Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verplettert VVV en viert doelpuntenrecord in eredivisie

Ajax verplettert VVV en viert doelpuntenrecord in eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Op de dag af tien jaar na PSV tegen Feyenoord (10-0), heeft Ajax de grootste zege ooit in de eredivisie geboekt. Het elftal van trainer Erik ten Hag haalde met maar liefst 0-13 uit tijdens een uitduel met een ontstellend zwak VVV-Venlo.

Ajax verbeterde het eigen stokoude doelpuntenrecord in eredivisie. De club uit de hoofdstad verpletterde op 19 mei 1972 Vitesse met 12-1. Ajax vierde net geen clubrecord. De club was op 3 oktober 1984 met liefst 14-0 te sterk voor Red Boys Differdange uit Luxemburg.

Ajax had zich in de aanloop naar de zware uitwedstrijd van dinsdag tegen Atalanta in de Champions League geen betere tegenstander kunnen wensen dan VVV. De club uit het noorden van Limburg verdedigde vaak met acht of negen man maar kon niet voorkomen dat Ajax de ene na de andere kans creëerde. Steeds kwam er weer een speler van de bezoekers vrij in het strafschopgebied. De spelers van VVV verloren hun tegenstanders zo ver uit het oog dat het zelfs geen zin meer had om de beuk erin te gooien.

Karatetrap

Bij een achterstand van 4-0 probeerde verdediger Chris Kum van VVV nog wel Antony met een karatetrap van de bal te houden. Het kwam hem in de 51e minuut op een rode kaart te staan, na interventie van de videoscheidsrechter. Dat kon er ook nog wel bij voor de ploeg die vorige week nog gelijkspeelde tegen AZ (2-2)

Trainer Erik ten Hag heeft de komende weken veel spelers nodig tijdens het overvolle programma van Ajax. "Je kan wel steeds met deze jongens voetballen", zei hij. "Maar dan zijn ze met ons schema zo opgebrand."

Bijkomen

En dus mochten David Neres en Noussair Mazraoui even bijkomen van hun inspanningen van woensdag tegen Liverpool, net als Quincy Promes en Lisandro Martínez. Sean Klaiber, Jurgen Ekkelenkamp en Lassina Traoré verschenen wel aan de aftrap. Ook de Braziliaanse aanvaller Antony was weer hersteld van de klachten die hem tegen Liverpool aan de kant hielden.

Ajax leidde bij rust met 0-4, na treffers van Traoré (2), Ekkelenkamp en Dusan Tadic, die net als Tagliafico in de rust mocht gaan douchen. Ajax had de voorsprong in de 59e minuut al verdubbeld, met treffers van opnieuw Traoré, Ekkelenkamp, Antony en Blind. Traoré maakte er uiteindelijk vijf. Ook Klaas-Jan Huntelaar (2) en Lisandro Martínez droegen bij aan een historisch doelpuntenfestijn.

Meer uit Voetbal

Manchester United haalt aanvaller Cunha van Wolverhampton

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft overeenstemming bereikt over de transfer van aanvaller Matheus Cunha van Wolverhampton Wanderers. Dat meldt de club uit Manchester op de eigen website.

2 uur geleden
PSG-voorzitter beleeft 'droom' met eerste zege Champions League

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van Paris Saint-Germain beleefde een "droom" tijdens de gewonnen finale van de Champions League tegen Internazionale (5-0). Het was voor PSG en de voorzitter, die sinds 2011 de leiding heeft over de club, de eerste eindzege in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

9 uur geleden
Dumfries spreekt van 'zwarte dag' na verloren CL-finale met Inter

MÜNCHEN (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries van Internazionale sprak van een "zwarte dag" na de zware nederlaag tegen Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League (0-5). "Ik vind het erg jammer voor iedereen, voor de fans, voor iedereen die betrokken is bij Inter", zei de Oranje-international na afloop.

9 uur geleden
Inter met Dumfries tegen PSG in finale Champions League

MÜNCHEN (ANP) - Internazionale begint zaterdagavond met Denzel Dumfries in de basis aan de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De 29-jarige international staat aan de rechterzijde op het middenveld. Ploeggenoot Stefan de Vrij begint de wedstrijd in München (aanvang: 21.00 uur) op de bank.

22 uur geleden
Trainer Gasperini kondigt vertrek bij Atalanta aan

BERGAMO (ANP/AFP) - Trainer Gian Piero Gasperini van Atalanta heeft zijn vertrek bij de club uit Bergamo aangekondigd. De Italiaan is naar eigen zeggen op zoek naar nieuwe uitdagingen.

23 uur geleden
Forbes: Real Madrid opnieuw waardevolste voetbalclub

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid is voor het vierde opeenvolgende jaar uitgeroepen tot waardevolste voetbalclub ter wereld. Dat schrijft het Amerikaanse zakentijdschrift Forbes. Manchester United bezet de tweede plaats op de lijst, voor de Spaanse landskampioen FC Barcelona.

1 dag geleden
FC Zürich stelt Van der Gaag aan als trainer

ZÜRICH (ANP) - Mitchell van der Gaag is aangesteld als trainer bij FC Zürich. De 53-jarige Nederlander tekent een contract tot de zomer van 2027 in Zwitserland.

1 dag geleden