Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verkoopt Tagliafico aan Olympique Lyon

Ajax verkoopt Tagliafico aan Olympique Lyon

LYON (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse verdediger Nicolás Tagliafico aan de Franse club Olympique Lyon verkocht. Bij Lyon is Peter Bosz de hoofdtrainer. De 29-jarige Tagliafico had nog een contract voor één seizoen bij Ajax, dat onlangs met Owen Wijndal al een nieuwe linksback contracteerde.

Tagliafico kwam in januari 2018 van de Argentijnse club Independiente naar Ajax en hij werd met de club drie keer landskampioen. De publiekslieveling won ook twee keer de beker met de Amsterdamse club. In totaal speelde hij 169 officiële wedstrijden voor Ajax en daarin wist hij vijftien keer te scoren.

Ajax ontvangt 4,2 miljoen euro voor de linksbenige Argentijn, zo maakte Lyon openbaar. Tagliafico ondertekende een contract voor drie seizoenen.

Olympique Lyon eindigde afgelopen seizoen als achtste in Frankrijk en speelt daardoor komend seizoen geen Europees voetbal.

Ajax keert zaterdag terug uit Oostenrijk, waar de landskampioen de afgelopen dagen op trainingskamp was. De Amsterdammers hebben te maken met een aantal coronabesmettingen in de selectie, waardoor werd afgezien van het oefenduel met Eintracht Frankfurt op zaterdag.

Meer uit Voetbal

FIFA wijst protest Belgische bond af, Balogun speelgerechtigd

NEW YORK (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het beroep van de Belgische voetbalbond (KBVB) over het mogen meespelen van Folarin Balogun niet-ontvankelijk verklaard. De Amerikaanse aanvaller kan daarom spelen in de wedstrijd in de achtste finale van de Verenigde Staten tegen België, die plaatsvindt in de nacht van maandag op dinsdag.

15 minuten geleden
KNVB steunt UEFA en vindt dat FIFA 'rode lijn heeft overschreden'

ZEIST (ANP) - De KNVB schaart zich achter de reactie van de UEFA, die vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun. Dat laat de Nederlandse voetbalbond in tweede instantie weten.

30 minuten geleden
FIFA-baas vertelde Trump dat tuchtcommissie onafhankelijk is

NEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft maandag bevestigd dat hij een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gevoerd over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. De Zwitser zegt dat hij Trump heeft verteld dat de disciplinaire commissie van de wereldvoetbalbond "onafhankelijk" opereert.

1 uur geleden
Trump: heb met Infantino gesproken over rode kaart Balogun

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft met FIFA-baas Gianni Infantino gesproken over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat bevestigde hij tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
KBVB: FIFA verklaart beroep België op voorhand onontvankelijk

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.

3 uur geleden
KNVB: opheffen schorsing Balogun is 'opmerkelijke beslissing'

ZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."

4 uur geleden
UEFA vindt dat FIFA 'rode lijn heeft overschreden' met Balogun

NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun. Door het herzien van de schorsing kan de aanvaller, die tegen Bosnië en Herzegovina een rode kaart kreeg, alsnog in actie komen tegen België in de achtste finales op het WK voetbal.

6 uur geleden