Ajax verliest bij AZ en snakt naar winterstop
ALKMAAR (ANP) - Ajax snakt naar de winterstop. De ploeg van trainer Francesco Farioli maakte ook in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (2-1) een uitgebluste indruk en kon opnieuw niet voorkomen dat de tegenstander na rust toesloeg.
AZ bleef voor de zevende keer op rij ongeslagen in een duel met de rivaal uit Amsterdam, die woensdag ook al punten verloor tegen FC Utrecht. Die ploeg uit de Domstad kan later op zondag de tweede plaats van de Eredivisie overnemen van Ajax.
Trainer Farioli laat Ajax bijna wekelijks in een andere opstelling voetballen. Toch is het de Italiaan niet gelukt zijn spelers fit te houden. Ajax, dat het seizoen begon met zes duels in de voorronden van de Europa League, maakt de laatste tijd een vermoeide indruk. Real Sociedad, FC Twente en FC Utrecht lieten na rust eveneens zien dat ze op dit moment in een betere conditie verkeren dan hun tegenstander uit Amsterdam.
Laag tempo
Met Branco van den Boomen, Davy Klaassen en Steven Berghuis in plaats van Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim en Bertrand Traoré speelde Ajax in een laag tempo. Het werd ook duidelijk dat de bezoekers zonder Mika Godts en Traoré geen spelers hebben die gemakkelijk een tegenstander passeren. Duels tussen AZ en Ajax staan vaak garant voor spektakel. Maar in het eerste halfuur van de wedstrijd bleven beide ploegen ongevaarlijk. AZ nam eveneens weinig risico maar werd voor rust wel tweemaal gevaarlijk. Ruben van Bommel schoot op de paal, nadat Troy Parrott de bal knap voor hem had neergelegd. Ernest Poku profiteerde niet van een fout van Davy Klaassen.
Van Bommel raakte na rust opnieuw de paal, ditmaal door slordig spel van Van den Boomen. Daarna leek Wout Weghorst Ajax op voorsprong te zetten, maar de spits had de bal met zijn arm geraakt. Uiteindelijk scoorde Parrott wel in de 65e minuut, na een afgemeten voorzet van Peer Koopmeiners. Brian Brobbey leek de score gelijk te trekken, maar scheidsrechter Marc Nagtegaal oordeelde dat de invaller een overtreding had begaan. Mayckel Lahdo, die bij AZ was ingevallen, profiteerde in de 76e minuut van slecht ingrijpen door doelman Pasveer. Ajax slaagde er vervolgens alleen in om via invaller Godts nog een doelpunt te maken.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
4 uur geleden