Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verliest ook bij Eagles na weer een zwaar duel in CL

Ajax verliest ook bij Eagles na weer een zwaar duel in CL

DEVENTER (ANP) - Ajax heeft opnieuw punten verspeeld vlak na een wedstrijd in de Champions League. De koploper van de Eredivisie verloor de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-1). Daardoor ligt de titelrace in de Eredivisie weer open. PSV, de nummer 2 van de ranglijst, heeft nog maar 2 punten minder dan Ajax.

Voetballen in de Champions League vergt veel van de spelers van Ajax. Jurriën Timber had zoveel klachten aan de uitwedstrijd van woensdag tegen Benfica overgehouden dat hij niet inzetbaar was. Noussair Mazraoui was ook allesbehalve fit, maar kon uiteindelijk een helft spelen. André Onana verdedigde het doel van de koploper omdat Remko Pasveer een vinger heeft gebroken in Lissabon.

Het was ook alweer de vierde keer dat Ajax dit seizoen punten verspeelde na een wedstrijd in de Champions League. De club uit Amsterdam verloor van FC Utrecht (0-1) nadat het Besiktas had ontvangen in de Johan Cruijff ArenA. Vlak na het uitduel met Borussia Dortmund bleef Ajax in Amsterdam tegen de Eagles steken op 0-0. En een paar dagen na de thuiswedstrijd tegen Sporting verloor Ajax van AZ (1-2).

Dezelfde tactiek

De club uit Deventer koos voor dezelfde tactiek als in november in de ArenA. Eagles startte met vijf verdedigers en trok zich na balverlies massaal terug rond het eigen strafschopgebied. Davy Klaassen kopte Ajax in de openingsfase bijna op voorsprong maar raakte de lat. Sébastien Haller was ook dicht bij de 0-1, maar het was uiteindelijk de thuisploeg die met een gelukje op voorsprong kwam. Iñigo Córdoba scoorde via het lichaam van Daley Blind.

Ajax speelde in een te laag tempo om de goed georganiseerde defensie van de tegenstander uit elkaar te spelen. De kampioen kwam nauwelijks tot uitgespeelde kansen. Blind en Haller waren nog wel gevaarlijk met afstandsschoten, maar Luuk Brouwers had de Eagles ook zomaar naar 2-0 kunnen counteren. De aanvoerder bereidde diep in blessuretijd wel de 2-0 van Philippe Rommens voor.

Wat Ajax ook probeerde in de tweede helft, heel veel kansen leverde het niet op. Uiteindelijk was het alleen Steven Berghuis die nog scoorde in de 64e minuut, na een mislukte kopbal van verdediger Gerrit Nauber van de thuisploeg.

Meer uit Voetbal

Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

18 minuten geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

3 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

8 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

8 uur geleden
Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

20 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

21 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

22 uur geleden