Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Heerenveen en profiteert van falende concurrenten

Ajax verslaat Heerenveen en profiteert van falende concurrenten

HEERENVEEN (ANP) - Ajax is de grote winnaar van de negentiende speelronde van de Eredivisie. De club uit de hoofdstad versloeg sc Heerenveen in het Abe Lenstra Stadion met 2-0 en boekte als enige van de zes best geklasseerde teams een overwinning. Josip Sutalo en de ingevallen Chuba Akpom maakten de doelpunten in Friesland.

Ajax verkleinde de achterstand op koploper PSV tot 1 punt en verstevigde zijn positie op de tweede plaats. De voorsprong op nummer 3 FC Utrecht groeide naar 5 punten. Feyenoord begint over twee weken met een achterstand van 9 punten aan de Klassieker in de Johan Cruijff ArenA.

De nummers 1 en 2 van de eindstand plaatsen zich voor de Champions League en Ajax heeft de inkomsten van dat toernooi nodig om de ambities waar te maken. Vijf dagen na de uitschakeling door AZ in het bekertoernooi namen de bezoekers snel het initiatief. Brian Brobbey, voor het derde duel op rij basisspeler, verdiende een corner waaruit Sutalo in de twintigste minuut scoorde. Anton Gaaei, die de hoekschop nam, vond het hoofd van de verdediger uit Kroatië.

Bekerdebacle

De Deense rechtsback, vorig seizoen soms verguisd en twee keer voor rust gewisseld, verscheen aan de aftrap omdat Devyne Rensch op een vertrek naar AS Roma aanstuurt. Gaaei bood voor rust ook Bertrand Traoré een bijna niet te missen kans. De rechtsbuiten schoot de bal echter hard op het lichaam van doelman Micky van der Hart.

Sc Heerenveen, dat donderdag in het bekertoernooi door Quick Boys werd uitgeschakeld, bracht Ajax nauwelijks in de problemen. Van der Hart voorkwam met een fraaie redding dat Mika Godts de tweede treffer voor de bezoekers maakte. Kenneth Taylor scoorde in de openingsfase van de tweede helft wel, maar de scheidsrechter keurde zijn treffer af omdat Gaaei buitenspel stond toen hij zijn middenvelder aanspeelde. Davy Klaassen en Steven Berghuis vervingen daarna Kian Fitz-Jim en Traoré.

Akpom

Na die twee wissels leek de thuisploeg te beseffen dat het verschil nog altijd maar één doelpunt was. Heerenveen zette de bezoekers meer onder druk, zonder grote kansen te krijgen. Trainer Francesco Farioli reageerde en liet Wout Weghorst, Akpom en Rensch invallen. Akpom voorkwam in de 82e minuut met een rake kopbal een spannende slotfase voor Ajax.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

6 uur geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

7 uur geleden
FC Twente gaat AZ voorbij na overwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.

8 uur geleden
Bayern weer koploper in Bundesliga na zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.

10 uur geleden
Ajax wint uitwedstrijd tegen Sparta en klimt naar tweede plaats

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.

11 uur geleden
Doelpuntenmaker Til ziet PSV laatste weken te veel kansen missen

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."

12 uur geleden
WK gewichtheffen in 2030 eerste WK in Rusland sinds invasie

LAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.

12 uur geleden