Ajax-trainer Ten Hag voelt zich klaar voor buitenlandse topclub
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag sluit zijn ogen niet voor een mooie club in het buitenland. "Ik wil zeker niet te hoog van de toren blazen en ik zie de krantenkoppen alweer voor me", zegt hij. "Maar ik denk zelf wel dat ik daar klaar voor ben, ja. Laat ik het zo zeggen, ik zou die uitdaging ooit graag aangaan. Maar ik ben er niet naar op jacht. Als straks blijkt dat die stap nooit komt, dan zal ik niet zeggen dat mijn trainerscarrière mislukt is."
De 51-jarige Ten Hag is sinds begin 2018 trainer van Ajax. Hij leidde zijn ploeg tweemaal naar de landstitel en winst van de KNVB-beker. Ajax stond in het voorjaar van 2020 ook bovenaan toen de competitie voortijdig vanwege corona werd afgebroken. Onder leiding van de in Haaksbergen geboren oefenmeester bereikte Ajax in 2019 de halve finales van de Champions League. Na twee mislukte pogingen overwintert de formatie uit de hoofdstad dit seizoen opnieuw tussen de Europese elite, met dank aan vijf groepsduels zonder puntenverlies. Ten Hag verlengde eerder dit jaar zijn contract tot medio 2023.
Bij veel Europese topclubs viel de naam van de huidige coach van Ajax het afgelopen jaar als de hoofdtrainer was ontslagen. Het streelt de Tukker dat hij nu ook weer in Engeland wordt genoemd om aan het einde van de competitie als opvolger van interim-trainer Ralf Rangnick bij Manchester United aan de slag te gaan. "Dat is leuk, ik voel zo erkenning. Maar ik focus me op Ajax", zegt hij. "Ik maak dezelfde overwegingen als spelers voor een overstap. Dat ik hier nu zit en mijn contract nog dit jaar heb verlengd, zegt dat ik hier happy ben. Het zou zo maar denkbaar kunnen zijn dat ik dat volgend jaar weer doe."
Champions League
Ten Hag vindt dat hij een betere trainer is geworden bij Ajax. "Dat mag ik toch wel hopen. Ik heb nu nog beter overzicht over het geheel, want er komen ontzettend veel aspecten op je pad. Ik weet nog beter hoe de hazen lopen. Ik denk dat ik die processen steeds beter weet te begeleiden. In de huidige voetbalwereld is de trainer veel meer een manager ook. Als ik ooit de stap naar het buitenland maak, dan zal ik me moeten inleven in de buitenlandse cultuur. Niet alleen in de voetbalcultuur, maar ook de sociaal-emotionele cultuur."
Minimaal tot aan het einde van het seizoen richt Ten Hag zich volledig op Ajax. Hij ziet kansen in de Champions League. "Ik weet niet of ons elftal nu sterker is dan in 2019 toen we de halve finales haalden", zegt hij, "Maar we hebben wel een betere selectie. Natuurlijk is het raar dat we in de Eredivisie met een doelsaldo van 48 doelpunten en slechts twee tegentreffers al negen verliespunten hebben. Maar ik had wel verwacht dat Feyenoord en PSV ons voor de winterstop konden bijbenen. Dat deden ze vorig seizoen ook. De technisch directeur van Feyenoord heeft het afgelopen zomer geweldig gedaan", zegt Ten Hag over Frank Arnesen. "En PSV heeft ook een heel goede selectie. Maar toch ligt het volgens mij voor een groot deel aan ons zelf of we titels winnen. We moeten hongerig zijn en blijven."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
33 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
17 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
20 uur geleden