Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-trainer Van 't Schip acht Bodø/Glimt licht favoriet

Ajax-trainer Van 't Schip acht Bodø/Glimt licht favoriet

BODØ (ANP) - Volgens Ajax-trainer John van 't Schip is Bodø/Glimt in het tweede duel uit de tussenronde van de Conference League licht in het voordeel om de achtste finales te bereiken. Dat zei hij op de persconferentie, voorafgaand aan het duel van donderdag in Noorwegen.

De Noren gaven vorige week in de Johan Cruijff ArenA een 2-0-voorsprong weg. Door twee doelpunten in de extra tijd werd het 2-2. "Ze spelen thuis, op kunstgras en hebben eerder tegen sterke Europese ploegen goede resultaten behaald", zei van 't Schip. "Maar dat zegt niet dat wij hier niet kunnen winnen."

Van 't Schip is blij dat hij in ieder geval weer kan beschikken over Steven Berghuis, die zondag in de competitiewedstrijd tegen NEC (2-2) node werd gemist. De aanvaller kan donderdag starten. "Hij is een belangrijke speler. Ik ben uiteraard blij dat hij terug is. Steven heeft goed kunnen trainen, zondag kwam nog net te vroeg."

Opstelling

Van 't Schip was na het duel met NEC kritisch, maar noemde zijn bewoordingen niet fel. "Ik heb gewoon gezegd dat we kwalitatief ergens naartoe willen en dat we daar nog niet zijn. Als Ajax wil je gaan voor de eerste plek. Dat gaat nu niet en dat heeft zijn redenen. Als je zondag Berghuis en Steven Bergwijn mist, dan scheelt dat nogal. Nu stonden jongens op hun plaats die dat niet gewend zijn of nog heel jong zijn."

Van 't Schip wilde niet veel zeggen over de opstelling. Jordan Henderson is licht aangeslagen, maar zal op het kunstgrasveld in Bodø in principe spelen, nadat hij na zijn komst naar Amsterdam op dezelfde ondergrond bij Heracles nog aan de kant bleef. "We moeten hier nog trainen, maar ik zie geen reden dat hij niet zou spelen."

Enige prijs

Linksback Ar'jany Martha is niet meegereisd naar Noorwegen. Van 't Schip is niet tevreden over hem. "We hebben op links achterin andere voorkeuren. Hij was niet goed genoeg. Dat hoort ook bij het proces waar we inzitten bij een profclub. We zijn geen liefdadigheidsinstelling. Ik voelde dat hij er niet vol voor ging."

In de Conference League ligt wellicht de enige prijs die Ajax dit seizoen kan behalen. "Bij de introductie deed iedereen nog wat lacherig, maar het toernooi heeft zijn waarde bewezen", meende Van 't Schip die mogelijk iets voorzichtiger zal spelen. "Misschien doen we wat concessies: iets meer inzakken, beter de momenten kiezen om druk te zetten. Dat zou kunnen."

Meer uit Voetbal

Bayern herpakt zich in Champions League met zege op Sporting

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.

1 uur geleden
FC Utrecht-spits Haller in selectie Ivoorkust voor Afrika Cup

YAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.

2 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie dient klacht in tegen FIFA-baas om Trump

LONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Messi voor de tweede keer meest waardevolle speler in MLS

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.

5 uur geleden
Ajax wil tegen Qarabag 'heel graag van heel vervelende nul af'

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.

8 uur geleden
Gehavend Real Madrid onder druk voor duel met Manchester City

MADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.

8 uur geleden
ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

10 uur geleden