Ajax verlengt tussentijds met hoofdsponsor Ziggo
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdsponsor Ziggo langer aan zich weten te binden. Het sponsorcontract is tussentijds tegen dezelfde voorwaarden met een jaar verlengd, tot de zomer van 2023. In de verbintenis is een optie opgenomen voor nog eens twee jaar, tot het einde van het seizoen 2024-2025.
Ziggo staat sinds begin 2015 op het shirt van Ajax. De kabelexploitant volgde destijds Aegon op als hoofdsponsor. Het contract werd tussentijds al een paar keer verlengd. Ziggo betaalt jaarlijks een vast bedrag van 9 miljoen euro. Daarbovenop komt maximaal 3 miljoen euro aan bonussen. Ajax heeft met afstand de meest lucratieve sponsordeal in het Nederlandse voetbal.
"We zijn dankbaar dat Ziggo vertrouwen uitspreekt in onze samenwerking", zegt commercieel directeur Menno Geelen van Ajax. "Deze verlenging is een bevestiging van hun loyaliteit. De manier waarop onze hoofdsponsor zich richting ons opstelt in deze lastige periode is bewonderenswaardig."
Ziggo staat niet alleen op het shirt van de Amsterdamse hoofdmacht, maar ook bij Jong Ajax. "We willen fans en onze klanten nog meer letterlijke en figuurlijke toegang tot Ajax geven", zegt directeur Marcel de Groot van telecomconcern VodafoneZiggo. "Nu we minimaal tot de zomer van 2023 blijven samenwerken, kunnen we - nadat we Covid-19 achter ons hebben gelaten - dat nog meer brengen." Trainer Erik ten Hag en aanvoerder Dusan Tadic presenteerden de contractverlenging met een Ajax-shirt met op de achterkant de naam VodafoneZiggo en het 'rugnummer' 2023.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.
14 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.
15 uur geledenFELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.
15 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.
16 uur geledenFELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.
17 uur geleden