Ajax verliest in Groningen en ziet AZ naderen
GRONINGEN (ANP) - Ajax lijkt zonder een aantal dragende spelers niet meer op de ploeg die de eredivisie met mooi voetbal regeerde. Na de gelukkige zege van vorige week op Sparta Rotterdam (2-1) ging de koploper zondag verdiend onderuit in de uitwedstrijd tegen FC Groningen: 2-1.
Ajax kwam pas tot fatsoenlijk voetbal nadat Carel Eiting en Lassina Traoré bij een achterstand van 2-0 in het veld waren gekomen. De dubbele wissel leverde niet meer op dan een treffer van Donny van de Beek. Zo begint Ajax komende zondag met een voorsprong van slechts drie punten op naaste belager AZ aan het thuisduel met PSV.
Zonder de geblesseerde Hakim Ziyech, Daley Blind en David Neres vond Ajax geen antwoord op het fysieke spel van de thuisploeg. Trainer Erik ten Hag zegt vaak dat hij over een selectie van vijftien of misschien wel zeventien min of meer gelijkwaardige spelers beschikt. Maar zoals bij veel clubs zijn de beste voetballers niet zomaar te vervangen. Ziyech is de afgelopen jaren bij zo'n 35 procent van de treffers van Ajax betrokken. Blind is niet alleen een slimme verdediger, maar bij hem beginnen ook de meeste aanvallen.
Problemen
Siem de Jong kreeg in Groningen de kans op de positie van Ziyech, na zijn drie doelpunten van woensdag in het bekertoernooi tegen Spakenburg. De aanvallende middenvelder kreeg de voorkeur boven onder anderen Edson Álvarez en Razvan Marin, die afgelopen zomer samen voor een slordige 27 miljoen euro naar Amsterdam kwamen. Ze zijn inmiddels geen tweede, maar derde of wellicht slechts vierde keus.
Doelman André Onana moest wegens een schouderblessure passen. Zijn vervanger Bruno Varela was in de zestiende minuut ongelukkig bij de openingstreffer van Kaj Sierhuis. De keeper uit Portugal voorkwam even later wel dat de oud-jeugdspeler van Ajax voor de tweede keer doel trof. Ryan Babel kon Ajax ook al niet helpen. De teruggekeerde aanvaller slaagde er in de 37e minuut niet in de bal in een leeg doel te schieten, na een goede actie van Sergiño Dest.
Niet alleen Babel worstelde met zichzelf. Ook dragende spelers als Dusan Tadic, Van de Beek en Quincy Promes wisten hun elftal niet bij de hand te nemen. Ramon Lundqvist vergrootte in de 52e minuten de problemen van de landskampioen door via Martínez raak te schieten (2-0). Trainer Ten Hag reageerde en bracht Eiting en Traoré voor Ryan Gravenberch en De Jong. Ajax ging een stuk beter voetballen, maar kwam niet verder dan een treffer van Van de Beek.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
2 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
20 uur geleden