Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax vergroot problemen van PSV

Ajax vergroot problemen van PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft PSV nog dieper in de problemen gebracht. De kampioen vierde een verdiende thuiszege op de bezoekers uit Eindhoven, na een aardige eerste helft en een matig tweede bedrijf.

Ajax blijft koploper in de eredivisie, met drie punten meer dan AZ. PSV, afgezakt naar de vijfde positie, zag de achterstand op de kampioen uit Amsterdam oplopen tot 14 punten. Vitesse (1 punt) en FC Utrecht (2 punten) hijgen het elftal van trainer Ernest Faber in de nek. Het ontslag van coach Mark van Bommel heeft de problemen in Eindhoven nog niet opgelost. De defensie schutterde soms in Amsterdam, het middenveld miste creativiteit en de aanvallers kregen nagenoeg geen bal.

Ajax startte zo veel beter dat het een klein wonder was dat de koploper bij rust slechts met 1-0 leidde. Met Ryan Gravenberch en Carel Eiting naast Donny van de Beek op het middenveld was de thuisploeg bijna alleen maar in de aanval. Toch had het elftal van de jarige trainer Erik ten Hag een foutje van uitblinker Lars Unnerstall nodig om te scoren.

Blessures Ajax

De doelman van PSV kan veel met zijn handen, maar heeft geen beste traptechniek. Hij schoot de bal na 35 minuten zomaar in de voeten van Donny van de Beek, die vervolgens ongehinderd door de defensie van de bezoekers mocht lopen en Quincy Promes liet scoren (1-0). Ajax kwam in de eerste helft tot maar liefst achttien doelpogingen, waarvan negen tussen de palen. Unnerstall redde uitstekend op inzetten van Promes (2), Van de Beek en Ryan Babel.

Van de Beek miste in de openingsfase nog een riante kans op 2-0 en daarna werd het aanvalsspel van Ajax slordiger en slordiger. Dat had mogelijk een beetje te maken met de drie noodzakelijke wissels. Joël Veltman en Promes vielen voor rust geblesseerd uit. En ook Babel vroeg na een klein uur om een wissel. De ziekenboeg van Ajax was al zo vol, met Hakim Ziyech, Daley Blind, David Neres en Zakaria Labyad.

Ajax had misschien wel een strafschop verdiend toen een onvermoeibare Sergiño Dest na een duel met Olivier Boscagli naar de grond ging. PSV-trainer Faber probeerde in de slotfase nog iets te forceren met het inbrengen van Konstantinos Mitroglou, nieuweling Ricardo Rodríguez en Noni Madueke. Ook zij konden hun ploeg niet aan een uitgespeelde mogelijkheid helpen.

Meer uit Voetbal

Scaloni hoopt dat Argentinië na WK wordt herinnerd om strijdlust

KANSAS CITY (ANP/BELGA/AFP) - Bondscoach Lionel Scaloni hoopt dat zijn Argentijnse voetbalelftal wordt herinnerd om strijdlust. De regerend wereldkampioen had in de knock-outfase in de Verenigde Staten al een verlenging nodig tegen Kaapverdië (3-2) en een comeback tegen Egypte (3-2) om door te gaan. "Ik wil dat we worden herinnerd als een team dat nooit heeft opgegeven", zei Scaloni in aanloop naar de kwartfinale tegen Zwitserland, in de Nederlandse nacht van zaterdag op zondag.

25 minuten geleden
Keeper Courtois steunt invaller Lammens na fout tegen Spanje

INGLEWOOD (ANP/BELGA/RTR/AFP) - De Belgische doelman Thibaut Courtois heeft na afloop van de verloren kwartfinale tegen Spanje (2-1) steun uitgesproken voor invaller Senne Lammens, die in het duel een cruciale fout maakte. "Ik heb een dikke knuffel gegeven. Dit is een rotgevoel als doelman. Maar hij is een fantastische keeper en wordt hier alleen maar sterker van", zei Courtois na afloop van de wedstrijd in Los Angeles.

7 uur geleden
Invaller Merino schiet Spanje langs België naar halve finale WK

INGLEWOOD (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal maakt nog altijd kans op een tweede wereldtitel. De wereldkampioen van 2010 versloeg in de kwartfinales een taai België met 2-1. De winnende goal viel laat in de wedstrijd. Invaller Mikel Merino scoorde in de 88e minuut.

10 uur geleden
Eerste tegengoal keeper Simón van Spanje na 649 minuten

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut de 1-1.

11 uur geleden
Eerste tegengoal keeper Simón van Spanje na 649 minuten

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut van de kwartfinale tegen Spanje de 1-1.

11 uur geleden
België raakt vlak voor WK-kwartfinale aanvoerder Tielemans kwijt

INGLEWOOD (ANP) - België treedt aan zonder aanvoerder Youri Tielemans tegen Spanje in de kwartfinale van het WK voetbal. De middenvelder is vlak voor de aftrap tijdens de warming-up geblesseerd geraakt. Hans Vanaken vervangt hem in de selectie van bondscoach Rudy Garcia. Het duel wordt gespeeld in het Los Angeles Stadium.

12 uur geleden
Fabián Ruiz vervangt Pedri bij Spanje in kwartfinale tegen België

INGLEWOOD (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente voert één verrassende wijziging door in zijn basiselftal voor de kwartfinale op het WK voetbal tegen België. Fabián Ruiz neemt op het middenveld de positie over van Pedri. Verder zijn er geen veranderingen in vergelijking met het team dat de wedstrijd begon tegen Portugal in de achtste finales.

13 uur geleden