Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-verdediger Sutalo mist mogelijk ook ontmoeting met NEC

Ajax-verdediger Sutalo mist mogelijk ook ontmoeting met NEC

AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo ontbreekt mogelijk ook zondag in de uitwedstrijd tegen NEC nog in de selectie van Ajax. De Kroatische verdediger keerde geblesseerd terug van interlands met Kroatië en miste daardoor de laatste twee duels, met Vitesse en Olympique Marseille.

"De komende dagen moeten uitwijzen of hij fit genoeg is", aldus John van 't Schip op de website van Ajax. De trainer stelde bij afwezigheid van Sutalo Devyne Rensch naast Jorrel Hato op als centrale verdediger en dat beviel hem goed. "Rensch liet tegen Marseille, net als tegen Vitesse, zien dat hij centraal achterin heel goed staat. Hij brengt samen met Hato voetbal in ons spel. Het is te hopen dat hij zichzelf daarin verder kan ontwikkelen en fit blijft."

Ajax verloor met 4-3 bij Marseille en is daardoor uitgeschakeld in de Europa League. De Amsterdammers hebben nog wel uitzicht op een vervolg in de Conference League. "Ik kijk terug op een elftal dat heel goed in de wedstrijd zat. We zijn meerdere keren van een achterstand teruggekomen, dus de weerbaarheid en vechtlust waren aanwezig", zegt Van 't Schip, die aanvaller Brian Brobbey een compliment maakte. "Brian hield de hele verdediging van Marseille bezig en maakte twee goede doelpunten. Hij heeft gewoon een goede wedstrijd gespeeld."

Ajax behaalde onder Van 't Schip 10 punten uit vier competitieduels en steeg daardoor naar de achtste plaats. "We willen aansluiting vinden naar de top 4. We richten ons nu op de vijfde plek", aldus de trainer. Ajax speelt woensdag het restant van de uitwedstrijd tegen RKC, waar de Amsterdammers vanaf de 85e minuut een voorsprong van 3-2 verdedigen. Voor de winterstop neemt de ploeg van Van 't Schip het in de Eredivisie verder nog op tegen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle.

Meer uit Voetbal

Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

14 minuten geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

5 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

5 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

6 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

18 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

18 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

18 uur geleden