Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verliest op hoger geopend Damrak

Ajax verliest op hoger geopend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verloor maandag in de openingsminuten van de beurzen op het Damrak 0,5 procent. Beleggers verwerkten de jaarcijfers van voetbalclub Ajax die vlak voor het weekend werden gepubliceerd. Het is erg onrustig bij de beursgenoteerde club uit Amsterdam, vooral vanwege de in opspraak geraakte en recent ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat.

Bij de presentatie van de jaarcijfers meldde Ajax dat accountants- en advieskantoor KPMG onderzoek gaat doen naar Mislintat. Die raakte in opspraak omdat hij zaken heeft gedaan met een spelersmakelaarskantoor dat aandelen heeft in een bedrijf waarvan hij zelf ook aandeelhouder is. Jan van Halst maakte zondag verder bekend niet terug te keren in de raad van commissarissen, als in maart zijn tijdelijk dienstverband afloopt. Van Halst kreeg de afgelopen tijd kritiek omdat hij als commissaris en interim-directeur onvoldoende toezicht zou hebben gehouden op de vorige week ontslagen Mislintat.

De AEX noteerde kort na de opening 0,4 procent hoger op 731,89 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 841,60 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt stegen tot 0,8 procent.

NN Group

In de AEX steeg ASR 1,5 procent. De verzekeraar heeft een overeenstemming bereikt met Achmea Bank over het verlengen van een samenwerking op hypotheekgebied. Dat houdt in dat Achmea Bank gedurende een periode van drie jaar maandelijks nieuw afgesloten hypotheken met een korte rentevaste periode overneemt van ASR, tot een totaalbedrag van 1 miljard euro per jaar. Volgens Achmea heeft de deal geen gevolgen voor klanten en blijft ASR hun aanspreekpunt.

Branchegenoot NN Group maakte een sprong van 4 procent. Daarmee herstelde de verzekeraar, evenals ASR, iets van het verlies van vorige week. Zo gingen NN Group en ASR woensdag nog keihard onderuit na een nadelige uitspraak van het gerechtshof Den Haag rond zogeheten woekerpolissen. ASR heeft al aangekondigd in cassatie te gaan tegen die uitspraak.

Betalingsbedrijf

In de Midkap steeg bodemonderzoeker Fugro 2,1 procent, gevolgd door Air France-KLM met een plus van 1,5 procent. Bij de kleinere fondsen stond de fabrikant van elektrische bussen Ebusco (plus 2,5 procent) bovenaan.

Ease2pay won 1,6 procent. Het betalingsbedrijf zag het verlies wat teruglopen, onder meer door gedaalde bedrijfskosten.

De euro was 1,0591 dollar waard, tegen 1,0583 dollar bij het slot van de beurzen in Europa op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 91,25 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 92,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

5 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

8 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

10 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

10 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

12 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

13 uur geleden