Ajax verslaat Feyenoord in ontsierde halve finale bekertoernooi
ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de finale van het toernooi om de KNVB-beker bereikt. De club uit de hoofdstad was in de halve eindstrijd in De Kuip te sterk voor Feyenoord (1-2). PSV is op 30 april de tegenstander in de finale.
De wedstrijd werd na een uur spelen voor een klein half uur onderbroken, nadat Davy Klaassen was geraakt door een aansteker uit het publiek. Hij liep daarbij een hoofdwond op. De middenvelder van Ajax bloedde flink. Klaassen verscheen na de hervatting nog even op het veld, maar kon al snel niet meer verder.
Dusan Tadic schoot Ajax in de 14e minuut op voorsprong. Santiago Giménez maakte in blessuretijd van de eerste helft gelijk. De spits kopte raak na een afgemeten voorzet van Alireza Jahanbakhsh. Klaassen tekende in de 51e minuut voor de 1-2.
PSV versloeg dinsdag amateurclub SV Spakenburg met 2-1.
Meer uit Voetbal
NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
12 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
19 uur geleden