Ajax verhuurt Ávila met optie tot koop aan Braziliaans Fortaleza
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt linksback Gastón Ávila met een optie tot koop aan het Braziliaanse Fortaleza EC. De 23-jarige Argentijn is net weer fit na bijna een jaar te hebben gerevalideerd van een kruisbandblessure. Ávila kwam maar tot acht wedstrijden voor Ajax, na in de zomer van 2023 te zijn overgekomen van Antwerp.
"We zijn blij dat Gastón na een lange periode van revalidatie weer terug is en de groepstraining heeft kunnen hervatten. Het is bekend dat wij ruimte willen creëren in de selectie en vanwege de concurrentie op zijn positie, hebben we in goed overleg besloten hem nu te verhuren. De Zuid-Amerikaanse club biedt Gaston niet alleen de kans op wedstrijdritme en speelminuten, maar brengt hem ook dichter bij zijn roots", zegt technisch directeur Alex Kroes in een verklaring van de club.
Fortaleza werd afgelopen jaar vierde in Brazilië. De club is nu in voorbereiding op het nieuw seizoen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
10 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
54 minuten geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.
2 uur geleden