Ajax treft Getafe in Europa League
NYON (ANP) - Ajax neemt het in de eerste knock-outronde van de Europa League op tegen Getafe. De landskampioen werd maandag bij de loting op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond UEFA in Nyon gekoppeld aan de huidige nummer 4 van de Spaanse competitie. Getafe staat 5 punten achter op FC Barcelona en Real Madrid.
De club uit een voorstad van Madrid eindigde vorig seizoen op de vijfde plaats in La Liga. Getafe kwalificeerde zich als nummer 2 van groep C voor de knock-outfase van de Europa League. Ajax eindigde door de nederlaag vorige week tegen Valencia in de Champions League op de derde plek in de groep en vervolgt het Europese seizoen daardoor een niveau lager.
De eerste wedstrijd is op donderdag 20 februari, de return een week later. De finale wordt op 27 mei in de Poolse stad Gdansk gespeeld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is overtuigend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Premier League. De titelverdediger liet Coventry City, dat na 25 jaar is teruggekeerd op het hoogste niveau in Engeland, met 3-0 kansloos. Oranje-international Jurriën Timber ontbrak bij Arsenal, omdat hij nog niet hersteld is van een liesblessure.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - FC Emmen en MVV Maastricht hebben ook hun derde competitiewedstrijd van dit seizoen in de eerste divisie gewonnen. Emmen rekende voor eigen publiek af met Jong AZ (3-1) en MVV was in Limburg met 1-0 te sterk voor FC Volendam.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Curtis Jones vertrekt na zestien jaar bij Liverpool. De 25-jarige middenvelder ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse kampioen Internazionale, dat volgens media 35 miljoen euro betaalt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sjachtar Donetsk speelt dit seizoen de thuiswedstrijden in het hoofdtoernooi van de Champions League in stadion Stamford Bridge van Chelsea. Dat zijn beide clubs vrijdag overeengekomen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal neemt verdediger Ezri Konsa over van Aston Villa. De 28-jarige international, die deze zomer met Engeland meedeed aan het wereldkampioenschap, ondertekent een meerjarig contract bij de regerend landskampioen uit Londen.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft zich versterkt met Mathieu Maertens. De 31-jarige Belgische middenvelder ondertekent bij de Friezen een contract voor een jaar, met een optie voor nog een seizoen.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA heeft forse straffen uitgedeeld aan de Argentijnse spelers Leandro Paredes en Nahuel Molina voor hun wangedrag tijdens het afgelopen WK voetbal. Ook Thiago Almada en het staflid Roberto Ayala werden bestraft, evenals de Spanjaard Gavi. Dat maakte de FIFA vrijdag bekend.
7 uur geleden