Ajax-verdediger Sutalo mist mogelijk ook ontmoeting met NEC
AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo ontbreekt mogelijk ook zondag in de uitwedstrijd tegen NEC nog in de selectie van Ajax. De Kroatische verdediger keerde geblesseerd terug van interlands met Kroatië en miste daardoor de laatste twee duels, met Vitesse en Olympique Marseille.
"De komende dagen moeten uitwijzen of hij fit genoeg is", aldus John van 't Schip op de website van Ajax. De trainer stelde bij afwezigheid van Sutalo Devyne Rensch naast Jorrel Hato op als centrale verdediger en dat beviel hem goed. "Rensch liet tegen Marseille, net als tegen Vitesse, zien dat hij centraal achterin heel goed staat. Hij brengt samen met Hato voetbal in ons spel. Het is te hopen dat hij zichzelf daarin verder kan ontwikkelen en fit blijft."
Ajax verloor met 4-3 bij Marseille en is daardoor uitgeschakeld in de Europa League. De Amsterdammers hebben nog wel uitzicht op een vervolg in de Conference League. "Ik kijk terug op een elftal dat heel goed in de wedstrijd zat. We zijn meerdere keren van een achterstand teruggekomen, dus de weerbaarheid en vechtlust waren aanwezig", zegt Van 't Schip, die aanvaller Brian Brobbey een compliment maakte. "Brian hield de hele verdediging van Marseille bezig en maakte twee goede doelpunten. Hij heeft gewoon een goede wedstrijd gespeeld."
Ajax behaalde onder Van 't Schip 10 punten uit vier competitieduels en steeg daardoor naar de achtste plaats. "We willen aansluiting vinden naar de top 4. We richten ons nu op de vijfde plek", aldus de trainer. Ajax speelt woensdag het restant van de uitwedstrijd tegen RKC, waar de Amsterdammers vanaf de 85e minuut een voorsprong van 3-2 verdedigen. Voor de winterstop neemt de ploeg van Van 't Schip het in de Eredivisie verder nog op tegen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
4 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
20 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
21 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 dag geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
1 dag geleden