Ajax twee maanden zonder Veltman na operatie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het twee maanden doen zonder verdediger Joël Veltman. De 28-jarige international van Oranje liep ruim een week geleden in de gewonnen topper tegen PSV (1-0) een knieblessure op. Medisch onderzoek wees uit dat Veltman, die centraal achterin werd vervangen door Perr Schuurs, een operatie aan zijn rechterknie moet ondergaan.
Ajax heeft aan kop van de eredivisie drie punten voorsprong op AZ. De landskampioen speelt woensdag in het bekertoernooi tegen Vitesse en begint volgende week in Spanje aan het tweeluik met Getafe in de eerste knock-outronde van de Europa League. Veltman mist in ieder geval beide duels met Getafe (20 en 27 februari). Als Ajax doorgaat, is hij volgende maand ook niet inzetbaar in de achtste finales van het Europese bekertoernooi.
Trainer Erik ten Hag heeft al maandenlang te maken met blessureleed binnen zijn selectie. David Neres en Zakaria Labyad staan al geruime tijd aan de kant en afgelopen maand raakte ook Hakim Ziyech geblesseerd.
Promes en Babel
Naast Veltman vielen ook Quincy Promes en Ryan Babel uit tegen PSV. Promes, die vanwege een kuitblessure in december enkele belangrijke wedstrijden miste, is met een hamstringblessure enkele weken uitgeschakeld. Babel liep een kneuzing aan een bilspier op, maar hij kon afgelopen week de training hervatten. Verdediger Daley Blind staat na twee maanden afwezigheid vanwege een ontstoken hartspier ook voor zijn rentree.
Ajax zou zondag tegen FC Utrecht spelen, maar die wedstrijd werd vanwege de storm uit voorzorg al een dag van tevoren afgelast. De KNVB zoekt een nieuwe datum voor het duel in De Galgenwaard.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
13 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
17 uur geleden