Ajax treft nu Benfica in achtste finales Champions League
NYON (ANP) - Ajax speelt in de achtste finales van de Champions League tegen de Portugese club Benfica. Dat heeft de loting van de UEFA in Nyon in tweede instantie uitgewezen. De Amsterdammers spelen medio februari eerst een uitwedstrijd. De return in Amsterdam wordt in maart gespeeld. Ajax stond in de groepsfase van het toernooi geen punt af.
Eerder op de dag was Ajax gekoppeld aan Internazionale, de Italiaanse club van de Nederlandse internationals Denzel Dumfries en Stefan de Vrij. De loting moest echter worden overgedaan, omdat er als gevolg van "technische problemen" fouten in de procedure waren gemaakt. Inter werd nu gekoppeld aan aan Liverpool, de Engelse club van onder anderen de Nederlandse verdediger Virgil van Dijk.
Benfica schakelde dit seizoen PSV uit in de play-offs van de Champions League. In de groepsfase eindigde het als tweede achter Bayern München, maar voor FC Barcelona. Oud-Ajacied Jan Vertonghen speelt bij de club uit Lissabon.
Beoogde confrontatie
De beoogde confrontatie tussen Lionel Messi (Paris Saint-Germain) en Cristiano Ronaldo (Manchester United), bij elkaar gebracht in de eerste loting, is eveneens van de baan. PSG, met ook Georginio Wijnaldum, stuit nu op Real Madrid. Manchester United, de club ook van Donny van de Beek, speelt tegen Atlético Madrid.
Bij de ontmoeting tussen Villarreal en Juventus komen Arnaut Danjuma Groeneveld (Villarreal) en Matthijs de Ligt elkaar tegen. Bij titelverdediger Chelsea tegen Lille geldt dat voor Hakim Ziyech en Sven Botman. Nathan Aké komt met Manchester City uit tegen Sporting Portugal.
Bayern München, een van de favorieten voor de eindzege in de Champions League, speelt tegen Salzburg.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
12 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
20 uur geleden