Ajax verdedigt koppositie Eredivisie in Klassieker
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verdedigt in de Klassieker de koppositie in de Eredivisie. De ploeg van trainer Erik ten Hag ontvangt Feyenoord in de wetenschap dat het bij puntenverlies de eerste plaats kan kwijtraken aan PSV. De laatste zege van Feyenoord in Amsterdam dateert van 2005 (1-2).
Ajax won de laatste vijf duels met de Rotterdammers, allemaal zelfs zonder een tegentreffer te incasseren. In december zegevierde Ajax in een lege Kuip met 2-0 door een eigen doelpunt van Marcos Senesi en een strafschop van Dusan Tadic.
De Amsterdammers verloren dinsdag voor eigen publiek met 1-0 van Benfica en werden daardoor uitgeschakeld in de Champions League. Feyenoord plaatste zich in de Conference League wel voor de kwartfinales. Trainer Arne Slot keerde zaterdag na een coronabesmetting terug op het trainingsveld, net als de verdedigers Gernot Trauner en Marcus Pedersen. Feyenoord, dat 8 punten minder heeft dan Ajax, komt zonder doelman Justin Bijlow (geblesseerd) en spelmaker Orkun Kökcü (geschorst) naar Amsterdam.
De topper in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA begint om 14.30 uur. PSV, dat 2 punten achterstand heeft op Ajax, begint om 16.45 uur zonder de geblesseerde aanvaller Cody Gakpo aan de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
10 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
15 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
15 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
16 uur geleden