Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verplettert VVV en viert doelpuntenrecord in eredivisie

Ajax verplettert VVV en viert doelpuntenrecord in eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Op de dag af tien jaar na PSV tegen Feyenoord (10-0), heeft Ajax de grootste zege ooit in de eredivisie geboekt. Het elftal van trainer Erik ten Hag haalde met maar liefst 0-13 uit tijdens een uitduel met een ontstellend zwak VVV-Venlo.

Ajax verbeterde het eigen stokoude doelpuntenrecord in eredivisie. De club uit de hoofdstad verpletterde op 19 mei 1972 Vitesse met 12-1. Ajax vierde net geen clubrecord. De club was op 3 oktober 1984 met liefst 14-0 te sterk voor Red Boys Differdange uit Luxemburg.

Ajax had zich in de aanloop naar de zware uitwedstrijd van dinsdag tegen Atalanta in de Champions League geen betere tegenstander kunnen wensen dan VVV. De club uit het noorden van Limburg verdedigde vaak met acht of negen man maar kon niet voorkomen dat Ajax de ene na de andere kans creëerde. Steeds kwam er weer een speler van de bezoekers vrij in het strafschopgebied. De spelers van VVV verloren hun tegenstanders zo ver uit het oog dat het zelfs geen zin meer had om de beuk erin te gooien.

Karatetrap

Bij een achterstand van 4-0 probeerde verdediger Chris Kum van VVV nog wel Antony met een karatetrap van de bal te houden. Het kwam hem in de 51e minuut op een rode kaart te staan, na interventie van de videoscheidsrechter. Dat kon er ook nog wel bij voor de ploeg die vorige week nog gelijkspeelde tegen AZ (2-2)

Trainer Erik ten Hag heeft de komende weken veel spelers nodig tijdens het overvolle programma van Ajax. "Je kan wel steeds met deze jongens voetballen", zei hij. "Maar dan zijn ze met ons schema zo opgebrand."

Bijkomen

En dus mochten David Neres en Noussair Mazraoui even bijkomen van hun inspanningen van woensdag tegen Liverpool, net als Quincy Promes en Lisandro Martínez. Sean Klaiber, Jurgen Ekkelenkamp en Lassina Traoré verschenen wel aan de aftrap. Ook de Braziliaanse aanvaller Antony was weer hersteld van de klachten die hem tegen Liverpool aan de kant hielden.

Ajax leidde bij rust met 0-4, na treffers van Traoré (2), Ekkelenkamp en Dusan Tadic, die net als Tagliafico in de rust mocht gaan douchen. Ajax had de voorsprong in de 59e minuut al verdubbeld, met treffers van opnieuw Traoré, Ekkelenkamp, Antony en Blind. Traoré maakte er uiteindelijk vijf. Ook Klaas-Jan Huntelaar (2) en Lisandro Martínez droegen bij aan een historisch doelpuntenfestijn.

Meer uit Voetbal

Barcelona speelt CL-duel met Eintracht Frankfurt in Camp Nou

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.

1 uur geleden
Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

3 uur geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

7 uur geleden
Voetballers Curaçao naar WK na gelijkspel tegen Jamaica

KINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

7 uur geleden
Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

13 uur geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

13 uur geleden
Oostenrijk na moeizaam gelijkspel naar WK voetbal

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.

13 uur geleden