Ajax uit tegen AZ in achtste finales KNVB-beker
HILVERSUM (ANP) - Ajax neemt het in de achtste finales van de KNVB-beker in een uitwedstrijd op tegen AZ. Dat is het resultaat van de loting. Ook Feyenoord speelt uit. De bekerhouder neemt het op tegen Rijnsburgse Boys. PSV speelt thuis tegen Excelsior.
De amateurs van Rijnsburgse Boys, die uitkomen in de tweede divisie, bereikten de kwartfinales door FC Volendam uit te schakelen. Feyenoord won in Maastricht van MVV.
AZ won begin december met 2-1 in de competitie van Ajax. De Amsterdammers wonnen de beker voor het laatst in 2021. AZ was voor het laatst bekerwinnaar in 2013.
Quick Boys
PSV speelt thuis tegen Excelsior, de huidige koploper in de Keuken Kampioen Divisie. De andere deelnemer uit de eerste divisie, De Graafschap, ontvangt Heracles Almelo.
Behalve Rijnsburgse Boys spelen nog drie clubs uit de tweede divisie in de achtste finales. Quick Boys, dat Fortuna Sittard uitschakelde, speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen. Noordwijk, dat won van Willem II, treft Barendrecht.
FC Utrecht
De andere wedstrijden zijn RKC Waalwijk tegen FC Utrecht en Go Ahead Eagles tegen FC Twente.
De wedstrijden worden gespeeld op 14, 15 en 16 januari.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen (44) vertrekt in april volgend jaar bij Ajax. Dat is na gesprekken met de raad van commissarissen besloten, meldt de club uit Amsterdam in een persbericht.
14 uur geleden