalenoei kwam in de nacht van maandag op dinsdag in het Amerikaanse Los Angeles twee keer terug van een achterstand, maar wist de in het zwart spelende 'All Whites' niet te verslaan.

11 uur geleden
FIFA onderneemt geen actie tegen VAR om omstreden handgebaar

HOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.

13 uur geleden