Ajax vergroot problemen van PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft PSV nog dieper in de problemen gebracht. De kampioen vierde een verdiende thuiszege op de bezoekers uit Eindhoven, na een aardige eerste helft en een matig tweede bedrijf.
Ajax blijft koploper in de eredivisie, met drie punten meer dan AZ. PSV, afgezakt naar de vijfde positie, zag de achterstand op de kampioen uit Amsterdam oplopen tot 14 punten. Vitesse (1 punt) en FC Utrecht (2 punten) hijgen het elftal van trainer Ernest Faber in de nek. Het ontslag van coach Mark van Bommel heeft de problemen in Eindhoven nog niet opgelost. De defensie schutterde soms in Amsterdam, het middenveld miste creativiteit en de aanvallers kregen nagenoeg geen bal.
Ajax startte zo veel beter dat het een klein wonder was dat de koploper bij rust slechts met 1-0 leidde. Met Ryan Gravenberch en Carel Eiting naast Donny van de Beek op het middenveld was de thuisploeg bijna alleen maar in de aanval. Toch had het elftal van de jarige trainer Erik ten Hag een foutje van uitblinker Lars Unnerstall nodig om te scoren.
Blessures Ajax
De doelman van PSV kan veel met zijn handen, maar heeft geen beste traptechniek. Hij schoot de bal na 35 minuten zomaar in de voeten van Donny van de Beek, die vervolgens ongehinderd door de defensie van de bezoekers mocht lopen en Quincy Promes liet scoren (1-0). Ajax kwam in de eerste helft tot maar liefst achttien doelpogingen, waarvan negen tussen de palen. Unnerstall redde uitstekend op inzetten van Promes (2), Van de Beek en Ryan Babel.
Van de Beek miste in de openingsfase nog een riante kans op 2-0 en daarna werd het aanvalsspel van Ajax slordiger en slordiger. Dat had mogelijk een beetje te maken met de drie noodzakelijke wissels. Joël Veltman en Promes vielen voor rust geblesseerd uit. En ook Babel vroeg na een klein uur om een wissel. De ziekenboeg van Ajax was al zo vol, met Hakim Ziyech, Daley Blind, David Neres en Zakaria Labyad.
Ajax had misschien wel een strafschop verdiend toen een onvermoeibare Sergiño Dest na een duel met Olivier Boscagli naar de grond ging. PSV-trainer Faber probeerde in de slotfase nog iets te forceren met het inbrengen van Konstantinos Mitroglou, nieuweling Ricardo Rodríguez en Noni Madueke. Ook zij konden hun ploeg niet aan een uitgespeelde mogelijkheid helpen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.
26 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt na een klein jaar afscheid van aanvaller Myron Boadu. Dat meldt de landskampioen op de clubwebsite.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Neymar stelt zich vermoedelijk niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Brazilië. Dat liet de 34-jarige aanvaller blijken nadat hij met Santos in de Copa Sudamericana had gewonnen van Universidad Central Venezuela (4-2).
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zijn leden ieder 40 miljoen dollar (ruim 35 miljoen euro) in het vooruitzicht gesteld als ze akkoord gaan met het plan om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. De nationale bonden moeten wel uiterlijk 19 september hun goedkeuring geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax huurt aanvaller Tolu Arokodare komend seizoen van Wolverhampton Wanderers. In de huurovereenkomst is voor Ajax een optie tot koop opgenomen, melden de Amsterdammers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is niet te spreken over de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. Dat laat de voetbalbond weten aan het ANP.
5 uur geleden