Ajax verslaat Heerenveen met 5-1
AMSTERDAM (ANP) - Vanaf de linkerflank heeft Dusan Tadic Ajax naar een thuiszege op sc Heerenveen geleid (5-1). De Serviër, volgens velen de ideale spits, scoorde tweemaal en was ook nog betrokken bij de 3-0 voordat hij, met het oog op het duel van woensdag met Liverpool, vroegtijdig naar de kant mocht.
De roep om Tadic als spits te gebruiken klonk de afgelopen weken steeds luider in Amsterdam en omstreken. Maar trainer Erik ten Hag posteerde zijn aanvoerder opnieuw op de linkerflank. Statistieken hebben uitgewezen dat de Serviër daar een hoger rendement haalt dan centraal in de aanval, waar de ruimtes vaak klein zijn. Voor lastige wedstrijden in de Champions League, zoals woensdag tegen Liverpool, wil de coach van Ajax nog wel eens een uitzondering maken. Dan is volgens hem Tadic het beste aanspeelpunt.
Tegen het goed aan het seizoen begonnen Heerenveen bewees Tadic dat hij een hoog rendement haalt als linksbuiten. Hij opende in de 4e minuut de score, op aangeven van Mohammed Kudus. Tadic versierde in de 26e minuut ook een strafschop die hij zelf benutte (2-0) en stond voor rust ook aan de basis van de 3-0 van Kudus. Met Tadic op links blijft de positie van spits wel onvoldoende bezet. Lassina Traoré kreeg tegen Heerenveen een kans omdat Zakaria Labyad vlak voor het duel vader was geworden. De spits uit Burkina Faso kwam nauwelijks in het spel voor.
Antony
Ook David Neres is nog niet de rechtsbuiten van voor zijn slepende knieblessure. Trainer Ten Hag liet de Braziliaan tachtig minuten spelen om wedstrijdritme op te doen. Antony kreeg rust in de aanloop naar de kraker van woensdag tegen Liverpool en hoefde alleen het laatste half uur mee te doen. Quincy Promes mocht pas in de slotfase invallen.
Edson Álvarez moest plaatsmaken voor Davy Klaassen die na een seizoen Everton en twee jaar Werder Bremen zijn rentree maakte. De blonde middenvelder onderstreepte meteen waarom Ajax hem heeft teruggehaald en vormde een dynamisch middenveld met Ryan Gravenberch en Kudus. Ajax moest na rust nog wel een treffer van Henk Veerman toestaan (3-1). Klaassen vierde zijn terugkeer met een benutte strafschop en Antony bepaalde met een fraai schot de eindstand.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
31 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
5 uur geleden