Ajax-trainer Ten Hag wil seizoen met huidige selectie afmaken
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag hoopt dat er voor dinsdag geen spelers meer vertrekken bij Ajax. "Ik kan niet in die glazen bol kijken", zegt hij over de laatste dagen van de transfermarkt. "Maar ik hoop dat alles bij elkaar blijft. Zeker weten doe je het nooit. Er is altijd beweging rond spelers van Ajax. Dat is altijd zo geweest in de transferperiodes dat ik hier was. Wij willen met deze kleedkamer verder gaan, al weet je het dus nooit."
Ajax versterkte zich tijdens deze transferperiode met Sébastien Haller, die voor 22,5 miljoen euro overkwam van West Ham United. Quincy Promes wordt al weken in verband gebracht met een terugkeer naar Spartak Moskou. "Maar hij speelt bij Ajax en wil hier presteren", zei Ten Hag. "We zijn blij met hem."
Edson Álvarez stond afgelopen maand in de belangstelling van Valencia. Maar de Mexicaan heeft meer uitzicht op speeltijd gekregen. Hij had donderdag tegen Willem II zelfs een basisplaats. "Hij is gewoon een nuttige speler", zei Ten Hag. "Dat heb ik altijd gezegd. We hebben ook meer dan elf basisspelers. Hij liet vorige week al zien dat hij progressie heeft geboekt. En met Álvarez komt Blind meer in zijn kracht te spelen. Hij kan dan aanvallender spelen."
De transfermarkt gaat maandag op slot. Ajax wil daarna nog wel een slag te slaan. De club hoopt nog steeds dat Brian Brobbey zijn aflopende contract wil verlengen. De 18-jarige spits had donderdag met een doelpunt en een assist een groot aandeel in de zege op Willem II (3-1).
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
13 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
23 uur geleden