Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verliest op hoger geopend Damrak

Ajax verliest op hoger geopend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verloor maandag in de openingsminuten van de beurzen op het Damrak 0,5 procent. Beleggers verwerkten de jaarcijfers van voetbalclub Ajax die vlak voor het weekend werden gepubliceerd. Het is erg onrustig bij de beursgenoteerde club uit Amsterdam, vooral vanwege de in opspraak geraakte en recent ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat.

Bij de presentatie van de jaarcijfers meldde Ajax dat accountants- en advieskantoor KPMG onderzoek gaat doen naar Mislintat. Die raakte in opspraak omdat hij zaken heeft gedaan met een spelersmakelaarskantoor dat aandelen heeft in een bedrijf waarvan hij zelf ook aandeelhouder is. Jan van Halst maakte zondag verder bekend niet terug te keren in de raad van commissarissen, als in maart zijn tijdelijk dienstverband afloopt. Van Halst kreeg de afgelopen tijd kritiek omdat hij als commissaris en interim-directeur onvoldoende toezicht zou hebben gehouden op de vorige week ontslagen Mislintat.

De AEX noteerde kort na de opening 0,4 procent hoger op 731,89 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 841,60 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt stegen tot 0,8 procent.

NN Group

In de AEX steeg ASR 1,5 procent. De verzekeraar heeft een overeenstemming bereikt met Achmea Bank over het verlengen van een samenwerking op hypotheekgebied. Dat houdt in dat Achmea Bank gedurende een periode van drie jaar maandelijks nieuw afgesloten hypotheken met een korte rentevaste periode overneemt van ASR, tot een totaalbedrag van 1 miljard euro per jaar. Volgens Achmea heeft de deal geen gevolgen voor klanten en blijft ASR hun aanspreekpunt.

Branchegenoot NN Group maakte een sprong van 4 procent. Daarmee herstelde de verzekeraar, evenals ASR, iets van het verlies van vorige week. Zo gingen NN Group en ASR woensdag nog keihard onderuit na een nadelige uitspraak van het gerechtshof Den Haag rond zogeheten woekerpolissen. ASR heeft al aangekondigd in cassatie te gaan tegen die uitspraak.

Betalingsbedrijf

In de Midkap steeg bodemonderzoeker Fugro 2,1 procent, gevolgd door Air France-KLM met een plus van 1,5 procent. Bij de kleinere fondsen stond de fabrikant van elektrische bussen Ebusco (plus 2,5 procent) bovenaan.

Ease2pay won 1,6 procent. Het betalingsbedrijf zag het verlies wat teruglopen, onder meer door gedaalde bedrijfskosten.

De euro was 1,0591 dollar waard, tegen 1,0583 dollar bij het slot van de beurzen in Europa op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 91,25 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 92,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Techbedrijven winnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.

38 minuten geleden
AI-bedrijven kunnen modellen niet beheersen, zegt klokkenluider

NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.

2 uur geleden
Brussel wijst Poolse miljoenensteun voor truckfabrikant MAN af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.

2 uur geleden
Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

3 uur geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

5 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

5 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

6 uur geleden