Ajax verdedigt koppositie Eredivisie in Klassieker
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verdedigt in de Klassieker de koppositie in de Eredivisie. De ploeg van trainer Erik ten Hag ontvangt Feyenoord in de wetenschap dat het bij puntenverlies de eerste plaats kan kwijtraken aan PSV. De laatste zege van Feyenoord in Amsterdam dateert van 2005 (1-2).
Ajax won de laatste vijf duels met de Rotterdammers, allemaal zelfs zonder een tegentreffer te incasseren. In december zegevierde Ajax in een lege Kuip met 2-0 door een eigen doelpunt van Marcos Senesi en een strafschop van Dusan Tadic.
De Amsterdammers verloren dinsdag voor eigen publiek met 1-0 van Benfica en werden daardoor uitgeschakeld in de Champions League. Feyenoord plaatste zich in de Conference League wel voor de kwartfinales. Trainer Arne Slot keerde zaterdag na een coronabesmetting terug op het trainingsveld, net als de verdedigers Gernot Trauner en Marcus Pedersen. Feyenoord, dat 8 punten minder heeft dan Ajax, komt zonder doelman Justin Bijlow (geblesseerd) en spelmaker Orkun Kökcü (geschorst) naar Amsterdam.
De topper in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA begint om 14.30 uur. PSV, dat 2 punten achterstand heeft op Ajax, begint om 16.45 uur zonder de geblesseerde aanvaller Cody Gakpo aan de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
6 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
6 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
18 uur geleden