Ajax verliest ook bij Eagles na weer een zwaar duel in CL
DEVENTER (ANP) - Ajax heeft opnieuw punten verspeeld vlak na een wedstrijd in de Champions League. De koploper van de Eredivisie verloor de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-1). Daardoor ligt de titelrace in de Eredivisie weer open. PSV, de nummer 2 van de ranglijst, heeft nog maar 2 punten minder dan Ajax.
Voetballen in de Champions League vergt veel van de spelers van Ajax. Jurriën Timber had zoveel klachten aan de uitwedstrijd van woensdag tegen Benfica overgehouden dat hij niet inzetbaar was. Noussair Mazraoui was ook allesbehalve fit, maar kon uiteindelijk een helft spelen. André Onana verdedigde het doel van de koploper omdat Remko Pasveer een vinger heeft gebroken in Lissabon.
Het was ook alweer de vierde keer dat Ajax dit seizoen punten verspeelde na een wedstrijd in de Champions League. De club uit Amsterdam verloor van FC Utrecht (0-1) nadat het Besiktas had ontvangen in de Johan Cruijff ArenA. Vlak na het uitduel met Borussia Dortmund bleef Ajax in Amsterdam tegen de Eagles steken op 0-0. En een paar dagen na de thuiswedstrijd tegen Sporting verloor Ajax van AZ (1-2).
Dezelfde tactiek
De club uit Deventer koos voor dezelfde tactiek als in november in de ArenA. Eagles startte met vijf verdedigers en trok zich na balverlies massaal terug rond het eigen strafschopgebied. Davy Klaassen kopte Ajax in de openingsfase bijna op voorsprong maar raakte de lat. Sébastien Haller was ook dicht bij de 0-1, maar het was uiteindelijk de thuisploeg die met een gelukje op voorsprong kwam. Iñigo Córdoba scoorde via het lichaam van Daley Blind.
Ajax speelde in een te laag tempo om de goed georganiseerde defensie van de tegenstander uit elkaar te spelen. De kampioen kwam nauwelijks tot uitgespeelde kansen. Blind en Haller waren nog wel gevaarlijk met afstandsschoten, maar Luuk Brouwers had de Eagles ook zomaar naar 2-0 kunnen counteren. De aanvoerder bereidde diep in blessuretijd wel de 2-0 van Philippe Rommens voor.
Wat Ajax ook probeerde in de tweede helft, heel veel kansen leverde het niet op. Uiteindelijk was het alleen Steven Berghuis die nog scoorde in de 64e minuut, na een mislukte kopbal van verdediger Gerrit Nauber van de thuisploeg.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
18 uur geleden