Ajax-trainer Van 't Schip acht Bodø/Glimt licht favoriet
BODØ (ANP) - Volgens Ajax-trainer John van 't Schip is Bodø/Glimt in het tweede duel uit de tussenronde van de Conference League licht in het voordeel om de achtste finales te bereiken. Dat zei hij op de persconferentie, voorafgaand aan het duel van donderdag in Noorwegen.
De Noren gaven vorige week in de Johan Cruijff ArenA een 2-0-voorsprong weg. Door twee doelpunten in de extra tijd werd het 2-2. "Ze spelen thuis, op kunstgras en hebben eerder tegen sterke Europese ploegen goede resultaten behaald", zei van 't Schip. "Maar dat zegt niet dat wij hier niet kunnen winnen."
Van 't Schip is blij dat hij in ieder geval weer kan beschikken over Steven Berghuis, die zondag in de competitiewedstrijd tegen NEC (2-2) node werd gemist. De aanvaller kan donderdag starten. "Hij is een belangrijke speler. Ik ben uiteraard blij dat hij terug is. Steven heeft goed kunnen trainen, zondag kwam nog net te vroeg."
Opstelling
Van 't Schip was na het duel met NEC kritisch, maar noemde zijn bewoordingen niet fel. "Ik heb gewoon gezegd dat we kwalitatief ergens naartoe willen en dat we daar nog niet zijn. Als Ajax wil je gaan voor de eerste plek. Dat gaat nu niet en dat heeft zijn redenen. Als je zondag Berghuis en Steven Bergwijn mist, dan scheelt dat nogal. Nu stonden jongens op hun plaats die dat niet gewend zijn of nog heel jong zijn."
Van 't Schip wilde niet veel zeggen over de opstelling. Jordan Henderson is licht aangeslagen, maar zal op het kunstgrasveld in Bodø in principe spelen, nadat hij na zijn komst naar Amsterdam op dezelfde ondergrond bij Heracles nog aan de kant bleef. "We moeten hier nog trainen, maar ik zie geen reden dat hij niet zou spelen."
Enige prijs
Linksback Ar'jany Martha is niet meegereisd naar Noorwegen. Van 't Schip is niet tevreden over hem. "We hebben op links achterin andere voorkeuren. Hij was niet goed genoeg. Dat hoort ook bij het proces waar we inzitten bij een profclub. We zijn geen liefdadigheidsinstelling. Ik voelde dat hij er niet vol voor ging."
In de Conference League ligt wellicht de enige prijs die Ajax dit seizoen kan behalen. "Bij de introductie deed iedereen nog wat lacherig, maar het toernooi heeft zijn waarde bewezen", meende Van 't Schip die mogelijk iets voorzichtiger zal spelen. "Misschien doen we wat concessies: iets meer inzakken, beter de momenten kiezen om druk te zetten. Dat zou kunnen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
3 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
4 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
4 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
8 uur geleden