Ajax verhuurt aanvaller Akpom aan Lille
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Chuba Akpom de rest van het seizoen aan Lille. In de overeenkomst is de mogelijkheid opgenomen dat de Franse club de aanvaller koopt, aldus de Amsterdamse club in een persbericht. Het contract van de 29-jarige speler loopt bij Ajax nog tot en met 30 juni 2028.
Akpom kwam in augustus 2023 over van het Engelse Middlesbrough. Op 3 september 2023 maakte de Brit zijn debuut in het eerste elftal tijdens de wedstrijd tegen Fortuna Sittard (0-0). Hij speelde tot nu toe 68 officiële wedstrijden voor Ajax en maakte daarin 23 doelpunten.
"Wij begrijpen de sportieve wens van Chuba om perspectief te krijgen op meer speelminuten. Bij ons was hij veelal aangewezen op invalbeurten", zegt technisch directeur Alex Kroes. "Daarin was hij met zijn enorme inzet regelmatig belangrijk voor de ploeg. Wij hebben hem bedankt voor wat hij tot nu toe voor de club heeft betekend en hem veel succes gewenst in Frankrijk en in de Champions League."
Lille is de huidige nummer 4 in Frankrijk. De club won afgelopen week met 6-1 van Feyenoord in de Champions League en plaatste zich rechtstreeks voor de achtste finales.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
5 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
14 uur geleden