Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verliest in Heerenveen en blijft ook met Henderson kwetsbaar

Ajax verliest in Heerenveen en blijft ook met Henderson kwetsbaar

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de 500e Eredivisie-wedstrijd in het Abe Lenstra-stadion gevierd met klinkende zege op Ajax. De Friese club zegevierde met 3-2, na een voorsprong van 3-0 na 46 minuten

Ajax had de vorige 29 competitieduels met sc Heerenveen niet verloren. De club uit de hoofdstad raakte verder achterop in de strijd om de derde plaats van de Eredivisie, die een ticket voor de voorronden van de Champions League oplevert. FC Twente, de huidige nummer 3 van de ranglijst, is uitgelopen naar een voorsprong van 9 punten. AZ, de nummer 4 van de competitie, heeft 1 punt meer dan Ajax.

Ajax verloor voor het eerst dit seizoen een competitieduel onder trainer John van 't Schip, na negen overwinningen en drie gelijke spelen. De coach zag dat zijn ploeg ook met Jordan Henderson in de gelederen defensief kwetsbaar blijft. Ajax stond begin november op de laatste plaats toen Van 't Schip aan zijn karwei begon.

Doelman Van der Hart

Pelle van Amersfoort kopte Heerenveen in de 11e minuut op voorsprong, na een voorzet van Oliver Braude. Veel spelers van Ajax dachten aan buitenspel, maar de videoscheidsrechter oordeelde dat Patrik Wålemark de voorzet van de Noorse rechtsback niet had verlengd. Osame Sahraoui tekende in de 38e minuut voor 2-0.

Thom Haye schoot voor rust ook nog op de lat namens de thuisploeg, net als Ajacied Kristian Hlynsson. Doelman Mickey van der Hart, de vervanger van de gepasseerde Andries Noppert, voorkwam met twee fraaie reflexen doelpunten van Borna Sosa en Hlynsson.

VAR

Van 't Schip wisselde in de rust Carlos Forbs, de vervanger van de geblesseerde Steven Bergwijn. Zijn vervanger Chuba Akpom stond nog geen minuut in het veld of Heerenveen leidde met 3-0. Van Amersfoort scoorde opnieuw, na balverlies van Josip Sutalo en een reeks defensieve onhandigheden daarna.

Ajax kwam in de 51e minuut op 3-1. Verdediger Pawel Bochniewicz passeerde zijn eigen doelman na een voorzet van Brian Brobbey, die even later verzuimde om het duel met een rake kopbal weer spannend te maken. Akpom trof in de 79e minuut wel doel en veel spelers van Ajax dachten te zien dat verdediger Sven van Beek de bal diep in blessuretijd in eigen doel werkte. De videoscheidsrechter zag daar geen bewijs voor.

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

5 minuten geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

31 minuten geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

51 minuten geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

1 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

2 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

4 uur geleden