Ajax verslaat ADO Den Haag met 6-1
AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat als koploper de winterstop in. Het elftal van trainer Erik ten Hag won eenvoudig van een zwak ADO Den Haag: 6-1.
Ajax heeft drie punten meer en een veel beter doelsaldo dan AZ, de nummer twee van de ranglijst. Nummer drie PSV volgt op 10 punten.
Hakim Ziyech, Donny van de Beek, Jurgen Ekkelenkamp en Ryan Gravenberch scoorden voor rust. Dusan Tadic en Lassina Traoré troffen doel in de tweede helft. John Goossens benutte in blessuretijd een strafschop voor ADO.
Tien man ADO
Gravenberch (17 jaar), Ekkelenkamp (19) en Lassina Traoré (18) debuteerden met een doelpunt als basisspeler van Ajax in de eredivisie. Ten Hag kon geen beroep doen op de geblesseerde Quincy Promes, David Neres, Daley Blind, Klaas-Jan Huntelaar en Zakaria Labyad. Hij gunde Ziyech en Van de Beek in de tweede helft rust.
ADO eindigde het duel met tien man, na een tweede gele kaart voor Danny Bakker in de 80e minuut. De club blijft de nummer voorlaatst van de eredivisie, met slechts 2 punten meer dan hekkensluiter RKC Waalwijk.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
11 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
11 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geleden