Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verkoopt aanvaller Neres voor 12 miljoen euro aan Sjachtar

Ajax verkoopt aanvaller Neres voor 12 miljoen euro aan Sjachtar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Sjachtar Donetsk hebben de transfer van David Neres afgerond. De Braziliaanse buitenspeler vertrekt voor 12 miljoen euro naar de club uit Oekraïne. Dat bedrag kan via eventuele bonussen nog oplopen tot 16 miljoen euro, meldt Ajax.

Neres (24) voetbalde vijf jaar bij de Amsterdammers, waarvoor hij in februari 2017 zijn debuut maakte. De van São Paulo FC overgekomen Zuid-Amerikaan kwam bij Ajax tot 180 wedstrijden, waarin hij 47 keer scoorde. Na de komst van zijn landgenoot Antony zat hij steeds vaker op de bank. Dit seizoen was Neres in de Eredivisie in vijftien duels goed voor 3 doelpunten. Hij had slechts in drie van die wedstrijden een basisplaats.

In 2019 en 2021 won Neres met Ajax de nationale titel en de beker. Hij had in Amsterdam nog een contract tot de zomer van 2023. Ajax werd de afgelopen weken in verband gebracht met oud-PSV'er Steven Bergwijn.

Sjachtar is de koploper van Oekraïne, met 2 punten meer dan regerend landskampioen Dinamo Kiev.

Sjachtar is niet meer actief in Europa. De Oekraïense topclub werd laatste in de groep met Real Madrid en Internazionale.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

43 minuten geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

5 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

1 dag geleden