Ajax uit tegen AZ in achtste finales KNVB-beker
HILVERSUM (ANP) - Ajax neemt het in de achtste finales van de KNVB-beker in een uitwedstrijd op tegen AZ. Dat is het resultaat van de loting. Ook Feyenoord speelt uit. De bekerhouder neemt het op tegen Rijnsburgse Boys. PSV speelt thuis tegen Excelsior.
De amateurs van Rijnsburgse Boys, die uitkomen in de tweede divisie, bereikten de kwartfinales door FC Volendam uit te schakelen. Feyenoord won in Maastricht van MVV.
AZ won begin december met 2-1 in de competitie van Ajax. De Amsterdammers wonnen de beker voor het laatst in 2021. AZ was voor het laatst bekerwinnaar in 2013.
Quick Boys
PSV speelt thuis tegen Excelsior, de huidige koploper in de Keuken Kampioen Divisie. De andere deelnemer uit de eerste divisie, De Graafschap, ontvangt Heracles Almelo.
Behalve Rijnsburgse Boys spelen nog drie clubs uit de tweede divisie in de achtste finales. Quick Boys, dat Fortuna Sittard uitschakelde, speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen. Noordwijk, dat won van Willem II, treft Barendrecht.
FC Utrecht
De andere wedstrijden zijn RKC Waalwijk tegen FC Utrecht en Go Ahead Eagles tegen FC Twente.
De wedstrijden worden gespeeld op 14, 15 en 16 januari.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
19 minuten geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
6 uur geleden