Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax vergroot problemen van PSV

Ajax vergroot problemen van PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft PSV nog dieper in de problemen gebracht. De kampioen vierde een verdiende thuiszege op de bezoekers uit Eindhoven, na een aardige eerste helft en een matig tweede bedrijf.

Ajax blijft koploper in de eredivisie, met drie punten meer dan AZ. PSV, afgezakt naar de vijfde positie, zag de achterstand op de kampioen uit Amsterdam oplopen tot 14 punten. Vitesse (1 punt) en FC Utrecht (2 punten) hijgen het elftal van trainer Ernest Faber in de nek. Het ontslag van coach Mark van Bommel heeft de problemen in Eindhoven nog niet opgelost. De defensie schutterde soms in Amsterdam, het middenveld miste creativiteit en de aanvallers kregen nagenoeg geen bal.

Ajax startte zo veel beter dat het een klein wonder was dat de koploper bij rust slechts met 1-0 leidde. Met Ryan Gravenberch en Carel Eiting naast Donny van de Beek op het middenveld was de thuisploeg bijna alleen maar in de aanval. Toch had het elftal van de jarige trainer Erik ten Hag een foutje van uitblinker Lars Unnerstall nodig om te scoren.

Blessures Ajax

De doelman van PSV kan veel met zijn handen, maar heeft geen beste traptechniek. Hij schoot de bal na 35 minuten zomaar in de voeten van Donny van de Beek, die vervolgens ongehinderd door de defensie van de bezoekers mocht lopen en Quincy Promes liet scoren (1-0). Ajax kwam in de eerste helft tot maar liefst achttien doelpogingen, waarvan negen tussen de palen. Unnerstall redde uitstekend op inzetten van Promes (2), Van de Beek en Ryan Babel.

Van de Beek miste in de openingsfase nog een riante kans op 2-0 en daarna werd het aanvalsspel van Ajax slordiger en slordiger. Dat had mogelijk een beetje te maken met de drie noodzakelijke wissels. Joël Veltman en Promes vielen voor rust geblesseerd uit. En ook Babel vroeg na een klein uur om een wissel. De ziekenboeg van Ajax was al zo vol, met Hakim Ziyech, Daley Blind, David Neres en Zakaria Labyad.

Ajax had misschien wel een strafschop verdiend toen een onvermoeibare Sergiño Dest na een duel met Olivier Boscagli naar de grond ging. PSV-trainer Faber probeerde in de slotfase nog iets te forceren met het inbrengen van Konstantinos Mitroglou, nieuweling Ricardo Rodríguez en Noni Madueke. Ook zij konden hun ploeg niet aan een uitgespeelde mogelijkheid helpen.

Meer uit Voetbal

Egypte langer door met bondscoach Hassan na uitschakeling WK

CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.

10 uur geleden
Márquez volgt Aguirre op als bondscoach van Mexico na WK-exit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.

11 uur geleden
NEC verkoopt aanvaller Önal voor clubrecordbedrag aan Lille

NIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.

13 uur geleden
NEC-trainer Schreuder wint Rinus Michels Award

ARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.

13 uur geleden
FC Utrecht reageert met verslagenheid op overlijden Van Veen (80)

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.

13 uur geleden
Trainer Míchel wil spelers met winnaarsmentaliteit bij Ajax

GARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.

14 uur geleden
Verdediger Blind ziet droom uitkomen met terugkeer naar Ajax

GARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."

14 uur geleden