Ajax verhuurt aanvaller Akpom aan Lille
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Chuba Akpom de rest van het seizoen aan Lille. In de overeenkomst is de mogelijkheid opgenomen dat de Franse club de aanvaller koopt, aldus de Amsterdamse club in een persbericht. Het contract van de 29-jarige speler loopt bij Ajax nog tot en met 30 juni 2028.
Akpom kwam in augustus 2023 over van het Engelse Middlesbrough. Op 3 september 2023 maakte de Brit zijn debuut in het eerste elftal tijdens de wedstrijd tegen Fortuna Sittard (0-0). Hij speelde tot nu toe 68 officiële wedstrijden voor Ajax en maakte daarin 23 doelpunten.
"Wij begrijpen de sportieve wens van Chuba om perspectief te krijgen op meer speelminuten. Bij ons was hij veelal aangewezen op invalbeurten", zegt technisch directeur Alex Kroes. "Daarin was hij met zijn enorme inzet regelmatig belangrijk voor de ploeg. Wij hebben hem bedankt voor wat hij tot nu toe voor de club heeft betekend en hem veel succes gewenst in Frankrijk en in de Champions League."
Lille is de huidige nummer 4 in Frankrijk. De club won afgelopen week met 6-1 van Feyenoord in de Champions League en plaatste zich rechtstreeks voor de achtste finales.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.
28 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
13 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
15 uur geleden