Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verliest ook bij Eagles na weer een zwaar duel in CL

Ajax verliest ook bij Eagles na weer een zwaar duel in CL

DEVENTER (ANP) - Ajax heeft opnieuw punten verspeeld vlak na een wedstrijd in de Champions League. De koploper van de Eredivisie verloor de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-1). Daardoor ligt de titelrace in de Eredivisie weer open. PSV, de nummer 2 van de ranglijst, heeft nog maar 2 punten minder dan Ajax.

Voetballen in de Champions League vergt veel van de spelers van Ajax. Jurriën Timber had zoveel klachten aan de uitwedstrijd van woensdag tegen Benfica overgehouden dat hij niet inzetbaar was. Noussair Mazraoui was ook allesbehalve fit, maar kon uiteindelijk een helft spelen. André Onana verdedigde het doel van de koploper omdat Remko Pasveer een vinger heeft gebroken in Lissabon.

Het was ook alweer de vierde keer dat Ajax dit seizoen punten verspeelde na een wedstrijd in de Champions League. De club uit Amsterdam verloor van FC Utrecht (0-1) nadat het Besiktas had ontvangen in de Johan Cruijff ArenA. Vlak na het uitduel met Borussia Dortmund bleef Ajax in Amsterdam tegen de Eagles steken op 0-0. En een paar dagen na de thuiswedstrijd tegen Sporting verloor Ajax van AZ (1-2).

Dezelfde tactiek

De club uit Deventer koos voor dezelfde tactiek als in november in de ArenA. Eagles startte met vijf verdedigers en trok zich na balverlies massaal terug rond het eigen strafschopgebied. Davy Klaassen kopte Ajax in de openingsfase bijna op voorsprong maar raakte de lat. Sébastien Haller was ook dicht bij de 0-1, maar het was uiteindelijk de thuisploeg die met een gelukje op voorsprong kwam. Iñigo Córdoba scoorde via het lichaam van Daley Blind.

Ajax speelde in een te laag tempo om de goed georganiseerde defensie van de tegenstander uit elkaar te spelen. De kampioen kwam nauwelijks tot uitgespeelde kansen. Blind en Haller waren nog wel gevaarlijk met afstandsschoten, maar Luuk Brouwers had de Eagles ook zomaar naar 2-0 kunnen counteren. De aanvoerder bereidde diep in blessuretijd wel de 2-0 van Philippe Rommens voor.

Wat Ajax ook probeerde in de tweede helft, heel veel kansen leverde het niet op. Uiteindelijk was het alleen Steven Berghuis die nog scoorde in de 64e minuut, na een mislukte kopbal van verdediger Gerrit Nauber van de thuisploeg.

Meer uit Voetbal

Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

3 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

6 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

6 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

8 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

20 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

21 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

1 dag geleden