Ajax verliest bij AZ en snakt naar winterstop
ALKMAAR (ANP) - Ajax snakt naar de winterstop. De ploeg van trainer Francesco Farioli maakte ook in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (2-1) een uitgebluste indruk en kon opnieuw niet voorkomen dat de tegenstander na rust toesloeg.
AZ bleef voor de zevende keer op rij ongeslagen in een duel met de rivaal uit Amsterdam, die woensdag ook al punten verloor tegen FC Utrecht. Die ploeg uit de Domstad kan later op zondag de tweede plaats van de Eredivisie overnemen van Ajax.
Trainer Farioli laat Ajax bijna wekelijks in een andere opstelling voetballen. Toch is het de Italiaan niet gelukt zijn spelers fit te houden. Ajax, dat het seizoen begon met zes duels in de voorronden van de Europa League, maakt de laatste tijd een vermoeide indruk. Real Sociedad, FC Twente en FC Utrecht lieten na rust eveneens zien dat ze op dit moment in een betere conditie verkeren dan hun tegenstander uit Amsterdam.
Laag tempo
Met Branco van den Boomen, Davy Klaassen en Steven Berghuis in plaats van Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim en Bertrand Traoré speelde Ajax in een laag tempo. Het werd ook duidelijk dat de bezoekers zonder Mika Godts en Traoré geen spelers hebben die gemakkelijk een tegenstander passeren. Duels tussen AZ en Ajax staan vaak garant voor spektakel. Maar in het eerste halfuur van de wedstrijd bleven beide ploegen ongevaarlijk. AZ nam eveneens weinig risico maar werd voor rust wel tweemaal gevaarlijk. Ruben van Bommel schoot op de paal, nadat Troy Parrott de bal knap voor hem had neergelegd. Ernest Poku profiteerde niet van een fout van Davy Klaassen.
Van Bommel raakte na rust opnieuw de paal, ditmaal door slordig spel van Van den Boomen. Daarna leek Wout Weghorst Ajax op voorsprong te zetten, maar de spits had de bal met zijn arm geraakt. Uiteindelijk scoorde Parrott wel in de 65e minuut, na een afgemeten voorzet van Peer Koopmeiners. Brian Brobbey leek de score gelijk te trekken, maar scheidsrechter Marc Nagtegaal oordeelde dat de invaller een overtreding had begaan. Mayckel Lahdo, die bij AZ was ingevallen, profiteerde in de 76e minuut van slecht ingrijpen door doelman Pasveer. Ajax slaagde er vervolgens alleen in om via invaller Godts nog een doelpunt te maken.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
6 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
9 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
10 uur geleden