Ajax verkoopt Tagliafico aan Olympique Lyon
LYON (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse verdediger Nicolás Tagliafico aan de Franse club Olympique Lyon verkocht. Bij Lyon is Peter Bosz de hoofdtrainer. De 29-jarige Tagliafico had nog een contract voor één seizoen bij Ajax, dat onlangs met Owen Wijndal al een nieuwe linksback contracteerde.
Tagliafico kwam in januari 2018 van de Argentijnse club Independiente naar Ajax en hij werd met de club drie keer landskampioen. De publiekslieveling won ook twee keer de beker met de Amsterdamse club. In totaal speelde hij 169 officiële wedstrijden voor Ajax en daarin wist hij vijftien keer te scoren.
Ajax ontvangt 4,2 miljoen euro voor de linksbenige Argentijn, zo maakte Lyon openbaar. Tagliafico ondertekende een contract voor drie seizoenen.
Olympique Lyon eindigde afgelopen seizoen als achtste in Frankrijk en speelt daardoor komend seizoen geen Europees voetbal.
Ajax keert zaterdag terug uit Oostenrijk, waar de landskampioen de afgelopen dagen op trainingskamp was. De Amsterdammers hebben te maken met een aantal coronabesmettingen in de selectie, waardoor werd afgezien van het oefenduel met Eintracht Frankfurt op zaterdag.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-1) gewonnen.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - AZ is het seizoen voortvarend begonnen. De winnaar van de Johan Cruijff Schaal won ook de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-4), na een zege vorig weekend voor eigen publiek op ADO Den Haag (2-0).
2 uur geledenTILBURG (ANP) - NEC heeft in de tweede helft ver afstand genomen van Willem II in Tilburg (1-4). De club kan zich nu richten op de thuiswedstrijd van woensdag tegen Bodø/Glimt in de play-offs van de Champions League.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Ferran Torres maakt de overstap van FC Barcelona naar Paris Saint-Germain. Dat hebben beide clubs zaterdag bekendgemaakt. De 26-jarige aanvaller, die deze zomer met Spanje wereldkampioen werd, heeft in Parijs getekend tot 2031.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft bij Telstar de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Rogier Meijer won in Velsen met 3-1. Marvin Young, Nökkvi Thórisson en Robin van Cruijsen scoorden voor Sparta. Abdelnour Soualhia maakte een doelpunt voor Telstar.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan voorlopig niet beschikken over aanvaller Alassane Pléa. De Franse spits viel vrijdag op de training uit met een blessure. Medisch onderzoek heeft uitgewezen dat de 33-jarige aanvaller in elk geval tot de komende interlandperiode eind september niet in actie kan komen in wedstrijden.
1 dag geleden