Ajax traint weer op eigen complex
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de training weer hervat op het eigen complex De Toekomst. Dat gebeurde in groepjes van drie, met maximaal zes spelers op het veld.
Daley Blind, Perr Schuurs, Joël Veltman, Donny van de Beek, Dusan Tadic en Razvan Marin oefenden woensdagochtend in twee groepjes van drie. In het middaguur verdeelden Carel Eiting, Lisandro Martínez, Jurriën Timber Quincy Promes, Lassina Traoré en Danilo zich over twee groepjes.
De overige spelers van Ajax worden donderdag op het trainingsveld verwacht. Ajax houdt zich aan de richtlijnen van het RIVM. Zo moeten spelers en trainers 1,5 meter afstand van elkaar houden.
Voetbalconditie
Trainer Erik ten Hag vertelde al eerder dat hij zijn spelers tijdens drie trainingsblokken wil voorbereiden op het nieuwe seizoen, dat niet voor 1 september zal beginnen vanwege de uitbraak van het coronavirus.
"Het is heel vreemd, maar als je zo lang uit de running bent, is het prettig om te mogen starten", reageert trainer Erik ten Hag bij Ajax TV. "We leven allemaal in onzekerheden", aldus Ten Hag. "We weten niet zeker of we dan wél kunnen voetballen, maar we zijn gefocust op de richtlijn. Het belangrijkste is dat de spelers de bal voelen en plezier hebben. Je ziet dat ze er blij mee zijn. Iedereen heeft de schema's thuis goed uitgevoerd en is op een bepaald niveau gebleven. Maar dat is totaal anders dan een goede voetbalconditie. Dit is weer een beginnetje. We mogen weer het veld op, daar zijn we blij mee."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
8 uur geledenBELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
13 uur geleden