Ajax verkoopt Tagliafico aan Olympique Lyon
LYON (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse verdediger Nicolás Tagliafico aan de Franse club Olympique Lyon verkocht. Bij Lyon is Peter Bosz de hoofdtrainer. De 29-jarige Tagliafico had nog een contract voor één seizoen bij Ajax, dat onlangs met Owen Wijndal al een nieuwe linksback contracteerde.
Tagliafico kwam in januari 2018 van de Argentijnse club Independiente naar Ajax en hij werd met de club drie keer landskampioen. De publiekslieveling won ook twee keer de beker met de Amsterdamse club. In totaal speelde hij 169 officiële wedstrijden voor Ajax en daarin wist hij vijftien keer te scoren.
Ajax ontvangt 4,2 miljoen euro voor de linksbenige Argentijn, zo maakte Lyon openbaar. Tagliafico ondertekende een contract voor drie seizoenen.
Olympique Lyon eindigde afgelopen seizoen als achtste in Frankrijk en speelt daardoor komend seizoen geen Europees voetbal.
Ajax keert zaterdag terug uit Oostenrijk, waar de landskampioen de afgelopen dagen op trainingskamp was. De Amsterdammers hebben te maken met een aantal coronabesmettingen in de selectie, waardoor werd afgezien van het oefenduel met Eintracht Frankfurt op zaterdag.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
18 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
54 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
4 uur geleden