Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verkoopt Orejuela aan Cruzeiro

Ajax verkoopt Orejuela aan Cruzeiro

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Colombiaanse verdediger Luis Orejuela verkocht aan Cruzeiro. De 24-jarige verdediger speelt al een jaar op huurbasis voor de Braziliaanse club, dat in de huurovereenkomst een optie tot koop had bedongen. Die optie is nu gelicht.

Ajax nam Orejuela in de zomer van 2017 voor ruim 3,5 miljoen euro over van Deportivo Cali. De Colombiaan, die een contract tot de zomer van 2022 ondertekende, wist echter nooit een basisplaats te veroveren. Hij speelde slechts vier officiële wedstrijden in de hoofdmacht. Orejuela kwam vooral uit voor Jong Ajax, waarmee hij in zijn eerste seizoen kampioen van de eerste divisie werd.

In dienst van Cruzeiro debuteerde de Colombiaan afgelopen jaar in de nationale ploeg. De Braziliaanse club maakte kort voor de jaarwisseling al bekend dat het 50 procent van de transferrechten op Orejuela had gekocht. Ajax bevestigt dat nu sprake is van een definitieve overgang.

Meer uit Voetbal

Turkije keert met nederlaag tegen Australië terug op WK

VANCOUVER (ANP) - Turkije is na 24 jaar met een nederlaag teruggekeerd op een WK voetbal. De ploeg van bondscoach Vincenzo Montella verloor van Australië (2-0) in Vancouver.

36 minuten geleden
Schotland na kleine zege op Haïti aan kop in groep C op WK

BOSTON (ANP) - Schotland heeft op het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de leiding genomen in groep C. Het elftal van bondscoach Steve Clarke won in Boston met 1-0 van Haïti, dat na 1974 voor de tweede keer aan het toernooi meedoet.

3 uur geleden
Bacuna denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen

HOUSTON (ANP) - Leandro Bacuna (34) denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen. "We hebben heel veel vertrouwen", zei de aanvoerder van het nationale elftal, die het afgelopen seizoen afmaakte bij het Turkse Igdir FK. Bacuna speelt zondag met Curaçao de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland in Houston.

4 uur geleden
Advocaat wil met Curaçao ruimtes op veld benutten tegen Duitsers

HOUSTON (ANP) - Curaçao wil in de eerste groepswedstrijd op het WK proberen de ruimtes op het veld te benutten die de Duitsers zullen laten ontstaan. "De Duitsers zullen de dominante partij zijn, maar we moeten toch wat proberen. We willen het iedereen zo moeilijk mogelijk maken. We zijn een klein land, maar alles is mogelijk", zei bondscoach Dick Advocaat (78) tijdens een persconferentie in Houston in aanloop naar de ontmoeting van zondag.

5 uur geleden
Koeman gelooft in goed resultaat voor Oranje tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman verwacht dat het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan een stuk beter voor de dag komt dan in de laatste vriendschappelijke duels met Algerije (0-1) en Oezbekistan (2-1). "Ik ben niet in de stress geschoten door die twee oefenwedstrijden, maar we hebben wel heel goed besproken wat beter moet", zei de bondscoach op de persconferentie in het Dallas Stadium. "Als je de kansen niet benut, wordt het lastig. Dan verloopt een duel anders dan als je wel scoort."

5 uur geleden
Marokko en Brazilië spelen gelijk, eerste WK-goal PSV'er Saibari

EAST RUTHERFORD (ANP) - Marokko en Brazilië zijn het WK voetbal in het Amerikaanse East Rutherford in groep C met een 1-1-gelijkspel begonnen. De kampioen van Afrika kwam via PSV'er Ismael Saibari op voorsprong tegen de vijfvoudig wereldkampioen, maar zag Brazilië door een treffer van Vinícius Júnior nog voor rust op gelijke hoogte komen.

6 uur geleden
Herstelde Verbruggen verdedigt doel van Oranje tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen verdedigt zondag het doel van het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan. "Hij is fit en gaat starten", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.

6 uur geleden