Ajax-trainer Van 't Schip acht Bodø/Glimt licht favoriet
BODØ (ANP) - Volgens Ajax-trainer John van 't Schip is Bodø/Glimt in het tweede duel uit de tussenronde van de Conference League licht in het voordeel om de achtste finales te bereiken. Dat zei hij op de persconferentie, voorafgaand aan het duel van donderdag in Noorwegen.
De Noren gaven vorige week in de Johan Cruijff ArenA een 2-0-voorsprong weg. Door twee doelpunten in de extra tijd werd het 2-2. "Ze spelen thuis, op kunstgras en hebben eerder tegen sterke Europese ploegen goede resultaten behaald", zei van 't Schip. "Maar dat zegt niet dat wij hier niet kunnen winnen."
Van 't Schip is blij dat hij in ieder geval weer kan beschikken over Steven Berghuis, die zondag in de competitiewedstrijd tegen NEC (2-2) node werd gemist. De aanvaller kan donderdag starten. "Hij is een belangrijke speler. Ik ben uiteraard blij dat hij terug is. Steven heeft goed kunnen trainen, zondag kwam nog net te vroeg."
Opstelling
Van 't Schip was na het duel met NEC kritisch, maar noemde zijn bewoordingen niet fel. "Ik heb gewoon gezegd dat we kwalitatief ergens naartoe willen en dat we daar nog niet zijn. Als Ajax wil je gaan voor de eerste plek. Dat gaat nu niet en dat heeft zijn redenen. Als je zondag Berghuis en Steven Bergwijn mist, dan scheelt dat nogal. Nu stonden jongens op hun plaats die dat niet gewend zijn of nog heel jong zijn."
Van 't Schip wilde niet veel zeggen over de opstelling. Jordan Henderson is licht aangeslagen, maar zal op het kunstgrasveld in Bodø in principe spelen, nadat hij na zijn komst naar Amsterdam op dezelfde ondergrond bij Heracles nog aan de kant bleef. "We moeten hier nog trainen, maar ik zie geen reden dat hij niet zou spelen."
Enige prijs
Linksback Ar'jany Martha is niet meegereisd naar Noorwegen. Van 't Schip is niet tevreden over hem. "We hebben op links achterin andere voorkeuren. Hij was niet goed genoeg. Dat hoort ook bij het proces waar we inzitten bij een profclub. We zijn geen liefdadigheidsinstelling. Ik voelde dat hij er niet vol voor ging."
In de Conference League ligt wellicht de enige prijs die Ajax dit seizoen kan behalen. "Bij de introductie deed iedereen nog wat lacherig, maar het toernooi heeft zijn waarde bewezen", meende Van 't Schip die mogelijk iets voorzichtiger zal spelen. "Misschien doen we wat concessies: iets meer inzakken, beter de momenten kiezen om druk te zetten. Dat zou kunnen."
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
1 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
5 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
10 uur geleden