Ajax verslaat Heerenveen met 5-1
AMSTERDAM (ANP) - Vanaf de linkerflank heeft Dusan Tadic Ajax naar een thuiszege op sc Heerenveen geleid (5-1). De Serviër, volgens velen de ideale spits, scoorde tweemaal en was ook nog betrokken bij de 3-0 voordat hij, met het oog op het duel van woensdag met Liverpool, vroegtijdig naar de kant mocht.
De roep om Tadic als spits te gebruiken klonk de afgelopen weken steeds luider in Amsterdam en omstreken. Maar trainer Erik ten Hag posteerde zijn aanvoerder opnieuw op de linkerflank. Statistieken hebben uitgewezen dat de Serviër daar een hoger rendement haalt dan centraal in de aanval, waar de ruimtes vaak klein zijn. Voor lastige wedstrijden in de Champions League, zoals woensdag tegen Liverpool, wil de coach van Ajax nog wel eens een uitzondering maken. Dan is volgens hem Tadic het beste aanspeelpunt.
Tegen het goed aan het seizoen begonnen Heerenveen bewees Tadic dat hij een hoog rendement haalt als linksbuiten. Hij opende in de 4e minuut de score, op aangeven van Mohammed Kudus. Tadic versierde in de 26e minuut ook een strafschop die hij zelf benutte (2-0) en stond voor rust ook aan de basis van de 3-0 van Kudus. Met Tadic op links blijft de positie van spits wel onvoldoende bezet. Lassina Traoré kreeg tegen Heerenveen een kans omdat Zakaria Labyad vlak voor het duel vader was geworden. De spits uit Burkina Faso kwam nauwelijks in het spel voor.
Antony
Ook David Neres is nog niet de rechtsbuiten van voor zijn slepende knieblessure. Trainer Ten Hag liet de Braziliaan tachtig minuten spelen om wedstrijdritme op te doen. Antony kreeg rust in de aanloop naar de kraker van woensdag tegen Liverpool en hoefde alleen het laatste half uur mee te doen. Quincy Promes mocht pas in de slotfase invallen.
Edson Álvarez moest plaatsmaken voor Davy Klaassen die na een seizoen Everton en twee jaar Werder Bremen zijn rentree maakte. De blonde middenvelder onderstreepte meteen waarom Ajax hem heeft teruggehaald en vormde een dynamisch middenveld met Ryan Gravenberch en Kudus. Ajax moest na rust nog wel een treffer van Henk Veerman toestaan (3-1). Klaassen vierde zijn terugkeer met een benutte strafschop en Antony bepaalde met een fraai schot de eindstand.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.
22 uur geleden