Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax treft nu Benfica in achtste finales Champions League

Ajax treft nu Benfica in achtste finales Champions League

NYON (ANP) - Ajax speelt in de achtste finales van de Champions League tegen de Portugese club Benfica. Dat heeft de loting van de UEFA in Nyon in tweede instantie uitgewezen. De Amsterdammers spelen medio februari eerst een uitwedstrijd. De return in Amsterdam wordt in maart gespeeld. Ajax stond in de groepsfase van het toernooi geen punt af.

Eerder op de dag was Ajax gekoppeld aan Internazionale, de Italiaanse club van de Nederlandse internationals Denzel Dumfries en Stefan de Vrij. De loting moest echter worden overgedaan, omdat er als gevolg van "technische problemen" fouten in de procedure waren gemaakt. Inter werd nu gekoppeld aan aan Liverpool, de Engelse club van onder anderen de Nederlandse verdediger Virgil van Dijk.

Benfica schakelde dit seizoen PSV uit in de play-offs van de Champions League. In de groepsfase eindigde het als tweede achter Bayern München, maar voor FC Barcelona. Oud-Ajacied Jan Vertonghen speelt bij de club uit Lissabon.

Beoogde confrontatie

De beoogde confrontatie tussen Lionel Messi (Paris Saint-Germain) en Cristiano Ronaldo (Manchester United), bij elkaar gebracht in de eerste loting, is eveneens van de baan. PSG, met ook Georginio Wijnaldum, stuit nu op Real Madrid. Manchester United, de club ook van Donny van de Beek, speelt tegen Atlético Madrid.

Bij de ontmoeting tussen Villarreal en Juventus komen Arnaut Danjuma Groeneveld (Villarreal) en Matthijs de Ligt elkaar tegen. Bij titelverdediger Chelsea tegen Lille geldt dat voor Hakim Ziyech en Sven Botman. Nathan Aké komt met Manchester City uit tegen Sporting Portugal.

Bayern München, een van de favorieten voor de eindzege in de Champions League, speelt tegen Salzburg.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

2 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

2 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

4 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

4 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

6 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

7 uur geleden