Ajax verhuurt aanvaller Akpom aan Lille
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Chuba Akpom de rest van het seizoen aan Lille. In de overeenkomst is de mogelijkheid opgenomen dat de Franse club de aanvaller koopt, aldus de Amsterdamse club in een persbericht. Het contract van de 29-jarige speler loopt bij Ajax nog tot en met 30 juni 2028.
Akpom kwam in augustus 2023 over van het Engelse Middlesbrough. Op 3 september 2023 maakte de Brit zijn debuut in het eerste elftal tijdens de wedstrijd tegen Fortuna Sittard (0-0). Hij speelde tot nu toe 68 officiële wedstrijden voor Ajax en maakte daarin 23 doelpunten.
"Wij begrijpen de sportieve wens van Chuba om perspectief te krijgen op meer speelminuten. Bij ons was hij veelal aangewezen op invalbeurten", zegt technisch directeur Alex Kroes. "Daarin was hij met zijn enorme inzet regelmatig belangrijk voor de ploeg. Wij hebben hem bedankt voor wat hij tot nu toe voor de club heeft betekend en hem veel succes gewenst in Frankrijk en in de Champions League."
Lille is de huidige nummer 4 in Frankrijk. De club won afgelopen week met 6-1 van Feyenoord in de Champions League en plaatste zich rechtstreeks voor de achtste finales.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
15 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
15 uur geleden