
Ajax traint zonder Onana, Tadic en Kudus
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is zaterdag zonder André Onana, Dusan Tadic en Mohammed Kudus aan de eerste training voor het nieuwe seizoen begonnen. Het drietal voegt zich naar verwachting dinsdag bij de selectie.
"Onana heeft een enkelblessure", vertelde training Erik ten Hag na de oefensessie. "Tadic moet nog wat medische testen afleggen en Kudus moet de laatste papieren voor zijn komst naar Nederland in orde maken."
De Braziliaanse aanwinst Antony stond wel op het trainingsveld van sportpark De Toekomst in Amsterdam. De aanvaller is voor circa 15 miljoen euro overgekomen van São Paulo. "Hij maakt een levendige indruk", zei Ten Hag. "Maar we moeten even kijken hoe het gaat. Hij is hier in een ander werelddeel en spreekt geen Engels. Als het zo weer begint, dan kan hij basisspeler zijn en de sterren van de hemel spelen. Hij kan ook meer tijd nodig hebben."
Multifunctioneel
Ajax nam Kudus afgelopen maand voor zo'n 9 miljoen euro over van het Deense FC Nordsjælland. "Hij spreekt in tegenstelling tot Antony wel vloeiend Engels", weet Ten Hag. "Hij kan ook op alle posities op het middenveld en in de aanval uit de voeten. Hij is echt multifunctioneel."
Maarten Stekelenburg trainde ook mee met Ajax. De doelman is na negen jaar weer terug bij de club waar hij zijn loopbaan begon. "We zijn heel blij met hem", vertelde Ten Hag. "Maarten weet hoe het bij Ajax gaat en heeft veel ervaring. Als André Onana nog vertrekt, dan halen we wel een nieuwe doelman."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé (26) heeft zijn contract met FC Barcelona verlengd tot 2030. De Franse verdediger maakte in 2022 de overstap van FC Sevilla naar FC Barcelona. Destijds was er een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid met zijn overgang.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bij Eredivisieclub NEC is afgelopen week voor 15.000 euro aan tenues en andere merchandise gestolen uit het Goffertstadion. Daarbij zaten veel wedstrijdshirts die eigenlijk volgende week in de verkoop zouden gaan. Door de inbraak kan dit maar in beperkte mate.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Sivert Mannsverk aan Sparta Praag. De club uit de Tsjechische hoofdstad huurt de Noorse middenvelder dit seizoen en heeft ook een optie tot koop.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.
1 dag geleden