Ajax verovert koppositie met zeven treffers tegen Excelsior
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior met 7-1 gewonnen. De club profiteerde van de nederlaag van AZ eerder op zondag tegen Feyenoord (1-3) en staat nu aan kop van de Eredivisie. Ajax leidt de competitie na tien speelronden met 25 punten. PSV staat tweede met 24 punten, gevolgd door Feyenoord en AZ met 23 punten.
Ajax startte met Brian Brobbey als spits. De 20-jarige aanvaller maakte twee doelpunten. Jorge Sánchez, Steven Berghuis, Dusan Tadic, Steven Bergwijn en de ingevallen Mohammed Kudus tekenden voor de overige treffers van de thuisploeg. Nikolas Agrafiotis bepaalde namens Excelsior in de 90e minuut de eindstand.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
11 uur geleden