Ajax treft Marseille en Brighton in sterke poule Europa League
NYON (ANP) - Ajax neemt het in de groepsfase van de Europa League op tegen het Franse Olympique Marseille en het Engelse Brighton & Hove Albion. Het Griekse AEK Athene completeert de op het oog sterke groep B.
Alleen de acht groepswinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor de knock-outfase. De nummers 2 spelen een tussenronde.
Ajax verloor donderdag in de eigen Johan Cruijff ArenA met 1-0 van Ludogorets, maar kwalificeerde zich dankzij de 4-1-zege van de week ervoor in Bulgarije alsnog voor de poulefase. Die begint op 21 september. De finale van de Europa League is op 22 mei 2024 in Dublin.
Nederlanders
Marseille is de huidige nummer 2 van Frankrijk. Het afgelopen seizoen eindigde het team uit de Zuid-Franse havenstad als derde in Ligue 1, waardoor het in de kwalificaties kwam voor de Champions League. Daarin werd Marseille via strafschoppen uitgeschakeld door het Griekse Panathinaikos.
Bij Brighton, na drie speeldagen zesde in de Premier League, staan de Nederlanders Bart Verbruggen, Jan Paul van Hecke en oud-Ajacied Joël Veltman onder contract. Doelman Verbruggen kwam afgelopen zomer voor naar verluidt een kleine 20 miljoen euro over van Anderlecht. Brighton plaatste zich als nummer 6 van het afgelopen seizoen in de Premier League rechtstreeks voor de Europa League.
AEK Athene verloor in de play-offs om een plaats in de Champions League van Antwerp en gaat nu een niveau lager verder. Bij de club uit de Griekse hoofdstad staat voormalig Marokkaans international Nordin Amrabat onder contract, net als de Nederlander Tom van Weert.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.
7 uur geledenRABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.
8 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
12 uur geleden