Ajax verliest in Heerenveen en blijft ook met Henderson kwetsbaar
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de 500e Eredivisie-wedstrijd in het Abe Lenstra-stadion gevierd met klinkende zege op Ajax. De Friese club zegevierde met 3-2, na een voorsprong van 3-0 na 46 minuten
Ajax had de vorige 29 competitieduels met sc Heerenveen niet verloren. De club uit de hoofdstad raakte verder achterop in de strijd om de derde plaats van de Eredivisie, die een ticket voor de voorronden van de Champions League oplevert. FC Twente, de huidige nummer 3 van de ranglijst, is uitgelopen naar een voorsprong van 9 punten. AZ, de nummer 4 van de competitie, heeft 1 punt meer dan Ajax.
Ajax verloor voor het eerst dit seizoen een competitieduel onder trainer John van 't Schip, na negen overwinningen en drie gelijke spelen. De coach zag dat zijn ploeg ook met Jordan Henderson in de gelederen defensief kwetsbaar blijft. Ajax stond begin november op de laatste plaats toen Van 't Schip aan zijn karwei begon.
Doelman Van der Hart
Pelle van Amersfoort kopte Heerenveen in de 11e minuut op voorsprong, na een voorzet van Oliver Braude. Veel spelers van Ajax dachten aan buitenspel, maar de videoscheidsrechter oordeelde dat Patrik Wålemark de voorzet van de Noorse rechtsback niet had verlengd. Osame Sahraoui tekende in de 38e minuut voor 2-0.
Thom Haye schoot voor rust ook nog op de lat namens de thuisploeg, net als Ajacied Kristian Hlynsson. Doelman Mickey van der Hart, de vervanger van de gepasseerde Andries Noppert, voorkwam met twee fraaie reflexen doelpunten van Borna Sosa en Hlynsson.
VAR
Van 't Schip wisselde in de rust Carlos Forbs, de vervanger van de geblesseerde Steven Bergwijn. Zijn vervanger Chuba Akpom stond nog geen minuut in het veld of Heerenveen leidde met 3-0. Van Amersfoort scoorde opnieuw, na balverlies van Josip Sutalo en een reeks defensieve onhandigheden daarna.
Ajax kwam in de 51e minuut op 3-1. Verdediger Pawel Bochniewicz passeerde zijn eigen doelman na een voorzet van Brian Brobbey, die even later verzuimde om het duel met een rake kopbal weer spannend te maken. Akpom trof in de 79e minuut wel doel en veel spelers van Ajax dachten te zien dat verdediger Sven van Beek de bal diep in blessuretijd in eigen doel werkte. De videoscheidsrechter zag daar geen bewijs voor.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
4 uur geleden