Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verliest in Heerenveen en blijft ook met Henderson kwetsbaar

Ajax verliest in Heerenveen en blijft ook met Henderson kwetsbaar

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de 500e Eredivisie-wedstrijd in het Abe Lenstra-stadion gevierd met klinkende zege op Ajax. De Friese club zegevierde met 3-2, na een voorsprong van 3-0 na 46 minuten

Ajax had de vorige 29 competitieduels met sc Heerenveen niet verloren. De club uit de hoofdstad raakte verder achterop in de strijd om de derde plaats van de Eredivisie, die een ticket voor de voorronden van de Champions League oplevert. FC Twente, de huidige nummer 3 van de ranglijst, is uitgelopen naar een voorsprong van 9 punten. AZ, de nummer 4 van de competitie, heeft 1 punt meer dan Ajax.

Ajax verloor voor het eerst dit seizoen een competitieduel onder trainer John van 't Schip, na negen overwinningen en drie gelijke spelen. De coach zag dat zijn ploeg ook met Jordan Henderson in de gelederen defensief kwetsbaar blijft. Ajax stond begin november op de laatste plaats toen Van 't Schip aan zijn karwei begon.

Doelman Van der Hart

Pelle van Amersfoort kopte Heerenveen in de 11e minuut op voorsprong, na een voorzet van Oliver Braude. Veel spelers van Ajax dachten aan buitenspel, maar de videoscheidsrechter oordeelde dat Patrik Wålemark de voorzet van de Noorse rechtsback niet had verlengd. Osame Sahraoui tekende in de 38e minuut voor 2-0.

Thom Haye schoot voor rust ook nog op de lat namens de thuisploeg, net als Ajacied Kristian Hlynsson. Doelman Mickey van der Hart, de vervanger van de gepasseerde Andries Noppert, voorkwam met twee fraaie reflexen doelpunten van Borna Sosa en Hlynsson.

VAR

Van 't Schip wisselde in de rust Carlos Forbs, de vervanger van de geblesseerde Steven Bergwijn. Zijn vervanger Chuba Akpom stond nog geen minuut in het veld of Heerenveen leidde met 3-0. Van Amersfoort scoorde opnieuw, na balverlies van Josip Sutalo en een reeks defensieve onhandigheden daarna.

Ajax kwam in de 51e minuut op 3-1. Verdediger Pawel Bochniewicz passeerde zijn eigen doelman na een voorzet van Brian Brobbey, die even later verzuimde om het duel met een rake kopbal weer spannend te maken. Akpom trof in de 79e minuut wel doel en veel spelers van Ajax dachten te zien dat verdediger Sven van Beek de bal diep in blessuretijd in eigen doel werkte. De videoscheidsrechter zag daar geen bewijs voor.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

1 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

1 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

1 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

2 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

4 uur geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

4 uur geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

4 uur geleden