Ajax verkoopt aanvaller Neres voor 12 miljoen euro aan Sjachtar
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Sjachtar Donetsk hebben de transfer van David Neres afgerond. De Braziliaanse buitenspeler vertrekt voor 12 miljoen euro naar de club uit Oekraïne. Dat bedrag kan via eventuele bonussen nog oplopen tot 16 miljoen euro, meldt Ajax.
Neres (24) voetbalde vijf jaar bij de Amsterdammers, waarvoor hij in februari 2017 zijn debuut maakte. De van São Paulo FC overgekomen Zuid-Amerikaan kwam bij Ajax tot 180 wedstrijden, waarin hij 47 keer scoorde. Na de komst van zijn landgenoot Antony zat hij steeds vaker op de bank. Dit seizoen was Neres in de Eredivisie in vijftien duels goed voor 3 doelpunten. Hij had slechts in drie van die wedstrijden een basisplaats.
In 2019 en 2021 won Neres met Ajax de nationale titel en de beker. Hij had in Amsterdam nog een contract tot de zomer van 2023. Ajax werd de afgelopen weken in verband gebracht met oud-PSV'er Steven Bergwijn.
Sjachtar is de koploper van Oekraïne, met 2 punten meer dan regerend landskampioen Dinamo Kiev.
Sjachtar is niet meer actief in Europa. De Oekraïense topclub werd laatste in de groep met Real Madrid en Internazionale.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
15 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geleden