Ajax-trainer Ten Hag: wij zijn heel moeilijk te verslaan
EINDHOVEN (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag maakte zondag een compliment voor de houding van de spelers van Ajax. "Dat we hier toch nog de 1-1 maken zegt iets over het karakter van deze ploeg. Dat heeft deze ploeg elke keer weer. We zijn gewoon heel moeilijk te verslaan", aldus Ten Hag na het duel bij PSV. Ajax behoudt door de late gelijkmaker van Dusan Tadic een ruime voorsprong aan kop van de Eredivisie.
Ajax speelde een slechte wedstrijd in Eindhoven. "Voetbaltechnisch was het een matige wedstrijd", vond Ten Hag. "Dat had vooral met onszelf te maken. We begonnen nog wel goed en creëerden kansen. Daarna gingen we mee in het opportunisme. We waren matig aan de bal. Op het middenveld hadden we met Davy Klaassen een mannetje over. Daar maakten we te weinig gebruik van."
Voor Ten Hag voelde het gelijkspel als een overwinning, zei hij. De trainer was aanvoerder Dusan Tadic, die in blessuretijd een strafschop benutte, dankbaar. "Je ziet hoe sterk hij is in zijn hoofd. Hij bleef ook nu uitermate koel. Ik zit dan ook heel rustig op de bank als hij een strafschop neemt en weet bijna zeker dat het een doelpunt wordt."
Emoties
Tadic maakte na de treffer ruzie met PSV-aanvoerder Denzel Dumfries. Beide spelers moesten in bedwang worden gehouden. "Die emotie zit ook in zijn karakter. Op de juiste momenten is hij koelbloedig. Hij weet op de juiste momenten zijn emoties in te zetten. Hij werd tot op het bot geprovoceerd. Dusan kent de grens en weet tot hoe ver hij kan gaan. Hij is een echte winnaar."
Ajax zette met het punt een belangrijke stap richting de titel, wist ook Ten Hag. "Het is duidelijk dat we met 1-1 hebben gewonnen. Maar het is nog niet afgelopen, er zijn nog veel wedstrijden te spelen."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
4 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
7 uur geleden