Ajax verplettert VVV en viert doelpuntenrecord in eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Op de dag af tien jaar na PSV tegen Feyenoord (10-0), heeft Ajax de grootste zege ooit in de eredivisie geboekt. Het elftal van trainer Erik ten Hag haalde met maar liefst 0-13 uit tijdens een uitduel met een ontstellend zwak VVV-Venlo.
Ajax verbeterde het eigen stokoude doelpuntenrecord in eredivisie. De club uit de hoofdstad verpletterde op 19 mei 1972 Vitesse met 12-1. Ajax vierde net geen clubrecord. De club was op 3 oktober 1984 met liefst 14-0 te sterk voor Red Boys Differdange uit Luxemburg.
Ajax had zich in de aanloop naar de zware uitwedstrijd van dinsdag tegen Atalanta in de Champions League geen betere tegenstander kunnen wensen dan VVV. De club uit het noorden van Limburg verdedigde vaak met acht of negen man maar kon niet voorkomen dat Ajax de ene na de andere kans creëerde. Steeds kwam er weer een speler van de bezoekers vrij in het strafschopgebied. De spelers van VVV verloren hun tegenstanders zo ver uit het oog dat het zelfs geen zin meer had om de beuk erin te gooien.
Karatetrap
Bij een achterstand van 4-0 probeerde verdediger Chris Kum van VVV nog wel Antony met een karatetrap van de bal te houden. Het kwam hem in de 51e minuut op een rode kaart te staan, na interventie van de videoscheidsrechter. Dat kon er ook nog wel bij voor de ploeg die vorige week nog gelijkspeelde tegen AZ (2-2)
Trainer Erik ten Hag heeft de komende weken veel spelers nodig tijdens het overvolle programma van Ajax. "Je kan wel steeds met deze jongens voetballen", zei hij. "Maar dan zijn ze met ons schema zo opgebrand."
Bijkomen
En dus mochten David Neres en Noussair Mazraoui even bijkomen van hun inspanningen van woensdag tegen Liverpool, net als Quincy Promes en Lisandro Martínez. Sean Klaiber, Jurgen Ekkelenkamp en Lassina Traoré verschenen wel aan de aftrap. Ook de Braziliaanse aanvaller Antony was weer hersteld van de klachten die hem tegen Liverpool aan de kant hielden.
Ajax leidde bij rust met 0-4, na treffers van Traoré (2), Ekkelenkamp en Dusan Tadic, die net als Tagliafico in de rust mocht gaan douchen. Ajax had de voorsprong in de 59e minuut al verdubbeld, met treffers van opnieuw Traoré, Ekkelenkamp, Antony en Blind. Traoré maakte er uiteindelijk vijf. Ook Klaas-Jan Huntelaar (2) en Lisandro Martínez droegen bij aan een historisch doelpuntenfestijn.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
4 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
8 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden