Ajax verkoopt Orejuela aan Cruzeiro
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Colombiaanse verdediger Luis Orejuela verkocht aan Cruzeiro. De 24-jarige verdediger speelt al een jaar op huurbasis voor de Braziliaanse club, dat in de huurovereenkomst een optie tot koop had bedongen. Die optie is nu gelicht.
Ajax nam Orejuela in de zomer van 2017 voor ruim 3,5 miljoen euro over van Deportivo Cali. De Colombiaan, die een contract tot de zomer van 2022 ondertekende, wist echter nooit een basisplaats te veroveren. Hij speelde slechts vier officiële wedstrijden in de hoofdmacht. Orejuela kwam vooral uit voor Jong Ajax, waarmee hij in zijn eerste seizoen kampioen van de eerste divisie werd.
In dienst van Cruzeiro debuteerde de Colombiaan afgelopen jaar in de nationale ploeg. De Braziliaanse club maakte kort voor de jaarwisseling al bekend dat het 50 procent van de transferrechten op Orejuela had gekocht. Ajax bevestigt dat nu sprake is van een definitieve overgang.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
6 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
7 uur geleden