Ajax-trainer Ten Hag ziet niets in permanente 'coronabubbel'
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag voelt er weinig voor om een heel seizoen met Ajax in een zogenoemde coronabubbel te gaan. "Je zou het tijdelijk kunnen overwegen", reageert hij op de vele positieve testen in de eredivisie. "Maar een heel seizoen lijkt mij geen optie."
Ajax doet er volgens Ten Hag alles aan om het coronavirus buiten de deur te houden. "We hebben een beleid en dat proberen we na te leven", zegt de oefenmeester, die beseft dat zijn spelers nog steeds contact hebben met eventuele partners en kinderen die het coronavirus kunnen overdragen.
De basketballers van de NBA kozen ervoor het afgelopen seizoen op een afgesloten terrein van Disney World in Florida af te maken. Ten Hag vindt dat wel een heel drastische maatregel. Hij zet wel zijn vraagtekens bij de verschillende oefenwedstrijden van landenploegen van volgende maand. "Spelers moeten weer vliegen en komen in ruimtes waar ze misschien beter niet kunnen komen. Reizen is nu risicovol. Je zou kunnen overwegen niet te oefenen, maar wel gewoon voor je land in de Nations League te spelen. Dat is namelijk een competitie die ergens om gaat."
Het coronavirus heeft bij Ajax niet zo huisgehouden als bij AZ of PSV. De club doet uit privacyredenen geen mededelingen over de reden waarom spelers ontbreken. Ryan Gravenberch, Klaas-Jan Huntelaar. Antony en Nicolás Tagliafico moesten de afgelopen weken wedstrijden overslaan zonder dat duidelijk werd wat ze mankeerden. Assistent-coach Winston Bogarde zat zaterdag ook zonder opgave niet op de bank tijdens het competitieduel met Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
2 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
4 uur geleden