Ajax twee maanden zonder Veltman na operatie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het twee maanden doen zonder verdediger Joël Veltman. De 28-jarige international van Oranje liep ruim een week geleden in de gewonnen topper tegen PSV (1-0) een knieblessure op. Medisch onderzoek wees uit dat Veltman, die centraal achterin werd vervangen door Perr Schuurs, een operatie aan zijn rechterknie moet ondergaan.
Ajax heeft aan kop van de eredivisie drie punten voorsprong op AZ. De landskampioen speelt woensdag in het bekertoernooi tegen Vitesse en begint volgende week in Spanje aan het tweeluik met Getafe in de eerste knock-outronde van de Europa League. Veltman mist in ieder geval beide duels met Getafe (20 en 27 februari). Als Ajax doorgaat, is hij volgende maand ook niet inzetbaar in de achtste finales van het Europese bekertoernooi.
Trainer Erik ten Hag heeft al maandenlang te maken met blessureleed binnen zijn selectie. David Neres en Zakaria Labyad staan al geruime tijd aan de kant en afgelopen maand raakte ook Hakim Ziyech geblesseerd.
Promes en Babel
Naast Veltman vielen ook Quincy Promes en Ryan Babel uit tegen PSV. Promes, die vanwege een kuitblessure in december enkele belangrijke wedstrijden miste, is met een hamstringblessure enkele weken uitgeschakeld. Babel liep een kneuzing aan een bilspier op, maar hij kon afgelopen week de training hervatten. Verdediger Daley Blind staat na twee maanden afwezigheid vanwege een ontstoken hartspier ook voor zijn rentree.
Ajax zou zondag tegen FC Utrecht spelen, maar die wedstrijd werd vanwege de storm uit voorzorg al een dag van tevoren afgelast. De KNVB zoekt een nieuwe datum voor het duel in De Galgenwaard.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
5 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
9 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
10 uur geleden