Ajax-trainer Ten Hag: wij zijn heel moeilijk te verslaan
EINDHOVEN (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag maakte zondag een compliment voor de houding van de spelers van Ajax. "Dat we hier toch nog de 1-1 maken zegt iets over het karakter van deze ploeg. Dat heeft deze ploeg elke keer weer. We zijn gewoon heel moeilijk te verslaan", aldus Ten Hag na het duel bij PSV. Ajax behoudt door de late gelijkmaker van Dusan Tadic een ruime voorsprong aan kop van de Eredivisie.
Ajax speelde een slechte wedstrijd in Eindhoven. "Voetbaltechnisch was het een matige wedstrijd", vond Ten Hag. "Dat had vooral met onszelf te maken. We begonnen nog wel goed en creëerden kansen. Daarna gingen we mee in het opportunisme. We waren matig aan de bal. Op het middenveld hadden we met Davy Klaassen een mannetje over. Daar maakten we te weinig gebruik van."
Voor Ten Hag voelde het gelijkspel als een overwinning, zei hij. De trainer was aanvoerder Dusan Tadic, die in blessuretijd een strafschop benutte, dankbaar. "Je ziet hoe sterk hij is in zijn hoofd. Hij bleef ook nu uitermate koel. Ik zit dan ook heel rustig op de bank als hij een strafschop neemt en weet bijna zeker dat het een doelpunt wordt."
Emoties
Tadic maakte na de treffer ruzie met PSV-aanvoerder Denzel Dumfries. Beide spelers moesten in bedwang worden gehouden. "Die emotie zit ook in zijn karakter. Op de juiste momenten is hij koelbloedig. Hij weet op de juiste momenten zijn emoties in te zetten. Hij werd tot op het bot geprovoceerd. Dusan kent de grens en weet tot hoe ver hij kan gaan. Hij is een echte winnaar."
Ajax zette met het punt een belangrijke stap richting de titel, wist ook Ten Hag. "Het is duidelijk dat we met 1-1 hebben gewonnen. Maar het is nog niet afgelopen, er zijn nog veel wedstrijden te spelen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
11 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
11 uur geleden