Ajax verliest van Willem II: 0-2
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Willem II verloren. De koploper van de eredivisie ging met 0-2 onderuit in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax zag een einde komen aan een serie van vijftien gewonnen thuiswedstrijden op rij in de eredivisie. De laatste thuisnederlaag in de competitie dateerde van 5 november 2017.
Ajax, dat nog ongeslagen was in de eredivisie, begon slecht aan een week waarin ook nog zware wedstrijden tegen Valencia (dinsdag) en AZ (volgende week zondag) wachten. AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle de achterstand op Ajax terugbrengen tot drie punten. Een goed spelend Willem II klom met de zege naar de derde plaats van eredivisie.
Mike Trésor Ndayishimiye schoot Willem II in de 42e minuut op voorsprong. De middenvelder benutte een strafschop, nadat Ché Nunnely tegen de grond was gewerkt door Sergiño Dest. Invaller Damil Dankerlui, net als Nunnely een oud-speler van Ajax, tekende in de 78e minuut voor de 0-2.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
6 uur geledenGÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
6 uur geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
7 uur geleden