Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax twee maanden zonder Veltman na operatie

Ajax twee maanden zonder Veltman na operatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het twee maanden doen zonder verdediger Joël Veltman. De 28-jarige international van Oranje liep ruim een week geleden in de gewonnen topper tegen PSV (1-0) een knieblessure op. Medisch onderzoek wees uit dat Veltman, die centraal achterin werd vervangen door Perr Schuurs, een operatie aan zijn rechterknie moet ondergaan.

Ajax heeft aan kop van de eredivisie drie punten voorsprong op AZ. De landskampioen speelt woensdag in het bekertoernooi tegen Vitesse en begint volgende week in Spanje aan het tweeluik met Getafe in de eerste knock-outronde van de Europa League. Veltman mist in ieder geval beide duels met Getafe (20 en 27 februari). Als Ajax doorgaat, is hij volgende maand ook niet inzetbaar in de achtste finales van het Europese bekertoernooi.

Trainer Erik ten Hag heeft al maandenlang te maken met blessureleed binnen zijn selectie. David Neres en Zakaria Labyad staan al geruime tijd aan de kant en afgelopen maand raakte ook Hakim Ziyech geblesseerd.

Promes en Babel

Naast Veltman vielen ook Quincy Promes en Ryan Babel uit tegen PSV. Promes, die vanwege een kuitblessure in december enkele belangrijke wedstrijden miste, is met een hamstringblessure enkele weken uitgeschakeld. Babel liep een kneuzing aan een bilspier op, maar hij kon afgelopen week de training hervatten. Verdediger Daley Blind staat na twee maanden afwezigheid vanwege een ontstoken hartspier ook voor zijn rentree.

Ajax zou zondag tegen FC Utrecht spelen, maar die wedstrijd werd vanwege de storm uit voorzorg al een dag van tevoren afgelast. De KNVB zoekt een nieuwe datum voor het duel in De Galgenwaard.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

6 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

6 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

8 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

9 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

9 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

12 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

16 uur geleden