Ajax verslaat Feyenoord in ontsierde halve finale bekertoernooi
ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de finale van het toernooi om de KNVB-beker bereikt. De club uit de hoofdstad was in de halve eindstrijd in De Kuip te sterk voor Feyenoord (1-2). PSV is op 30 april de tegenstander in de finale.
De wedstrijd werd na een uur spelen voor een klein half uur onderbroken, nadat Davy Klaassen was geraakt door een aansteker uit het publiek. Hij liep daarbij een hoofdwond op. De middenvelder van Ajax bloedde flink. Klaassen verscheen na de hervatting nog even op het veld, maar kon al snel niet meer verder.
Dusan Tadic schoot Ajax in de 14e minuut op voorsprong. Santiago Giménez maakte in blessuretijd van de eerste helft gelijk. De spits kopte raak na een afgemeten voorzet van Alireza Jahanbakhsh. Klaassen tekende in de 51e minuut voor de 1-2.
PSV versloeg dinsdag amateurclub SV Spakenburg met 2-1.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.
23 minuten geledenLENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
12 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
17 uur geleden