Ajax verliest bij AZ en snakt naar winterstop
ALKMAAR (ANP) - Ajax snakt naar de winterstop. De ploeg van trainer Francesco Farioli maakte ook in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (2-1) een uitgebluste indruk en kon opnieuw niet voorkomen dat de tegenstander na rust toesloeg.
AZ bleef voor de zevende keer op rij ongeslagen in een duel met de rivaal uit Amsterdam, die woensdag ook al punten verloor tegen FC Utrecht. Die ploeg uit de Domstad kan later op zondag de tweede plaats van de Eredivisie overnemen van Ajax.
Trainer Farioli laat Ajax bijna wekelijks in een andere opstelling voetballen. Toch is het de Italiaan niet gelukt zijn spelers fit te houden. Ajax, dat het seizoen begon met zes duels in de voorronden van de Europa League, maakt de laatste tijd een vermoeide indruk. Real Sociedad, FC Twente en FC Utrecht lieten na rust eveneens zien dat ze op dit moment in een betere conditie verkeren dan hun tegenstander uit Amsterdam.
Laag tempo
Met Branco van den Boomen, Davy Klaassen en Steven Berghuis in plaats van Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim en Bertrand Traoré speelde Ajax in een laag tempo. Het werd ook duidelijk dat de bezoekers zonder Mika Godts en Traoré geen spelers hebben die gemakkelijk een tegenstander passeren. Duels tussen AZ en Ajax staan vaak garant voor spektakel. Maar in het eerste halfuur van de wedstrijd bleven beide ploegen ongevaarlijk. AZ nam eveneens weinig risico maar werd voor rust wel tweemaal gevaarlijk. Ruben van Bommel schoot op de paal, nadat Troy Parrott de bal knap voor hem had neergelegd. Ernest Poku profiteerde niet van een fout van Davy Klaassen.
Van Bommel raakte na rust opnieuw de paal, ditmaal door slordig spel van Van den Boomen. Daarna leek Wout Weghorst Ajax op voorsprong te zetten, maar de spits had de bal met zijn arm geraakt. Uiteindelijk scoorde Parrott wel in de 65e minuut, na een afgemeten voorzet van Peer Koopmeiners. Brian Brobbey leek de score gelijk te trekken, maar scheidsrechter Marc Nagtegaal oordeelde dat de invaller een overtreding had begaan. Mayckel Lahdo, die bij AZ was ingevallen, profiteerde in de 76e minuut van slecht ingrijpen door doelman Pasveer. Ajax slaagde er vervolgens alleen in om via invaller Godts nog een doelpunt te maken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
4 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden