Ajax verplettert VVV en viert doelpuntenrecord in eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Op de dag af tien jaar na PSV tegen Feyenoord (10-0), heeft Ajax de grootste zege ooit in de eredivisie geboekt. Het elftal van trainer Erik ten Hag haalde met maar liefst 0-13 uit tijdens een uitduel met een ontstellend zwak VVV-Venlo.
Ajax verbeterde het eigen stokoude doelpuntenrecord in eredivisie. De club uit de hoofdstad verpletterde op 19 mei 1972 Vitesse met 12-1. Ajax vierde net geen clubrecord. De club was op 3 oktober 1984 met liefst 14-0 te sterk voor Red Boys Differdange uit Luxemburg.
Ajax had zich in de aanloop naar de zware uitwedstrijd van dinsdag tegen Atalanta in de Champions League geen betere tegenstander kunnen wensen dan VVV. De club uit het noorden van Limburg verdedigde vaak met acht of negen man maar kon niet voorkomen dat Ajax de ene na de andere kans creëerde. Steeds kwam er weer een speler van de bezoekers vrij in het strafschopgebied. De spelers van VVV verloren hun tegenstanders zo ver uit het oog dat het zelfs geen zin meer had om de beuk erin te gooien.
Karatetrap
Bij een achterstand van 4-0 probeerde verdediger Chris Kum van VVV nog wel Antony met een karatetrap van de bal te houden. Het kwam hem in de 51e minuut op een rode kaart te staan, na interventie van de videoscheidsrechter. Dat kon er ook nog wel bij voor de ploeg die vorige week nog gelijkspeelde tegen AZ (2-2)
Trainer Erik ten Hag heeft de komende weken veel spelers nodig tijdens het overvolle programma van Ajax. "Je kan wel steeds met deze jongens voetballen", zei hij. "Maar dan zijn ze met ons schema zo opgebrand."
Bijkomen
En dus mochten David Neres en Noussair Mazraoui even bijkomen van hun inspanningen van woensdag tegen Liverpool, net als Quincy Promes en Lisandro Martínez. Sean Klaiber, Jurgen Ekkelenkamp en Lassina Traoré verschenen wel aan de aftrap. Ook de Braziliaanse aanvaller Antony was weer hersteld van de klachten die hem tegen Liverpool aan de kant hielden.
Ajax leidde bij rust met 0-4, na treffers van Traoré (2), Ekkelenkamp en Dusan Tadic, die net als Tagliafico in de rust mocht gaan douchen. Ajax had de voorsprong in de 59e minuut al verdubbeld, met treffers van opnieuw Traoré, Ekkelenkamp, Antony en Blind. Traoré maakte er uiteindelijk vijf. Ook Klaas-Jan Huntelaar (2) en Lisandro Martínez droegen bij aan een historisch doelpuntenfestijn.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
22 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
15 uur geleden