
Ajax uit tegen AZ in achtste finales KNVB-beker
HILVERSUM (ANP) - Ajax neemt het in de achtste finales van de KNVB-beker in een uitwedstrijd op tegen AZ. Dat is het resultaat van de loting. Ook Feyenoord speelt uit. De bekerhouder neemt het op tegen Rijnsburgse Boys. PSV speelt thuis tegen Excelsior.
De amateurs van Rijnsburgse Boys, die uitkomen in de tweede divisie, bereikten de kwartfinales door FC Volendam uit te schakelen. Feyenoord won in Maastricht van MVV.
AZ won begin december met 2-1 in de competitie van Ajax. De Amsterdammers wonnen de beker voor het laatst in 2021. AZ was voor het laatst bekerwinnaar in 2013.
Quick Boys
PSV speelt thuis tegen Excelsior, de huidige koploper in de Keuken Kampioen Divisie. De andere deelnemer uit de eerste divisie, De Graafschap, ontvangt Heracles Almelo.
Behalve Rijnsburgse Boys spelen nog drie clubs uit de tweede divisie in de achtste finales. Quick Boys, dat Fortuna Sittard uitschakelde, speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen. Noordwijk, dat won van Willem II, treft Barendrecht.
FC Utrecht
De andere wedstrijden zijn RKC Waalwijk tegen FC Utrecht en Go Ahead Eagles tegen FC Twente.
De wedstrijden worden gespeeld op 14, 15 en 16 januari.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Internazionale begint zaterdagavond met Denzel Dumfries in de basis aan de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De 29-jarige international staat aan de rechterzijde op het middenveld. Ploeggenoot Stefan de Vrij begint de wedstrijd in München (aanvang: 21.00 uur) op de bank.
1 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Trainer Gian Piero Gasperini van Atalanta heeft zijn vertrek bij de club uit Bergamo aangekondigd. De Italiaan is naar eigen zeggen op zoek naar nieuwe uitdagingen.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid is voor het vierde opeenvolgende jaar uitgeroepen tot waardevolste voetbalclub ter wereld. Dat schrijft het Amerikaanse zakentijdschrift Forbes. Manchester United bezet de tweede plaats op de lijst, voor de Spaanse landskampioen FC Barcelona.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Mitchell van der Gaag is aangesteld als trainer bij FC Zürich. De 53-jarige Nederlander tekent een contract tot de zomer van 2027 in Zwitserland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John Heitinga is klaar om als hoofdtrainer terug te keren bij Ajax. Dat zei de nieuwe coach nadat de Amsterdamse club had bevestigd dat hij tot de zomer van 2027 tekent, net als zijn assistent Marcel Keizer. "Ik ben klaar om als hoofdtrainer verder te gaan en ik vind het eervol dat ik die kans krijg bij Ajax", zei de opvolger van de opgestapte Francesco Farioli.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zaterdag de komst van trainer John Heitinga en assistent Marcel Keizer bevestigd. De twee coaches tekenen contracten tot de zomer van 2027 in Amsterdam.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Voormalig voorzitter en eigenaar van Internazionale Ernesto Pellegrini is zaterdag op 84-jarige leeftijd overleden. Dat maakte de club uit Milaan bekend op X. Inter speelt zaterdagavond de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain met rouwbanden.
8 uur geleden