Ajax verdedigt koppositie Eredivisie in Klassieker
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verdedigt in de Klassieker de koppositie in de Eredivisie. De ploeg van trainer Erik ten Hag ontvangt Feyenoord in de wetenschap dat het bij puntenverlies de eerste plaats kan kwijtraken aan PSV. De laatste zege van Feyenoord in Amsterdam dateert van 2005 (1-2).
Ajax won de laatste vijf duels met de Rotterdammers, allemaal zelfs zonder een tegentreffer te incasseren. In december zegevierde Ajax in een lege Kuip met 2-0 door een eigen doelpunt van Marcos Senesi en een strafschop van Dusan Tadic.
De Amsterdammers verloren dinsdag voor eigen publiek met 1-0 van Benfica en werden daardoor uitgeschakeld in de Champions League. Feyenoord plaatste zich in de Conference League wel voor de kwartfinales. Trainer Arne Slot keerde zaterdag na een coronabesmetting terug op het trainingsveld, net als de verdedigers Gernot Trauner en Marcus Pedersen. Feyenoord, dat 8 punten minder heeft dan Ajax, komt zonder doelman Justin Bijlow (geblesseerd) en spelmaker Orkun Kökcü (geschorst) naar Amsterdam.
De topper in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA begint om 14.30 uur. PSV, dat 2 punten achterstand heeft op Ajax, begint om 16.45 uur zonder de geblesseerde aanvaller Cody Gakpo aan de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
6 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
8 uur geleden