Ajax verkleint achterstand op Feyenoord na zege op Telstar
VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.
Ajax had tegen Telstar binnen een kwartier een 2-0-voorsprong, na doelpunten van Oscar Gloukh en Mika Godts. Youri Baas tekende na rust voor de 3-0, waarna hij met een eigen doelpunt ook voor de eerste tegentreffer van Telstar zorgde. Danny Bakker maakte het met een late treffer nog spannend, maar verder kwam Telstar niet. De thuisploeg speelde vanaf de 53e minuut met tien man na een rode kaart voor debutant Cedric Hatenboer.
Ajax-trainer Fred Grim zag afgelopen week Kenneth Taylor vertrekken naar Lazio. De jarige Sean Steur (18) nam zijn positie tegen Telstar over. Wout Weghorst, Steven Berghuis en Takehiro Tomiyasu ontbraken nog.
Aanvallender
Grim gaf in aanloop naar het duel aan dat hij zijn ploeg aanvallender wil laten spelen tijdens de tweede seizoenshelft. Gezien de tussenstand na een kwartier leek hij in zijn opzet geslaagd. Al kwamen de doelpunten niet voort uit fraai aanvalsspel. Gloukh maakte de 1-0, nadat zijn inzet van richting was veranderd. Baas vond Godts met een dieptepass over grote afstand, waarna de Belg de bal in de verre hoek mikte.
Ajax had daarna een overwicht en Kasper Dolberg verzuimde de score uit te bouwen. De spits leek bij zijn actie Telstar-doelman Ronald Koeman te blesseren, maar de keeper kon verder. Koeman stopte vlak voor rust nog twee inzetten van Godts.
Eigen doel
De opdracht van Telstar werd nog lastiger na de rode kaart voor Hatenboer. De huurling van Anderlecht werd weggestuurd na een overtreding op Youri Regeer. De Ajax-middenvelder moest zich even later laten vervangen. De thuisploeg scoorde daarna via Nils Rossen, maar het doelpunt werd afgekeurd om buitenspel. Baas kopte vervolgens de 3-0 binnen uit een corner.
De spanning keerde in de slotfase uit het niets helemaal terug. Baas werkte op ongelukkige wijze de bal in het eigen doel, waarna Bakker uit een corner raakkopte (2-3). Telstar was daarna nog gevaarlijk, maar ook Ajax kreeg nog grote kansen.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
17 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
23 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 dag geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
1 dag geleden