Ajax verliest op hoger geopend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verloor maandag in de openingsminuten van de beurzen op het Damrak 0,5 procent. Beleggers verwerkten de jaarcijfers van voetbalclub Ajax die vlak voor het weekend werden gepubliceerd. Het is erg onrustig bij de beursgenoteerde club uit Amsterdam, vooral vanwege de in opspraak geraakte en recent ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat.
Bij de presentatie van de jaarcijfers meldde Ajax dat accountants- en advieskantoor KPMG onderzoek gaat doen naar Mislintat. Die raakte in opspraak omdat hij zaken heeft gedaan met een spelersmakelaarskantoor dat aandelen heeft in een bedrijf waarvan hij zelf ook aandeelhouder is. Jan van Halst maakte zondag verder bekend niet terug te keren in de raad van commissarissen, als in maart zijn tijdelijk dienstverband afloopt. Van Halst kreeg de afgelopen tijd kritiek omdat hij als commissaris en interim-directeur onvoldoende toezicht zou hebben gehouden op de vorige week ontslagen Mislintat.
De AEX noteerde kort na de opening 0,4 procent hoger op 731,89 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 841,60 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt stegen tot 0,8 procent.
NN Group
In de AEX steeg ASR 1,5 procent. De verzekeraar heeft een overeenstemming bereikt met Achmea Bank over het verlengen van een samenwerking op hypotheekgebied. Dat houdt in dat Achmea Bank gedurende een periode van drie jaar maandelijks nieuw afgesloten hypotheken met een korte rentevaste periode overneemt van ASR, tot een totaalbedrag van 1 miljard euro per jaar. Volgens Achmea heeft de deal geen gevolgen voor klanten en blijft ASR hun aanspreekpunt.
Branchegenoot NN Group maakte een sprong van 4 procent. Daarmee herstelde de verzekeraar, evenals ASR, iets van het verlies van vorige week. Zo gingen NN Group en ASR woensdag nog keihard onderuit na een nadelige uitspraak van het gerechtshof Den Haag rond zogeheten woekerpolissen. ASR heeft al aangekondigd in cassatie te gaan tegen die uitspraak.
Betalingsbedrijf
In de Midkap steeg bodemonderzoeker Fugro 2,1 procent, gevolgd door Air France-KLM met een plus van 1,5 procent. Bij de kleinere fondsen stond de fabrikant van elektrische bussen Ebusco (plus 2,5 procent) bovenaan.
Ease2pay won 1,6 procent. Het betalingsbedrijf zag het verlies wat teruglopen, onder meer door gedaalde bedrijfskosten.
De euro was 1,0591 dollar waard, tegen 1,0583 dollar bij het slot van de beurzen in Europa op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 91,25 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 92,60 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.
9 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.
35 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten
59 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.
1 uur geleden