Ajax-verdediger Hato debuteert in selectie Nederlands elftal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar. De 17-jarige Ajax-verdediger Jorrel Hato is voor het eerst opgeroepen. Ook PSV'er Jerdy Schouten mag zich melden.
Hato profiteert van de afwezigheid van onder anderen Matthijs de Ligt (Bayern München) en Micky van de Ven (Tottenham Hotspur). Zij zijn momenteel geblesseerd. Schouten speelde in juni 2022 zijn enige interland voor Oranje, tegen Wales. Cody Gakpo (Liverpool) en Teun Koopmeiners (Atalanta) maakten door fysieke ongemakken geen deel uit van de voorlopige selectie, maar werden alsnog opgeroepen door Koeman.
Oranje speelt op 18 november tegen Ierland in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Drie dagen later staat een uitduel met Gibraltar op het programma. Die wedstrijd wordt in het Portugese Faro afgewerkt, omdat het Victoria-stadion in Gibraltar wordt verbouwd. Gibraltar heeft maar één stadion dat aan de eisen van de UEFA voldoet.
Selectie
Het Nederlands elftal plaatst zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Duitsland als het wint van Ierland of Gibraltar.
Selectie Nederlands elftal
Doel: Justin Bijlow (Feyenoord), Mark Flekken (Brentford) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion),
Verdediging: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Girona FC), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Quilindschy Hartman (Feyenoord), Jorrel Hato (Ajax) en Stefan de Vrij (Internazionale),
Middenveld: Teun Koopmeiners (Atalanta), Tijjani Reijnders (AC Milan), Marten de Roon (Atalanta), Jerdy Schouten (PSV), Joey Veerman (PSV) en Mats Wieffer (Feyenoord).
Aanval: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Cody Gakpo (Liverpool), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Xavi Simons (RB Leipzig), Calvin Stengs (Feyenoord) en Wout Weghorst (TSG Hoffenheim).
Meer uit Voetbal
BOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gianni Infantino heeft de drinkpauzes bij het wereldkampioenschap voetbal verdedigd. "De belangrijkste reden is de hitte, maar we moeten ook begrijpen dat in een toernooi als het WK - dat 39 dagen duurt en waarbij teams in die periode mogelijk acht wedstrijden spelen - een rustmoment enorm belangrijk is", zei de FIFA-voorzitter dinsdag (plaatselijke tijd) in gesprek met journalisten in New York.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is erg tevreden over het verloop van het wereldkampioenschap voetbal tot dusverre. "Het is ongelooflijk. Dit is groter dan alles wat de wereld ooit heeft gezien. Niet alleen op voetbalgebied, maar welk evenement dan ook. Het is het meest succesvolle evenement in de geschiedenis", sprak de Zwitser dinsdag (plaatselijke tijd) tegen journalisten in New York.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse bondscoach is naar eigen zeggen nog niet bezig met een eventuele ontmoeting met het Nederlands elftal in de tweede ronde van het wereldkampioenschap voetbal. "Mijn voorkeur gaat uit naar winst op Haïti en eindigen boven Brazilië in de groep", zei Mohamed Ouahbi op een persconferentie in Atlanta. "Er wordt gesproken over een mogelijke volgende tegenstander als Nederland, of Japan, of zelfs Frankrijk of Argentinië, maar daar houden we op dit moment geen rekening mee."
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Engeland en Ghana zijn na een onderling gelijkspel zo goed als zeker van een plek bij de laatste 32 op het WK voetbal. In het Boston Stadium werd het dinsdagavond 0-0. Daardoor komen beide landen na een eerdere overwinning op 4 punten, normaal gesproken genoeg voor een plek in de volgende ronde.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft zich na de WK-wedstrijd van Portugal tegen Oezbekistan (5-0) uitgesproken over de kritiek op hem en zijn team. "Het was een moeilijke week, waarin de publieke opinie hard was voor ons, voor alle spelers, en in het bijzonder voor de trainer", zei Ronaldo na de wedstrijd waarin hij de eerste werd die op zes WK's scoorde.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de beker van het wereldkampioenschap voetbal uitreiken aan de winnaar van het toernooi. Dat heeft de voorzitter van de wereldvoetbalbond dinsdag bevestigd. Op 19 juli zal de winnaar van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gekroond worden in het New York New Jersey Stadium.
6 uur geleden