Ajax verkoopt aanvaller Neres voor 12 miljoen euro aan Sjachtar
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Sjachtar Donetsk hebben de transfer van David Neres afgerond. De Braziliaanse buitenspeler vertrekt voor 12 miljoen euro naar de club uit Oekraïne. Dat bedrag kan via eventuele bonussen nog oplopen tot 16 miljoen euro, meldt Ajax.
Neres (24) voetbalde vijf jaar bij de Amsterdammers, waarvoor hij in februari 2017 zijn debuut maakte. De van São Paulo FC overgekomen Zuid-Amerikaan kwam bij Ajax tot 180 wedstrijden, waarin hij 47 keer scoorde. Na de komst van zijn landgenoot Antony zat hij steeds vaker op de bank. Dit seizoen was Neres in de Eredivisie in vijftien duels goed voor 3 doelpunten. Hij had slechts in drie van die wedstrijden een basisplaats.
In 2019 en 2021 won Neres met Ajax de nationale titel en de beker. Hij had in Amsterdam nog een contract tot de zomer van 2023. Ajax werd de afgelopen weken in verband gebracht met oud-PSV'er Steven Bergwijn.
Sjachtar is de koploper van Oekraïne, met 2 punten meer dan regerend landskampioen Dinamo Kiev.
Sjachtar is niet meer actief in Europa. De Oekraïense topclub werd laatste in de groep met Real Madrid en Internazionale.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
21 uur geleden