Ajax uit tegen AZ in achtste finales KNVB-beker
HILVERSUM (ANP) - Ajax neemt het in de achtste finales van de KNVB-beker in een uitwedstrijd op tegen AZ. Dat is het resultaat van de loting. Ook Feyenoord speelt uit. De bekerhouder neemt het op tegen Rijnsburgse Boys. PSV speelt thuis tegen Excelsior.
De amateurs van Rijnsburgse Boys, die uitkomen in de tweede divisie, bereikten de kwartfinales door FC Volendam uit te schakelen. Feyenoord won in Maastricht van MVV.
AZ won begin december met 2-1 in de competitie van Ajax. De Amsterdammers wonnen de beker voor het laatst in 2021. AZ was voor het laatst bekerwinnaar in 2013.
Quick Boys
PSV speelt thuis tegen Excelsior, de huidige koploper in de Keuken Kampioen Divisie. De andere deelnemer uit de eerste divisie, De Graafschap, ontvangt Heracles Almelo.
Behalve Rijnsburgse Boys spelen nog drie clubs uit de tweede divisie in de achtste finales. Quick Boys, dat Fortuna Sittard uitschakelde, speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen. Noordwijk, dat won van Willem II, treft Barendrecht.
FC Utrecht
De andere wedstrijden zijn RKC Waalwijk tegen FC Utrecht en Go Ahead Eagles tegen FC Twente.
De wedstrijden worden gespeeld op 14, 15 en 16 januari.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de thuiswedstrijd tegen Feyenoord met 2-0 gewonnen. Davy Klaassen opende in de dertiende minuut de score in de Johan Cruijff ArenA, waar de Zuid-tribune leeg bleef vanwege een grote vuurwerkactie tijdens een duel met FC Groningen. Jorthy Mokio bepaalde in blessuretijd de eindstand.
4 uur geleden