Ajax-trainer Ten Hag: wij zijn heel moeilijk te verslaan
EINDHOVEN (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag maakte zondag een compliment voor de houding van de spelers van Ajax. "Dat we hier toch nog de 1-1 maken zegt iets over het karakter van deze ploeg. Dat heeft deze ploeg elke keer weer. We zijn gewoon heel moeilijk te verslaan", aldus Ten Hag na het duel bij PSV. Ajax behoudt door de late gelijkmaker van Dusan Tadic een ruime voorsprong aan kop van de Eredivisie.
Ajax speelde een slechte wedstrijd in Eindhoven. "Voetbaltechnisch was het een matige wedstrijd", vond Ten Hag. "Dat had vooral met onszelf te maken. We begonnen nog wel goed en creëerden kansen. Daarna gingen we mee in het opportunisme. We waren matig aan de bal. Op het middenveld hadden we met Davy Klaassen een mannetje over. Daar maakten we te weinig gebruik van."
Voor Ten Hag voelde het gelijkspel als een overwinning, zei hij. De trainer was aanvoerder Dusan Tadic, die in blessuretijd een strafschop benutte, dankbaar. "Je ziet hoe sterk hij is in zijn hoofd. Hij bleef ook nu uitermate koel. Ik zit dan ook heel rustig op de bank als hij een strafschop neemt en weet bijna zeker dat het een doelpunt wordt."
Emoties
Tadic maakte na de treffer ruzie met PSV-aanvoerder Denzel Dumfries. Beide spelers moesten in bedwang worden gehouden. "Die emotie zit ook in zijn karakter. Op de juiste momenten is hij koelbloedig. Hij weet op de juiste momenten zijn emoties in te zetten. Hij werd tot op het bot geprovoceerd. Dusan kent de grens en weet tot hoe ver hij kan gaan. Hij is een echte winnaar."
Ajax zette met het punt een belangrijke stap richting de titel, wist ook Ten Hag. "Het is duidelijk dat we met 1-1 hebben gewonnen. Maar het is nog niet afgelopen, er zijn nog veel wedstrijden te spelen."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
8 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
18 uur geleden