Ajax verliest in Heerenveen en blijft ook met Henderson kwetsbaar
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de 500e Eredivisie-wedstrijd in het Abe Lenstra-stadion gevierd met klinkende zege op Ajax. De Friese club zegevierde met 3-2, na een voorsprong van 3-0 na 46 minuten
Ajax had de vorige 29 competitieduels met sc Heerenveen niet verloren. De club uit de hoofdstad raakte verder achterop in de strijd om de derde plaats van de Eredivisie, die een ticket voor de voorronden van de Champions League oplevert. FC Twente, de huidige nummer 3 van de ranglijst, is uitgelopen naar een voorsprong van 9 punten. AZ, de nummer 4 van de competitie, heeft 1 punt meer dan Ajax.
Ajax verloor voor het eerst dit seizoen een competitieduel onder trainer John van 't Schip, na negen overwinningen en drie gelijke spelen. De coach zag dat zijn ploeg ook met Jordan Henderson in de gelederen defensief kwetsbaar blijft. Ajax stond begin november op de laatste plaats toen Van 't Schip aan zijn karwei begon.
Doelman Van der Hart
Pelle van Amersfoort kopte Heerenveen in de 11e minuut op voorsprong, na een voorzet van Oliver Braude. Veel spelers van Ajax dachten aan buitenspel, maar de videoscheidsrechter oordeelde dat Patrik Wålemark de voorzet van de Noorse rechtsback niet had verlengd. Osame Sahraoui tekende in de 38e minuut voor 2-0.
Thom Haye schoot voor rust ook nog op de lat namens de thuisploeg, net als Ajacied Kristian Hlynsson. Doelman Mickey van der Hart, de vervanger van de gepasseerde Andries Noppert, voorkwam met twee fraaie reflexen doelpunten van Borna Sosa en Hlynsson.
VAR
Van 't Schip wisselde in de rust Carlos Forbs, de vervanger van de geblesseerde Steven Bergwijn. Zijn vervanger Chuba Akpom stond nog geen minuut in het veld of Heerenveen leidde met 3-0. Van Amersfoort scoorde opnieuw, na balverlies van Josip Sutalo en een reeks defensieve onhandigheden daarna.
Ajax kwam in de 51e minuut op 3-1. Verdediger Pawel Bochniewicz passeerde zijn eigen doelman na een voorzet van Brian Brobbey, die even later verzuimde om het duel met een rake kopbal weer spannend te maken. Akpom trof in de 79e minuut wel doel en veel spelers van Ajax dachten te zien dat verdediger Sven van Beek de bal diep in blessuretijd in eigen doel werkte. De videoscheidsrechter zag daar geen bewijs voor.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft zondag met 4-0 gewonnen van Bournemouth. Donyell Malen maakte het vierde doelpunt voor de club uit Birmingham. Aston Villa staat na elf wedstrijden op de zevende plaats in de Premier League en ging Bournemouth op basis van een beter doelsaldo voorbij.
31 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Napoli heeft verzuimd de koppositie te verstevigen in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte verloor met 2-0 bij Bologna, waar Thijs Dallinga het eerste doelpunt maakte.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich met de vijfde overwinning van het seizoen in de subtop van de Eredivisie genesteld. Het elftal van trainer Dick Schreuder won in Nijmegen met 2-0 van FC Groningen. De doelpunten van NEC werden door de Japanners Kodai Sano en Kento Shiogai gemaakt. NEC steeg naar de zevende plaats, FC Groningen staat zesde met 1 punt meer.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Trainer Paul Simonis is al na vier maanden ontslagen bij VfL Wolfsburg. Dat melden doorgaans betrouwbare media zoals Sky. De voormalige trainer van Go Ahead Eagles wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte start van het seizoen, waarin Wolfsburg uit tien duels 8 punten haalde.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht versloeg Ajax (2-1) door twee goed uitgevoerde standaardsituaties. Matisse Didden en Sébastien Haller troffen doel na een goed genomen hoekschop en vrije trap van Souffian El Karouani, de linksback in vorm bij de club uit de Domstad.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen AZ opnieuw met Guus Til in de spits. De aanvallende middenvelder krijgt de voorkeur boven Ricardo Pepi, die in Alkmaar op de reservebank zit. Datzelfde geldt voor Myron Boadu.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Fred Grim weet niet hoe lang hij interim-trainer van Ajax blijft. "De vraag is gesteld of ik deze wedstrijd voor de club wilde coachen", zei hij na een nederlaag bij FC Utrecht (2-1). "Natuurlijk wilde ik dat, maar over de toekomst is nog niet gesproken."
2 uur geleden