Ajax verslaat Heerenveen en profiteert van falende concurrenten
HEERENVEEN (ANP) - Ajax is de grote winnaar van de negentiende speelronde van de Eredivisie. De club uit de hoofdstad versloeg sc Heerenveen in het Abe Lenstra Stadion met 2-0 en boekte als enige van de zes best geklasseerde teams een overwinning. Josip Sutalo en de ingevallen Chuba Akpom maakten de doelpunten in Friesland.
Ajax verkleinde de achterstand op koploper PSV tot 1 punt en verstevigde zijn positie op de tweede plaats. De voorsprong op nummer 3 FC Utrecht groeide naar 5 punten. Feyenoord begint over twee weken met een achterstand van 9 punten aan de Klassieker in de Johan Cruijff ArenA.
De nummers 1 en 2 van de eindstand plaatsen zich voor de Champions League en Ajax heeft de inkomsten van dat toernooi nodig om de ambities waar te maken. Vijf dagen na de uitschakeling door AZ in het bekertoernooi namen de bezoekers snel het initiatief. Brian Brobbey, voor het derde duel op rij basisspeler, verdiende een corner waaruit Sutalo in de twintigste minuut scoorde. Anton Gaaei, die de hoekschop nam, vond het hoofd van de verdediger uit Kroatië.
Bekerdebacle
De Deense rechtsback, vorig seizoen soms verguisd en twee keer voor rust gewisseld, verscheen aan de aftrap omdat Devyne Rensch op een vertrek naar AS Roma aanstuurt. Gaaei bood voor rust ook Bertrand Traoré een bijna niet te missen kans. De rechtsbuiten schoot de bal echter hard op het lichaam van doelman Micky van der Hart.
Sc Heerenveen, dat donderdag in het bekertoernooi door Quick Boys werd uitgeschakeld, bracht Ajax nauwelijks in de problemen. Van der Hart voorkwam met een fraaie redding dat Mika Godts de tweede treffer voor de bezoekers maakte. Kenneth Taylor scoorde in de openingsfase van de tweede helft wel, maar de scheidsrechter keurde zijn treffer af omdat Gaaei buitenspel stond toen hij zijn middenvelder aanspeelde. Davy Klaassen en Steven Berghuis vervingen daarna Kian Fitz-Jim en Traoré.
Akpom
Na die twee wissels leek de thuisploeg te beseffen dat het verschil nog altijd maar één doelpunt was. Heerenveen zette de bezoekers meer onder druk, zonder grote kansen te krijgen. Trainer Francesco Farioli reageerde en liet Wout Weghorst, Akpom en Rensch invallen. Akpom voorkwam in de 82e minuut met een rake kopbal een spannende slotfase voor Ajax.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
7 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
13 uur geleden