Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verliest ook bij Eagles na weer een zwaar duel in CL

Ajax verliest ook bij Eagles na weer een zwaar duel in CL

DEVENTER (ANP) - Ajax heeft opnieuw punten verspeeld vlak na een wedstrijd in de Champions League. De koploper van de Eredivisie verloor de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-1). Daardoor ligt de titelrace in de Eredivisie weer open. PSV, de nummer 2 van de ranglijst, heeft nog maar 2 punten minder dan Ajax.

Voetballen in de Champions League vergt veel van de spelers van Ajax. Jurriën Timber had zoveel klachten aan de uitwedstrijd van woensdag tegen Benfica overgehouden dat hij niet inzetbaar was. Noussair Mazraoui was ook allesbehalve fit, maar kon uiteindelijk een helft spelen. André Onana verdedigde het doel van de koploper omdat Remko Pasveer een vinger heeft gebroken in Lissabon.

Het was ook alweer de vierde keer dat Ajax dit seizoen punten verspeelde na een wedstrijd in de Champions League. De club uit Amsterdam verloor van FC Utrecht (0-1) nadat het Besiktas had ontvangen in de Johan Cruijff ArenA. Vlak na het uitduel met Borussia Dortmund bleef Ajax in Amsterdam tegen de Eagles steken op 0-0. En een paar dagen na de thuiswedstrijd tegen Sporting verloor Ajax van AZ (1-2).

Dezelfde tactiek

De club uit Deventer koos voor dezelfde tactiek als in november in de ArenA. Eagles startte met vijf verdedigers en trok zich na balverlies massaal terug rond het eigen strafschopgebied. Davy Klaassen kopte Ajax in de openingsfase bijna op voorsprong maar raakte de lat. Sébastien Haller was ook dicht bij de 0-1, maar het was uiteindelijk de thuisploeg die met een gelukje op voorsprong kwam. Iñigo Córdoba scoorde via het lichaam van Daley Blind.

Ajax speelde in een te laag tempo om de goed georganiseerde defensie van de tegenstander uit elkaar te spelen. De kampioen kwam nauwelijks tot uitgespeelde kansen. Blind en Haller waren nog wel gevaarlijk met afstandsschoten, maar Luuk Brouwers had de Eagles ook zomaar naar 2-0 kunnen counteren. De aanvoerder bereidde diep in blessuretijd wel de 2-0 van Philippe Rommens voor.

Wat Ajax ook probeerde in de tweede helft, heel veel kansen leverde het niet op. Uiteindelijk was het alleen Steven Berghuis die nog scoorde in de 64e minuut, na een mislukte kopbal van verdediger Gerrit Nauber van de thuisploeg.

Meer uit Voetbal

Actieve tuberculose vastgesteld bij een speler van PSV

EINDHOVEN (ANP) - Bij één van de spelers van PSV is actieve tuberculose vastgesteld. De bewuste speler maakt het naar omstandigheden goed, meldt de Eindhovense club op zijn website. De club noemt de speler niet bij naam.

1 uur geleden
Excuses Van 't Schip aan Armeense bevolking na grote nederlaag

TBILISI (ANP) - Bondscoach John van 't Schip van Armenië heeft zich na de grote nederlaag tegen Georgië in de Nations League verontschuldigd bij de bevolking van het Aziatische land. "Ik wil mijn excuses aanbieden aan het Armeense volk voor deze wedstrijd en dit resultaat. Het is onacceptabel", sprak hij op een door sportzender Sportaran uitgezonden persconferentie na de afstraffing met 6-1 in Tbilisi.

2 uur geleden
Coach Van den Brom van Vitesse twee duels geschorst

ZEIST (ANP) - Trainer John van den Brom van Vitesse is de komende twee wedstrijden geschorst en moet toekijken vanaf de tribune. Hij heeft voor twee verschillende vergrijpen een 'functieontzegging' van één duel gekregen, meldt de afdeling tuchtzaken van de KNVB.

6 uur geleden
Bondscoach De la Fuente zag Spanje een finale spelen tegen Oranje

VALENCIA (ANP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje sprak na de spectaculaire overwinning na strafschoppen op het Nederlands elftal lovende woorden over Oranje. "Dit leek geen kwartfinale", zei hij. "Dit had een finale kunnen zijn."

6 uur geleden
Nieuw-Zeeland voor derde keer naar WK voetbal

AUCKLAND (ANP) - Nieuw-Zeeland, nummer 89 op de wereldranglijst, heeft zich als vijfde land geplaatst voor het WK voetbal van 2026, dat wordt gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het is de derde keer dat Nieuw-Zeeland mag meedoen aan de eindronde, na de WK's van 1982 en 2010.

7 uur geleden
Vader topatleet Ingebrigtsen voor rechter om misbruik kinderen

OSLO (ANP/AFP) - De vader en voormalig trainer van de Noorse topatleet Jakob Ingebrigtsen verschijnt maandag voor de rechter in Noorwegen. Hij wordt beschuldigd van het mishandelen van zijn zoon en dochter Ingrid.

7 uur geleden
Mexicaanse voetballers winnen voor het eerst Nations League

INGLEWOOD (ANP) - Het Mexicaanse voetbalelftal heeft voor het eerst de Nations League van de Concacaf gewonnen, de federatie van Noord- en Midden-Amerika en de Caraïben. De ploeg van bondscoach Javier Aguirre won de finale in Inglewood (Californië) met 2-1 van Panama. Grote held aan Mexicaanse kant was Raúl Jiménez, die beide Mexicaanse doelpunten maakte.

8 uur geleden