Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verliest in Heerenveen en blijft ook met Henderson kwetsbaar

Ajax verliest in Heerenveen en blijft ook met Henderson kwetsbaar

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de 500e Eredivisie-wedstrijd in het Abe Lenstra-stadion gevierd met klinkende zege op Ajax. De Friese club zegevierde met 3-2, na een voorsprong van 3-0 na 46 minuten

Ajax had de vorige 29 competitieduels met sc Heerenveen niet verloren. De club uit de hoofdstad raakte verder achterop in de strijd om de derde plaats van de Eredivisie, die een ticket voor de voorronden van de Champions League oplevert. FC Twente, de huidige nummer 3 van de ranglijst, is uitgelopen naar een voorsprong van 9 punten. AZ, de nummer 4 van de competitie, heeft 1 punt meer dan Ajax.

Ajax verloor voor het eerst dit seizoen een competitieduel onder trainer John van 't Schip, na negen overwinningen en drie gelijke spelen. De coach zag dat zijn ploeg ook met Jordan Henderson in de gelederen defensief kwetsbaar blijft. Ajax stond begin november op de laatste plaats toen Van 't Schip aan zijn karwei begon.

Doelman Van der Hart

Pelle van Amersfoort kopte Heerenveen in de 11e minuut op voorsprong, na een voorzet van Oliver Braude. Veel spelers van Ajax dachten aan buitenspel, maar de videoscheidsrechter oordeelde dat Patrik Wålemark de voorzet van de Noorse rechtsback niet had verlengd. Osame Sahraoui tekende in de 38e minuut voor 2-0.

Thom Haye schoot voor rust ook nog op de lat namens de thuisploeg, net als Ajacied Kristian Hlynsson. Doelman Mickey van der Hart, de vervanger van de gepasseerde Andries Noppert, voorkwam met twee fraaie reflexen doelpunten van Borna Sosa en Hlynsson.

VAR

Van 't Schip wisselde in de rust Carlos Forbs, de vervanger van de geblesseerde Steven Bergwijn. Zijn vervanger Chuba Akpom stond nog geen minuut in het veld of Heerenveen leidde met 3-0. Van Amersfoort scoorde opnieuw, na balverlies van Josip Sutalo en een reeks defensieve onhandigheden daarna.

Ajax kwam in de 51e minuut op 3-1. Verdediger Pawel Bochniewicz passeerde zijn eigen doelman na een voorzet van Brian Brobbey, die even later verzuimde om het duel met een rake kopbal weer spannend te maken. Akpom trof in de 79e minuut wel doel en veel spelers van Ajax dachten te zien dat verdediger Sven van Beek de bal diep in blessuretijd in eigen doel werkte. De videoscheidsrechter zag daar geen bewijs voor.

Meer uit Voetbal

Ten Hag ziet voetbalwereld steeds extremer worden

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."

33 minuten geleden
Ten Hag: deze functie past het beste bij mijn leven

ENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."

38 minuten geleden
FC Twente bereid tot gesprek als Ten Hag bondscoach kan worden

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."

1 uur geleden
Ten Hag gaat eerst observeren voordat hij over trainer beslist

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."

1 uur geleden
ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

14 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

15 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

15 uur geleden