Ajax vergroot problemen van PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft PSV nog dieper in de problemen gebracht. De kampioen vierde een verdiende thuiszege op de bezoekers uit Eindhoven, na een aardige eerste helft en een matig tweede bedrijf.
Ajax blijft koploper in de eredivisie, met drie punten meer dan AZ. PSV, afgezakt naar de vijfde positie, zag de achterstand op de kampioen uit Amsterdam oplopen tot 14 punten. Vitesse (1 punt) en FC Utrecht (2 punten) hijgen het elftal van trainer Ernest Faber in de nek. Het ontslag van coach Mark van Bommel heeft de problemen in Eindhoven nog niet opgelost. De defensie schutterde soms in Amsterdam, het middenveld miste creativiteit en de aanvallers kregen nagenoeg geen bal.
Ajax startte zo veel beter dat het een klein wonder was dat de koploper bij rust slechts met 1-0 leidde. Met Ryan Gravenberch en Carel Eiting naast Donny van de Beek op het middenveld was de thuisploeg bijna alleen maar in de aanval. Toch had het elftal van de jarige trainer Erik ten Hag een foutje van uitblinker Lars Unnerstall nodig om te scoren.
Blessures Ajax
De doelman van PSV kan veel met zijn handen, maar heeft geen beste traptechniek. Hij schoot de bal na 35 minuten zomaar in de voeten van Donny van de Beek, die vervolgens ongehinderd door de defensie van de bezoekers mocht lopen en Quincy Promes liet scoren (1-0). Ajax kwam in de eerste helft tot maar liefst achttien doelpogingen, waarvan negen tussen de palen. Unnerstall redde uitstekend op inzetten van Promes (2), Van de Beek en Ryan Babel.
Van de Beek miste in de openingsfase nog een riante kans op 2-0 en daarna werd het aanvalsspel van Ajax slordiger en slordiger. Dat had mogelijk een beetje te maken met de drie noodzakelijke wissels. Joël Veltman en Promes vielen voor rust geblesseerd uit. En ook Babel vroeg na een klein uur om een wissel. De ziekenboeg van Ajax was al zo vol, met Hakim Ziyech, Daley Blind, David Neres en Zakaria Labyad.
Ajax had misschien wel een strafschop verdiend toen een onvermoeibare Sergiño Dest na een duel met Olivier Boscagli naar de grond ging. PSV-trainer Faber probeerde in de slotfase nog iets te forceren met het inbrengen van Konstantinos Mitroglou, nieuweling Ricardo Rodríguez en Noni Madueke. Ook zij konden hun ploeg niet aan een uitgespeelde mogelijkheid helpen.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
10 uur geleden