
Ajax verkoopt Orejuela aan Cruzeiro
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Colombiaanse verdediger Luis Orejuela verkocht aan Cruzeiro. De 24-jarige verdediger speelt al een jaar op huurbasis voor de Braziliaanse club, dat in de huurovereenkomst een optie tot koop had bedongen. Die optie is nu gelicht.
Ajax nam Orejuela in de zomer van 2017 voor ruim 3,5 miljoen euro over van Deportivo Cali. De Colombiaan, die een contract tot de zomer van 2022 ondertekende, wist echter nooit een basisplaats te veroveren. Hij speelde slechts vier officiële wedstrijden in de hoofdmacht. Orejuela kwam vooral uit voor Jong Ajax, waarmee hij in zijn eerste seizoen kampioen van de eerste divisie werd.
In dienst van Cruzeiro debuteerde de Colombiaan afgelopen jaar in de nationale ploeg. De Braziliaanse club maakte kort voor de jaarwisseling al bekend dat het 50 procent van de transferrechten op Orejuela had gekocht. Ajax bevestigt dat nu sprake is van een definitieve overgang.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.
11 uur geledenTHUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
14 uur geledenOBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.
14 uur geleden