Ajax verliest bij AZ en snakt naar winterstop
ALKMAAR (ANP) - Ajax snakt naar de winterstop. De ploeg van trainer Francesco Farioli maakte ook in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (2-1) een uitgebluste indruk en kon opnieuw niet voorkomen dat de tegenstander na rust toesloeg.
AZ bleef voor de zevende keer op rij ongeslagen in een duel met de rivaal uit Amsterdam, die woensdag ook al punten verloor tegen FC Utrecht. Die ploeg uit de Domstad kan later op zondag de tweede plaats van de Eredivisie overnemen van Ajax.
Trainer Farioli laat Ajax bijna wekelijks in een andere opstelling voetballen. Toch is het de Italiaan niet gelukt zijn spelers fit te houden. Ajax, dat het seizoen begon met zes duels in de voorronden van de Europa League, maakt de laatste tijd een vermoeide indruk. Real Sociedad, FC Twente en FC Utrecht lieten na rust eveneens zien dat ze op dit moment in een betere conditie verkeren dan hun tegenstander uit Amsterdam.
Laag tempo
Met Branco van den Boomen, Davy Klaassen en Steven Berghuis in plaats van Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim en Bertrand Traoré speelde Ajax in een laag tempo. Het werd ook duidelijk dat de bezoekers zonder Mika Godts en Traoré geen spelers hebben die gemakkelijk een tegenstander passeren. Duels tussen AZ en Ajax staan vaak garant voor spektakel. Maar in het eerste halfuur van de wedstrijd bleven beide ploegen ongevaarlijk. AZ nam eveneens weinig risico maar werd voor rust wel tweemaal gevaarlijk. Ruben van Bommel schoot op de paal, nadat Troy Parrott de bal knap voor hem had neergelegd. Ernest Poku profiteerde niet van een fout van Davy Klaassen.
Van Bommel raakte na rust opnieuw de paal, ditmaal door slordig spel van Van den Boomen. Daarna leek Wout Weghorst Ajax op voorsprong te zetten, maar de spits had de bal met zijn arm geraakt. Uiteindelijk scoorde Parrott wel in de 65e minuut, na een afgemeten voorzet van Peer Koopmeiners. Brian Brobbey leek de score gelijk te trekken, maar scheidsrechter Marc Nagtegaal oordeelde dat de invaller een overtreding had begaan. Mayckel Lahdo, die bij AZ was ingevallen, profiteerde in de 76e minuut van slecht ingrijpen door doelman Pasveer. Ajax slaagde er vervolgens alleen in om via invaller Godts nog een doelpunt te maken.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
6 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
36 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
11 uur geleden