Ajax-trainer Ten Hag ziet niets in permanente 'coronabubbel'
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag voelt er weinig voor om een heel seizoen met Ajax in een zogenoemde coronabubbel te gaan. "Je zou het tijdelijk kunnen overwegen", reageert hij op de vele positieve testen in de eredivisie. "Maar een heel seizoen lijkt mij geen optie."
Ajax doet er volgens Ten Hag alles aan om het coronavirus buiten de deur te houden. "We hebben een beleid en dat proberen we na te leven", zegt de oefenmeester, die beseft dat zijn spelers nog steeds contact hebben met eventuele partners en kinderen die het coronavirus kunnen overdragen.
De basketballers van de NBA kozen ervoor het afgelopen seizoen op een afgesloten terrein van Disney World in Florida af te maken. Ten Hag vindt dat wel een heel drastische maatregel. Hij zet wel zijn vraagtekens bij de verschillende oefenwedstrijden van landenploegen van volgende maand. "Spelers moeten weer vliegen en komen in ruimtes waar ze misschien beter niet kunnen komen. Reizen is nu risicovol. Je zou kunnen overwegen niet te oefenen, maar wel gewoon voor je land in de Nations League te spelen. Dat is namelijk een competitie die ergens om gaat."
Het coronavirus heeft bij Ajax niet zo huisgehouden als bij AZ of PSV. De club doet uit privacyredenen geen mededelingen over de reden waarom spelers ontbreken. Ryan Gravenberch, Klaas-Jan Huntelaar. Antony en Nicolás Tagliafico moesten de afgelopen weken wedstrijden overslaan zonder dat duidelijk werd wat ze mankeerden. Assistent-coach Winston Bogarde zat zaterdag ook zonder opgave niet op de bank tijdens het competitieduel met Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
13 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
14 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
15 uur geleden