Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verliest in Groningen en ziet AZ naderen

Ajax verliest in Groningen en ziet AZ naderen

GRONINGEN (ANP) - Ajax lijkt zonder een aantal dragende spelers niet meer op de ploeg die de eredivisie met mooi voetbal regeerde. Na de gelukkige zege van vorige week op Sparta Rotterdam (2-1) ging de koploper zondag verdiend onderuit in de uitwedstrijd tegen FC Groningen: 2-1.

Ajax kwam pas tot fatsoenlijk voetbal nadat Carel Eiting en Lassina Traoré bij een achterstand van 2-0 in het veld waren gekomen. De dubbele wissel leverde niet meer op dan een treffer van Donny van de Beek. Zo begint Ajax komende zondag met een voorsprong van slechts drie punten op naaste belager AZ aan het thuisduel met PSV.

Zonder de geblesseerde Hakim Ziyech, Daley Blind en David Neres vond Ajax geen antwoord op het fysieke spel van de thuisploeg. Trainer Erik ten Hag zegt vaak dat hij over een selectie van vijftien of misschien wel zeventien min of meer gelijkwaardige spelers beschikt. Maar zoals bij veel clubs zijn de beste voetballers niet zomaar te vervangen. Ziyech is de afgelopen jaren bij zo'n 35 procent van de treffers van Ajax betrokken. Blind is niet alleen een slimme verdediger, maar bij hem beginnen ook de meeste aanvallen.

Problemen

Siem de Jong kreeg in Groningen de kans op de positie van Ziyech, na zijn drie doelpunten van woensdag in het bekertoernooi tegen Spakenburg. De aanvallende middenvelder kreeg de voorkeur boven onder anderen Edson Álvarez en Razvan Marin, die afgelopen zomer samen voor een slordige 27 miljoen euro naar Amsterdam kwamen. Ze zijn inmiddels geen tweede, maar derde of wellicht slechts vierde keus.

Doelman André Onana moest wegens een schouderblessure passen. Zijn vervanger Bruno Varela was in de zestiende minuut ongelukkig bij de openingstreffer van Kaj Sierhuis. De keeper uit Portugal voorkwam even later wel dat de oud-jeugdspeler van Ajax voor de tweede keer doel trof. Ryan Babel kon Ajax ook al niet helpen. De teruggekeerde aanvaller slaagde er in de 37e minuut niet in de bal in een leeg doel te schieten, na een goede actie van Sergiño Dest.

Niet alleen Babel worstelde met zichzelf. Ook dragende spelers als Dusan Tadic, Van de Beek en Quincy Promes wisten hun elftal niet bij de hand te nemen. Ramon Lundqvist vergrootte in de 52e minuten de problemen van de landskampioen door via Martínez raak te schieten (2-0). Trainer Ten Hag reageerde en bracht Eiting en Traoré voor Ryan Gravenberch en De Jong. Ajax ging een stuk beter voetballen, maar kwam niet verder dan een treffer van Van de Beek.

Meer uit Voetbal

Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

2 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

5 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

6 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

7 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

8 uur geleden
Iraanse voetbalploeg stelt dat VS hun land niet kan weren van WK

TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".

9 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder geblesseerde aanvaller Rodríguez

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.

10 uur geleden