Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-verdediger Sutalo mist mogelijk ook ontmoeting met NEC

Ajax-verdediger Sutalo mist mogelijk ook ontmoeting met NEC

AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo ontbreekt mogelijk ook zondag in de uitwedstrijd tegen NEC nog in de selectie van Ajax. De Kroatische verdediger keerde geblesseerd terug van interlands met Kroatië en miste daardoor de laatste twee duels, met Vitesse en Olympique Marseille.

"De komende dagen moeten uitwijzen of hij fit genoeg is", aldus John van 't Schip op de website van Ajax. De trainer stelde bij afwezigheid van Sutalo Devyne Rensch naast Jorrel Hato op als centrale verdediger en dat beviel hem goed. "Rensch liet tegen Marseille, net als tegen Vitesse, zien dat hij centraal achterin heel goed staat. Hij brengt samen met Hato voetbal in ons spel. Het is te hopen dat hij zichzelf daarin verder kan ontwikkelen en fit blijft."

Ajax verloor met 4-3 bij Marseille en is daardoor uitgeschakeld in de Europa League. De Amsterdammers hebben nog wel uitzicht op een vervolg in de Conference League. "Ik kijk terug op een elftal dat heel goed in de wedstrijd zat. We zijn meerdere keren van een achterstand teruggekomen, dus de weerbaarheid en vechtlust waren aanwezig", zegt Van 't Schip, die aanvaller Brian Brobbey een compliment maakte. "Brian hield de hele verdediging van Marseille bezig en maakte twee goede doelpunten. Hij heeft gewoon een goede wedstrijd gespeeld."

Ajax behaalde onder Van 't Schip 10 punten uit vier competitieduels en steeg daardoor naar de achtste plaats. "We willen aansluiting vinden naar de top 4. We richten ons nu op de vijfde plek", aldus de trainer. Ajax speelt woensdag het restant van de uitwedstrijd tegen RKC, waar de Amsterdammers vanaf de 85e minuut een voorsprong van 3-2 verdedigen. Voor de winterstop neemt de ploeg van Van 't Schip het in de Eredivisie verder nog op tegen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle.

Meer uit Voetbal

PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

1 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

2 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

3 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

3 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

7 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

7 uur geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

11 uur geleden