Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Heerenveen en profiteert van falende concurrenten

Ajax verslaat Heerenveen en profiteert van falende concurrenten

HEERENVEEN (ANP) - Ajax is de grote winnaar van de negentiende speelronde van de Eredivisie. De club uit de hoofdstad versloeg sc Heerenveen in het Abe Lenstra Stadion met 2-0 en boekte als enige van de zes best geklasseerde teams een overwinning. Josip Sutalo en de ingevallen Chuba Akpom maakten de doelpunten in Friesland.

Ajax verkleinde de achterstand op koploper PSV tot 1 punt en verstevigde zijn positie op de tweede plaats. De voorsprong op nummer 3 FC Utrecht groeide naar 5 punten. Feyenoord begint over twee weken met een achterstand van 9 punten aan de Klassieker in de Johan Cruijff ArenA.

De nummers 1 en 2 van de eindstand plaatsen zich voor de Champions League en Ajax heeft de inkomsten van dat toernooi nodig om de ambities waar te maken. Vijf dagen na de uitschakeling door AZ in het bekertoernooi namen de bezoekers snel het initiatief. Brian Brobbey, voor het derde duel op rij basisspeler, verdiende een corner waaruit Sutalo in de twintigste minuut scoorde. Anton Gaaei, die de hoekschop nam, vond het hoofd van de verdediger uit Kroatië.

Bekerdebacle

De Deense rechtsback, vorig seizoen soms verguisd en twee keer voor rust gewisseld, verscheen aan de aftrap omdat Devyne Rensch op een vertrek naar AS Roma aanstuurt. Gaaei bood voor rust ook Bertrand Traoré een bijna niet te missen kans. De rechtsbuiten schoot de bal echter hard op het lichaam van doelman Micky van der Hart.

Sc Heerenveen, dat donderdag in het bekertoernooi door Quick Boys werd uitgeschakeld, bracht Ajax nauwelijks in de problemen. Van der Hart voorkwam met een fraaie redding dat Mika Godts de tweede treffer voor de bezoekers maakte. Kenneth Taylor scoorde in de openingsfase van de tweede helft wel, maar de scheidsrechter keurde zijn treffer af omdat Gaaei buitenspel stond toen hij zijn middenvelder aanspeelde. Davy Klaassen en Steven Berghuis vervingen daarna Kian Fitz-Jim en Traoré.

Akpom

Na die twee wissels leek de thuisploeg te beseffen dat het verschil nog altijd maar één doelpunt was. Heerenveen zette de bezoekers meer onder druk, zonder grote kansen te krijgen. Trainer Francesco Farioli reageerde en liet Wout Weghorst, Akpom en Rensch invallen. Akpom voorkwam in de 82e minuut met een rake kopbal een spannende slotfase voor Ajax.

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

7 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

8 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

9 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

10 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

11 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

16 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden