Ajax verliest in Groningen en ziet AZ naderen
GRONINGEN (ANP) - Ajax lijkt zonder een aantal dragende spelers niet meer op de ploeg die de eredivisie met mooi voetbal regeerde. Na de gelukkige zege van vorige week op Sparta Rotterdam (2-1) ging de koploper zondag verdiend onderuit in de uitwedstrijd tegen FC Groningen: 2-1.
Ajax kwam pas tot fatsoenlijk voetbal nadat Carel Eiting en Lassina Traoré bij een achterstand van 2-0 in het veld waren gekomen. De dubbele wissel leverde niet meer op dan een treffer van Donny van de Beek. Zo begint Ajax komende zondag met een voorsprong van slechts drie punten op naaste belager AZ aan het thuisduel met PSV.
Zonder de geblesseerde Hakim Ziyech, Daley Blind en David Neres vond Ajax geen antwoord op het fysieke spel van de thuisploeg. Trainer Erik ten Hag zegt vaak dat hij over een selectie van vijftien of misschien wel zeventien min of meer gelijkwaardige spelers beschikt. Maar zoals bij veel clubs zijn de beste voetballers niet zomaar te vervangen. Ziyech is de afgelopen jaren bij zo'n 35 procent van de treffers van Ajax betrokken. Blind is niet alleen een slimme verdediger, maar bij hem beginnen ook de meeste aanvallen.
Problemen
Siem de Jong kreeg in Groningen de kans op de positie van Ziyech, na zijn drie doelpunten van woensdag in het bekertoernooi tegen Spakenburg. De aanvallende middenvelder kreeg de voorkeur boven onder anderen Edson Álvarez en Razvan Marin, die afgelopen zomer samen voor een slordige 27 miljoen euro naar Amsterdam kwamen. Ze zijn inmiddels geen tweede, maar derde of wellicht slechts vierde keus.
Doelman André Onana moest wegens een schouderblessure passen. Zijn vervanger Bruno Varela was in de zestiende minuut ongelukkig bij de openingstreffer van Kaj Sierhuis. De keeper uit Portugal voorkwam even later wel dat de oud-jeugdspeler van Ajax voor de tweede keer doel trof. Ryan Babel kon Ajax ook al niet helpen. De teruggekeerde aanvaller slaagde er in de 37e minuut niet in de bal in een leeg doel te schieten, na een goede actie van Sergiño Dest.
Niet alleen Babel worstelde met zichzelf. Ook dragende spelers als Dusan Tadic, Van de Beek en Quincy Promes wisten hun elftal niet bij de hand te nemen. Ramon Lundqvist vergrootte in de 52e minuten de problemen van de landskampioen door via Martínez raak te schieten (2-0). Trainer Ten Hag reageerde en bracht Eiting en Traoré voor Ryan Gravenberch en De Jong. Ajax ging een stuk beter voetballen, maar kwam niet verder dan een treffer van Van de Beek.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
31 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
56 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
5 uur geleden