Ajax verliest bij AZ en snakt naar winterstop
ALKMAAR (ANP) - Ajax snakt naar de winterstop. De ploeg van trainer Francesco Farioli maakte ook in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (2-1) een uitgebluste indruk en kon opnieuw niet voorkomen dat de tegenstander na rust toesloeg.
AZ bleef voor de zevende keer op rij ongeslagen in een duel met de rivaal uit Amsterdam, die woensdag ook al punten verloor tegen FC Utrecht. Die ploeg uit de Domstad kan later op zondag de tweede plaats van de Eredivisie overnemen van Ajax.
Trainer Farioli laat Ajax bijna wekelijks in een andere opstelling voetballen. Toch is het de Italiaan niet gelukt zijn spelers fit te houden. Ajax, dat het seizoen begon met zes duels in de voorronden van de Europa League, maakt de laatste tijd een vermoeide indruk. Real Sociedad, FC Twente en FC Utrecht lieten na rust eveneens zien dat ze op dit moment in een betere conditie verkeren dan hun tegenstander uit Amsterdam.
Laag tempo
Met Branco van den Boomen, Davy Klaassen en Steven Berghuis in plaats van Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim en Bertrand Traoré speelde Ajax in een laag tempo. Het werd ook duidelijk dat de bezoekers zonder Mika Godts en Traoré geen spelers hebben die gemakkelijk een tegenstander passeren. Duels tussen AZ en Ajax staan vaak garant voor spektakel. Maar in het eerste halfuur van de wedstrijd bleven beide ploegen ongevaarlijk. AZ nam eveneens weinig risico maar werd voor rust wel tweemaal gevaarlijk. Ruben van Bommel schoot op de paal, nadat Troy Parrott de bal knap voor hem had neergelegd. Ernest Poku profiteerde niet van een fout van Davy Klaassen.
Van Bommel raakte na rust opnieuw de paal, ditmaal door slordig spel van Van den Boomen. Daarna leek Wout Weghorst Ajax op voorsprong te zetten, maar de spits had de bal met zijn arm geraakt. Uiteindelijk scoorde Parrott wel in de 65e minuut, na een afgemeten voorzet van Peer Koopmeiners. Brian Brobbey leek de score gelijk te trekken, maar scheidsrechter Marc Nagtegaal oordeelde dat de invaller een overtreding had begaan. Mayckel Lahdo, die bij AZ was ingevallen, profiteerde in de 76e minuut van slecht ingrijpen door doelman Pasveer. Ajax slaagde er vervolgens alleen in om via invaller Godts nog een doelpunt te maken.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
22 uur geleden