Ajax verslaat Feyenoord in ontsierde halve finale bekertoernooi
ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de finale van het toernooi om de KNVB-beker bereikt. De club uit de hoofdstad was in de halve eindstrijd in De Kuip te sterk voor Feyenoord (1-2). PSV is op 30 april de tegenstander in de finale.
De wedstrijd werd na een uur spelen voor een klein half uur onderbroken, nadat Davy Klaassen was geraakt door een aansteker uit het publiek. Hij liep daarbij een hoofdwond op. De middenvelder van Ajax bloedde flink. Klaassen verscheen na de hervatting nog even op het veld, maar kon al snel niet meer verder.
Dusan Tadic schoot Ajax in de 14e minuut op voorsprong. Santiago Giménez maakte in blessuretijd van de eerste helft gelijk. De spits kopte raak na een afgemeten voorzet van Alireza Jahanbakhsh. Klaassen tekende in de 51e minuut voor de 1-2.
PSV versloeg dinsdag amateurclub SV Spakenburg met 2-1.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
2 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
3 uur geleden