Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verkoopt aanvaller Neres voor 12 miljoen euro aan Sjachtar

Ajax verkoopt aanvaller Neres voor 12 miljoen euro aan Sjachtar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Sjachtar Donetsk hebben de transfer van David Neres afgerond. De Braziliaanse buitenspeler vertrekt voor 12 miljoen euro naar de club uit Oekraïne. Dat bedrag kan via eventuele bonussen nog oplopen tot 16 miljoen euro, meldt Ajax.

Neres (24) voetbalde vijf jaar bij de Amsterdammers, waarvoor hij in februari 2017 zijn debuut maakte. De van São Paulo FC overgekomen Zuid-Amerikaan kwam bij Ajax tot 180 wedstrijden, waarin hij 47 keer scoorde. Na de komst van zijn landgenoot Antony zat hij steeds vaker op de bank. Dit seizoen was Neres in de Eredivisie in vijftien duels goed voor 3 doelpunten. Hij had slechts in drie van die wedstrijden een basisplaats.

In 2019 en 2021 won Neres met Ajax de nationale titel en de beker. Hij had in Amsterdam nog een contract tot de zomer van 2023. Ajax werd de afgelopen weken in verband gebracht met oud-PSV'er Steven Bergwijn.

Sjachtar is de koploper van Oekraïne, met 2 punten meer dan regerend landskampioen Dinamo Kiev.

Sjachtar is niet meer actief in Europa. De Oekraïense topclub werd laatste in de groep met Real Madrid en Internazionale.

Meer uit Voetbal

Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

2 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

2 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

2 uur geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

11 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

14 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

14 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

16 uur geleden