Ajax verdedigt koppositie Eredivisie in Klassieker
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verdedigt in de Klassieker de koppositie in de Eredivisie. De ploeg van trainer Erik ten Hag ontvangt Feyenoord in de wetenschap dat het bij puntenverlies de eerste plaats kan kwijtraken aan PSV. De laatste zege van Feyenoord in Amsterdam dateert van 2005 (1-2).
Ajax won de laatste vijf duels met de Rotterdammers, allemaal zelfs zonder een tegentreffer te incasseren. In december zegevierde Ajax in een lege Kuip met 2-0 door een eigen doelpunt van Marcos Senesi en een strafschop van Dusan Tadic.
De Amsterdammers verloren dinsdag voor eigen publiek met 1-0 van Benfica en werden daardoor uitgeschakeld in de Champions League. Feyenoord plaatste zich in de Conference League wel voor de kwartfinales. Trainer Arne Slot keerde zaterdag na een coronabesmetting terug op het trainingsveld, net als de verdedigers Gernot Trauner en Marcus Pedersen. Feyenoord, dat 8 punten minder heeft dan Ajax, komt zonder doelman Justin Bijlow (geblesseerd) en spelmaker Orkun Kökcü (geschorst) naar Amsterdam.
De topper in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA begint om 14.30 uur. PSV, dat 2 punten achterstand heeft op Ajax, begint om 16.45 uur zonder de geblesseerde aanvaller Cody Gakpo aan de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
6 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
7 uur geleden