Ajax verslaat Heerenveen en profiteert van falende concurrenten
HEERENVEEN (ANP) - Ajax is de grote winnaar van de negentiende speelronde van de Eredivisie. De club uit de hoofdstad versloeg sc Heerenveen in het Abe Lenstra Stadion met 2-0 en boekte als enige van de zes best geklasseerde teams een overwinning. Josip Sutalo en de ingevallen Chuba Akpom maakten de doelpunten in Friesland.
Ajax verkleinde de achterstand op koploper PSV tot 1 punt en verstevigde zijn positie op de tweede plaats. De voorsprong op nummer 3 FC Utrecht groeide naar 5 punten. Feyenoord begint over twee weken met een achterstand van 9 punten aan de Klassieker in de Johan Cruijff ArenA.
De nummers 1 en 2 van de eindstand plaatsen zich voor de Champions League en Ajax heeft de inkomsten van dat toernooi nodig om de ambities waar te maken. Vijf dagen na de uitschakeling door AZ in het bekertoernooi namen de bezoekers snel het initiatief. Brian Brobbey, voor het derde duel op rij basisspeler, verdiende een corner waaruit Sutalo in de twintigste minuut scoorde. Anton Gaaei, die de hoekschop nam, vond het hoofd van de verdediger uit Kroatië.
Bekerdebacle
De Deense rechtsback, vorig seizoen soms verguisd en twee keer voor rust gewisseld, verscheen aan de aftrap omdat Devyne Rensch op een vertrek naar AS Roma aanstuurt. Gaaei bood voor rust ook Bertrand Traoré een bijna niet te missen kans. De rechtsbuiten schoot de bal echter hard op het lichaam van doelman Micky van der Hart.
Sc Heerenveen, dat donderdag in het bekertoernooi door Quick Boys werd uitgeschakeld, bracht Ajax nauwelijks in de problemen. Van der Hart voorkwam met een fraaie redding dat Mika Godts de tweede treffer voor de bezoekers maakte. Kenneth Taylor scoorde in de openingsfase van de tweede helft wel, maar de scheidsrechter keurde zijn treffer af omdat Gaaei buitenspel stond toen hij zijn middenvelder aanspeelde. Davy Klaassen en Steven Berghuis vervingen daarna Kian Fitz-Jim en Traoré.
Akpom
Na die twee wissels leek de thuisploeg te beseffen dat het verschil nog altijd maar één doelpunt was. Heerenveen zette de bezoekers meer onder druk, zonder grote kansen te krijgen. Trainer Francesco Farioli reageerde en liet Wout Weghorst, Akpom en Rensch invallen. Akpom voorkwam in de 82e minuut met een rake kopbal een spannende slotfase voor Ajax.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
20 uur geleden