
Ajax treft nu Benfica in achtste finales Champions League
NYON (ANP) - Ajax speelt in de achtste finales van de Champions League tegen de Portugese club Benfica. Dat heeft de loting van de UEFA in Nyon in tweede instantie uitgewezen. De Amsterdammers spelen medio februari eerst een uitwedstrijd. De return in Amsterdam wordt in maart gespeeld. Ajax stond in de groepsfase van het toernooi geen punt af.
Eerder op de dag was Ajax gekoppeld aan Internazionale, de Italiaanse club van de Nederlandse internationals Denzel Dumfries en Stefan de Vrij. De loting moest echter worden overgedaan, omdat er als gevolg van "technische problemen" fouten in de procedure waren gemaakt. Inter werd nu gekoppeld aan aan Liverpool, de Engelse club van onder anderen de Nederlandse verdediger Virgil van Dijk.
Benfica schakelde dit seizoen PSV uit in de play-offs van de Champions League. In de groepsfase eindigde het als tweede achter Bayern München, maar voor FC Barcelona. Oud-Ajacied Jan Vertonghen speelt bij de club uit Lissabon.
Beoogde confrontatie
De beoogde confrontatie tussen Lionel Messi (Paris Saint-Germain) en Cristiano Ronaldo (Manchester United), bij elkaar gebracht in de eerste loting, is eveneens van de baan. PSG, met ook Georginio Wijnaldum, stuit nu op Real Madrid. Manchester United, de club ook van Donny van de Beek, speelt tegen Atlético Madrid.
Bij de ontmoeting tussen Villarreal en Juventus komen Arnaut Danjuma Groeneveld (Villarreal) en Matthijs de Ligt elkaar tegen. Bij titelverdediger Chelsea tegen Lille geldt dat voor Hakim Ziyech en Sven Botman. Nathan Aké komt met Manchester City uit tegen Sporting Portugal.
Bayern München, een van de favorieten voor de eindzege in de Champions League, speelt tegen Salzburg.
Meer uit Voetbal
ZURICH (ANP) - Chasity Grant vervangt Daniëlle van de Donk bij de Oranjevrouwen in het tweede EK-duel met Engeland. Het is niet duidelijk of Van de Donk niet fit is of dat het om een tactische wijziging gaat. De overige tien speelsters deden ook vanaf de aftrap mee in het gewonnen openingsduel met Wales zaterdag (3-0).
10 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea-trainer Enzo Maresca roemde zijn aankoop João Pedro, die het duel met Fluminense in de halve finale van het WK voor clubteams besliste met twee treffers. "Ik ben heel blij voor João. Hij heeft de kwaliteit om wedstrijden zoals deze te beslissen, maar hij was ook op vakantie, dus hij is iets frisser dan de rest", aldus de coach.
7 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.
17 uur geledenLUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.
18 uur geledenBAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
20 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
21 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het seizoen 2025/2026 in de Vrouwen Eredivisie bekendgemaakt. Het voetbalseizoen gaat van start met de Supercup op zaterdag 23 augustus. Dan staan kampioen FC Twente en nummer 2 PSV tegenover elkaar.
23 uur geleden