Ajax verdedigt koppositie Eredivisie in Klassieker
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verdedigt in de Klassieker de koppositie in de Eredivisie. De ploeg van trainer Erik ten Hag ontvangt Feyenoord in de wetenschap dat het bij puntenverlies de eerste plaats kan kwijtraken aan PSV. De laatste zege van Feyenoord in Amsterdam dateert van 2005 (1-2).
Ajax won de laatste vijf duels met de Rotterdammers, allemaal zelfs zonder een tegentreffer te incasseren. In december zegevierde Ajax in een lege Kuip met 2-0 door een eigen doelpunt van Marcos Senesi en een strafschop van Dusan Tadic.
De Amsterdammers verloren dinsdag voor eigen publiek met 1-0 van Benfica en werden daardoor uitgeschakeld in de Champions League. Feyenoord plaatste zich in de Conference League wel voor de kwartfinales. Trainer Arne Slot keerde zaterdag na een coronabesmetting terug op het trainingsveld, net als de verdedigers Gernot Trauner en Marcus Pedersen. Feyenoord, dat 8 punten minder heeft dan Ajax, komt zonder doelman Justin Bijlow (geblesseerd) en spelmaker Orkun Kökcü (geschorst) naar Amsterdam.
De topper in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA begint om 14.30 uur. PSV, dat 2 punten achterstand heeft op Ajax, begint om 16.45 uur zonder de geblesseerde aanvaller Cody Gakpo aan de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
19 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
2 uur geleden