Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax valt na goede eerste helft terug en wint moeizaam van PEC

Ajax valt na goede eerste helft terug en wint moeizaam van PEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nieuw puntenverlies in de Eredivisie met de nodige moeite voorkomen. Trainer John Heitinga zag zijn elftal tegen PEC Zwolle na een goede eerste helft in de Johan Cruijff ArenA na rust ver terugvallen. Ajax ontsnapte in de slotfase, bij een voorsprong van 2-1, aan de gelijkmaker. Mika Godts zorgde in de 86e minuut met de 3-1 voor de bevrijdende treffer voor de Amsterdammers.

Ajax, dat eerder dit seizoen gelijkspeelde bij Go Ahead Eagles (2-2) en FC Volendam (1-1), heeft na vijf duels 11 punten en staat in ieder geval voor enkele uren bovenaan. PEC Zwolle speelde pas vier duels en pakte daarin 6 punten. De Overijsselse club wacht volgende week zondag de derby tegen Go Ahead Eagles.

Heitinga gaf linksbuiten Godts een basisplaats. De Belg vormde samen met Wout Weghorst en Steven Berghuis de voorhoede. De van Anderlecht overgekomen Kasper Dolberg zat op de reservebank en bleef daar de hele wedstrijd zitten.

Dieptepass

Ajax begon overtuigend en drong PEC Zwolle naar achteren. Weghorst had de thuisploeg na een kwartier spelen op voorsprong moeten brengen, maar de spits stuitte op doelman Tom de Graaff. In de 18e minuut was het wel raak. Klaassen stiftte de bal, na een pass in de diepte van Godts over De Graaff in het doel: 1-0.

PEC Zwolle had ook daarna geen antwoord op het spel van Ajax. Na een dieptepass van Kenneth Taylor krulde Godts de 2-0 in de 37e minuut binnen.

Verkeerde kant

Naarmate de tweede helft vorderde, veranderde het spelbeeld en was PEC Zwolle plots de bovenliggende partij. Kaj de Rooij zorgde in de 69e minuut voor de verdiende aansluitingstreffer door met links te scoren. Invaller Gabriël Reiziger leek in de slotfase gelijk te maken, maar hij kopte de bal net langs de verkeerde kant van de paal.

In de omschakeling besliste Godts met zijn tweede treffer het duel voor Ajax, dat woensdag Internazionale in de Champions League ontvangt.

Meer uit Voetbal

Inter in doelpuntrijke topper ten onder tegen Juventus

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft de topper tegen Juventus in de Italiaanse voetbalcompetitie verloren. Het elftal van trainer Cristian Chivu ging in Turijn met 4-3 onderuit. Inter is komende woensdag de eerste tegenstander van Ajax in het hoofdtoernooi van de Champions League.

10 minuten geleden
Read en Smal bij Feyenoord in de basis tegen sc Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord heeft zijn basiselftal voor de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op twee plaatsen aangepast. Vleugelverdedigers Givairo Read en Gijs Smal doen vanaf het begin mee. In het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam werden die plekken nog ingenomen door Bart Nieuwkoop en Jordan Bos.

19 minuten geleden
Heitinga ziet Ajax goede eerste helft spelen: dit is de norm

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga was zaterdag goed te spreken over de eerste helft van zijn elftal tegen PEC Zwolle (3-1). "Dit is de norm, dit is hoe we willen spelen. De eerste helft hebben we het publiek kunnen vermaken. We hadden alleen meer doelpunten moeten maken", sprak de oud-verdediger na afloop.

1 uur geleden
Godts na twee doelpunten en assist: ik ben eindelijk terug

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts speelde in de thuiswedstrijd van Ajax tegen PEC Zwolle (3-1) met twee doelpunten en een assist een hoofdrol. "Ik ben eindelijk terug", zei de Belgische buitenspeler, die voor het eerst dit seizoen in de basis de kans kreeg van trainer John Heitinga, tegen ESPN.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles - FC Volendam uitgesteld wegens regen en onweer

DEVENTER (ANP) - Het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en Volendam is vanwege regen en onweer voorlopig uitgesteld. Onder voorbehoud van de omstandigheden is de nieuwe aanvangstijd van de wedstrijd in de Eredivisie 19.10 uur, meldt de thuisclub op X.

1 uur geleden
PSV start tegen NEC met Pepi in de spits, Schouten achterin

NIJMEGEN (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen NEC met Ricardo Pepi in de spits. De Amerikaan krijgt in Nijmegen de voorkeur boven nieuweling Myron Boadu, die op de reservebank zit. Trainer Peter Bosz vertelde vrijdag op een persconferentie dat Pepi en Boadu allebei nog geen hele wedstrijd kunnen spelen.

2 uur geleden
Arsenal verovert koppositie na winst op Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft op zaterdagmiddag na een 3-0-overwinning op Nottingham Forest de koppositie in de Premier League veroverd. De Londense topclub heeft 9 punten uit vier wedstrijden. Arsenal heeft wel een wedstrijd meer gespeeld dan de naaste achtervolgers Liverpool en Chelsea, die later dit weekeinde nog in actie komen.

4 uur geleden