Ajax twee maanden zonder Veltman na operatie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het twee maanden doen zonder verdediger Joël Veltman. De 28-jarige international van Oranje liep ruim een week geleden in de gewonnen topper tegen PSV (1-0) een knieblessure op. Medisch onderzoek wees uit dat Veltman, die centraal achterin werd vervangen door Perr Schuurs, een operatie aan zijn rechterknie moet ondergaan.
Ajax heeft aan kop van de eredivisie drie punten voorsprong op AZ. De landskampioen speelt woensdag in het bekertoernooi tegen Vitesse en begint volgende week in Spanje aan het tweeluik met Getafe in de eerste knock-outronde van de Europa League. Veltman mist in ieder geval beide duels met Getafe (20 en 27 februari). Als Ajax doorgaat, is hij volgende maand ook niet inzetbaar in de achtste finales van het Europese bekertoernooi.
Trainer Erik ten Hag heeft al maandenlang te maken met blessureleed binnen zijn selectie. David Neres en Zakaria Labyad staan al geruime tijd aan de kant en afgelopen maand raakte ook Hakim Ziyech geblesseerd.
Promes en Babel
Naast Veltman vielen ook Quincy Promes en Ryan Babel uit tegen PSV. Promes, die vanwege een kuitblessure in december enkele belangrijke wedstrijden miste, is met een hamstringblessure enkele weken uitgeschakeld. Babel liep een kneuzing aan een bilspier op, maar hij kon afgelopen week de training hervatten. Verdediger Daley Blind staat na twee maanden afwezigheid vanwege een ontstoken hartspier ook voor zijn rentree.
Ajax zou zondag tegen FC Utrecht spelen, maar die wedstrijd werd vanwege de storm uit voorzorg al een dag van tevoren afgelast. De KNVB zoekt een nieuwe datum voor het duel in De Galgenwaard.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
18 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
20 uur geleden